şükela:  tümü | bugün
  • birkaç dakika içinde abd ‘de ırkçılık karşıtı gösteri yapan protestoculara kameralar karşısında ilk defa seslenecek.bakalım yangına suyla mı benzinle mi cevap verecek.tahmin etmek zor olmasa gerek.
    http://youtu.be/w_ma8oqlmsm link]
  • "binlerce askerim ve polisim teyakkuzda, ayağınızı denk alın" mealinde konuşma.
  • cnn’de live izliyorum şu an
    %50’yi evde zor tuttuğunu beyan etti çok enteresan
  • yine cehape'ye yükleneceği konuşmadır.

aaa pardon bu o başlık değildi.
  • üst edit: ilk entry'de verilen kaynak çorba. şuradan konuşmanın tamamına ulaşabilirsiniz. 28. dakikada başlıyor ve sadece birkaç dakika sürüyor.*

gösterilerin finansörü olarak joe biden'ı, arkasındaki üst akıl olarak nikaragua'yı suçlayıp göstericilere de "terörist" demezse işini bilmediğini gösterecek olan konuşmadır.

edit: göstericilerin yağmaları beklenen etkiyi yaratmış görünüyor. ben bunları söyledim, "yağma, siyasi otoriteye koz verir" dedim; fakat sakalım yoktu, dinlemediler.

trump, konuşmasında ulusal muhafızların dışında ordunun da sokaklara ineceğini belirtti. ne kadar sağlarlar bilemem; ancak george floyd için adaletin sağlanacağını da ekledi.

her ne kadar ordunun sokağa halkın güvenliğini sağlamak ve yağmayı engellemek için indiğini söylese de o esnada önemli bir mesaj verildi: trump konuşmaya başladığı an beyaz saray etrafındaki göstericilere inanılmaz sert bir müdahale başladı.

yani ordu, işleri daha da körükleyecek gibi görünüyor. amerikan halkının bunlara boyun eğmeyecek kadar gözü kara olduğunu da düşünürsek işler çok daha ciddi boyutlara ulaşacak diyebiliriz.

rusya, amerika'ya demokrasi getiriyor...
  • bay kemal de bay kemal olan konuşma. sanki bay kemal öldürttü floyd'u.
  • saçı beyazlamış. daha sarı olduğu günleri dün gibi hatırlıyorum.
  • olaylar yatışmazsa orduyu salacam üstünüze demiştir.

(bkz: 1807)

https://en.wikipedia.org/wiki/insurrection_act
  • tsi 2:00 ile national guardları salacağını söylemiştir, youtubedan izliyorum bakalım neler olucak , hala salmadı
  • ulusal muhafızların dışında orduyu sokağa indireceğini söylemiştir.
    konuşmaya başladığı anda beyaz saray çevresindeki göstericilere polis sert müdahale etmiştir.
    bu gece abd için sert bir gece olacak gibi.