• afiş

vücudumuzu oluşturan atomların sayıca ,

oksijen (%65),
    karbon (%18) ,
    hidrojen (%10),
    azot (%3),
    kalsiyum (%1.5),
    fosfor (%1.0) ,
    potasyum (%o.35),
    sülfür (%0.25),
    sodyum (%0.15),
    magnezyum (%0.05),
    bakır, çinko, selenyum, molibden, flor, klor, iyot, manganez, kobalt, demir (%0.70)
    lityum, stronsiyum, alüminyum, silisyum, kurşun, vanadat, arsenik, brom (eser miktarda)

vücudumuzun % 99'unu oluşturan atomların çoğunun büyük patlama’ nın kısa bir süre sonrasında, geri kalanınınsa ilk yıldızlarda oluştuğunu söylenmekte..

lawrence krauss un dediği gibi

''vücudunuzdaki her bir atom patlamış yıldızlardan geldi. fizik hakkında bildiğim en şiirsel şey; hepiniz yıldız tozusunuz."

[(bkz: 28 eylul 2019 izmir yaza veda zirvesi)

bir önceki yaza veda zirvesinin ardından gelen yoğun talep üzerine,

madem ki sizler benim gözümde birer yıldızsınız, madem ki üzerinizde star tozu var o zamaann

kıymetli sözlük yazarları ve çaylak dostlarımız için,

buyursunlar :)

yer : varuna gezgin alsancak (bornova sokağı sonundaki) varuna gezgin

tarih: 2 kasım 2019 cumartesi

saat: 20:00

mekandaki kapasite için problem yaşamamak adına kişi sayısı oluşturulacağı ve yazar ve çaylak yazarların nick kartlarının çıkması için 'zirveye geliyorum' mesajlarınızı bekliyor olacağımı belirtmek isterim.

zirvedeki süprizleri zirve başlığından takip edebilirsiniz.

şimdi herkes not defterlerine bir güzel not alsın bakalım ...2 kasım...

kafa dağıtmalı,bol muhabbetli zirve için kıymetli teşriflerinizi bekliyoruz..
  • meşazını aldım kardeşim, muhabbeti bol bir zirve için ben de evet diyorum.
  • zamanı bollar zirvesi
  • yıldız tozu olduğumuz doğrudur.
  • yaz beni de baskan.
  • yine galiba ben de dahil olucam. sonrasında çorba ve bomba da olmalı
  • zirve alsancaktaki bornova sokağı sonundaki varuna gezgin teras katında olacaktır.

ben yine hatırlatma yapacağım elbet,panik yok!!
  • yıldızların enerjisinden ilham alarak kıymetli sözlük yazarı ve çaylak dostların tüm enerjileriyle akşamı şereflendireceği we are all stardust zirve.

detaylar yakında...
  • lan ben de mi gelsem acaba, sosyalleşmek olur bana da, ama kimseyi de tanımıyorum ki arkadaş cool gibi kalmayalım orda sapır sapır.
  • her zirve öncesi adet olduğu üzre sağlık durumum elverirse katılacağım zirve.

ahh sözlük... fizyolojim, psikolojim, sosyolojim, kişisel terminolojim bile bozuk*

diyorum kentkarta hep, yaş sınırı koy artık, ne işi var tansiyon hastası, kafa going to go yaşlı teyzelerin zirvede*
hesabın var mı? giriş yap