şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bedelli askerlik
    22 aralık 2018
    varsa çıkan haberleşelim
  • bedelli
    16.03.2019
  • 2.celpte askerliğimi yaptığım yer.
  • 22 aralık 2018 tarihinde askerlik görevimi yapacağım yer.
  • bedellinizi dikeyim size birsey olmasın. bir de utanmadan ve övünerek yazıyorlar tipini diktiklerim.
  • 24 aralık 11 ocak arası bedelli askerlik görevimi yaptığım birlik. birkaç bilgi vermek gerekirse;

her dönem 150 bedelli asker alınıyor. biz eğitimlerde 3 takıma bölündük ancak tören sırasında 4 takıma dağıtıldık.

alan çok büyük değil, koğuşlar ve gazino yan yana. yemekhane de onların yanında. dolayısıyla bu alanlar arasında gidip gelmek için zaman harcamıyorsunuz. yemekler bir kaç öğün hariç çok güzeldi, ben askeriyeden bu kadar güzel yemekler beklemiyordum. bizim dönemimizde kantin ihaleye girdiği için bir süre kapalı kaldı ancak yeni gidecek olanlar böyle bir durum ile karşı karşıya kalmayacaklardır.

hava izmir merkeze göre daha soğuk ancak çok büyük bir problem değil. tek sıkıntı rüzgar oluyor. özellikle sabah içtimalarında. bizde son 2 güne kadar eldiven ve bere takmak yasaktı (eğitimler ve içtimalar sırasında). ancak son hafta çarşamba günü herkesin eldiven ve bere alması istenildi. (askeriyede tek tip kıyafet kuralı var, birinde eldiven yoksa kimse eldiven takamaz gibi, anlaşılabilir bir şey.) tabi bir kaç kişi buna direnmeye çalıştı ancak nafile, neyse bu konuyu uzatmak istemiyorum.

komutanlara gelirsek, ki en önemli konulardan biri budur askeriyede. bedelli askerlerden sorumlu 3 teğmen ve bir o kadar da astsubay vardı. genel olarak hepsi iyi insanlar. bir teğmen hariç. pilot mu öyle bir şeydi. yeni mezun olduğuna eminim. tabur komutanımız ise mükemmel bir insan ve subay. kendisine buradan da teşekkür ediyorum. dertlerimizi dinledi, bize atış ve eğitim alanında komandoların nasıl eğitim aldıklarını izletti, rehine kurtarma nasıl silah kullanılıyorlar, operasyonlarda kullanılan silahlar vs gibi bilgileri canlı olarak gösterdiler. zaten afrin'e giden ekip de bu birlikten çıkmış, bir sonraki göreve hazır olduklarını kanıtladılar, her görevlerinde hepsine kolaylıklar diliyorum.

gidecek olan arkadaşlara başarılar.