• ev tutarken yeni trend. bakıyorum evin içi bomboş ve eski. ama iki depozito. neye bu 2 depozito? duvarlara mı? evin içinde eşya veya demirbaş fazla olsa anlarım da booomboş yahu ev!

bence ev sahiplerini bu konuda gaza emlakçılar getiriyor. muhitin değerini arttıran o muhitteki emlakçıların palavraları. bütün emlakçılar aynı aksiyona girince garip kiralar ve depozitolar duymak normalleşiyor.

editle gelen not: gerçekten ekşi ev sahibi dolu sanırım. üzgünüm ama 60 yaşındaki, içinde parke dışında hiçbir şey olmayan bir eve 2 depozito verilmez. yıllık kiranın yüzde 12'si emlakçı, 2 kira depozito derken bir evin başlangıç maliyeti 15 bine geliyor istanbul'da. ki daha elde var sıfırken.

ev sahipleri biraz kiracısını tanımaya odaklanmalı. tanımaya çalışırsa güven oluşur zaten. bu işler senet imzalatmaya kadar gider yoksa.

dolar bazında yapın diyen olmuş ancak maalesef şu ortamda ev sahipleri buna yaklaşmıyor, bu kıçı böyle kaldıran da yine emlak piyasası. kendi geri verecekleri bir paraya zararla yaklaşmak istemiyorlar.

bomboş eve 2 kira depozito isteyene karşı elimizde çok iyi bir silah var tabi. o evi tutmamak.

editle gelen not: aradan bir sürü yıl geçmiş gibi fiyatlar bugün çok alakasız yerlere gitmiş. elimizde silah falan kalmamış.
  • kanunen 3 aylık kira bedeline kadar isteyebilir.
  • kira sözleşmesi yaparken bazı kişiler kırtasiyeden alıp hiçbir resmi geçerliliği olmayan bir kağıda imza atıp anlaşıyorlar. bu kiracı ve ev sahibi içinde sıkıntılı durum. gidin notere onaylı sözleşmenizi yapın. kirayı elden değil bankadan yapın. evin içinde ki mal varsa kayıt altına aldırın ve maddeler ekletin.2 depozito vs kimseye suç bulmuyorum. adam yılda 10 bin kazanacak ama ev ne hale gelecek bilmiyor. yıllar önce avukat olan kiracımız evin kendi avizelerine kadar söküp üstüne yetmemiş lavabo ve küveti kıracak kadar şerefsiz olabilmişti.
  • avrupa usulüdür. burada bir eve girerken 2 kiralik depozito arti girdiginiz ayin kirasini odersiniz.
  • doviz olarak verdikten sonra çok da önemli olmayan durumdur.
  • yakışı kalmayacak bir durumdur.
  • burda anlaşılmayan şey 2 depozitonun boş eve istenmesi. yani evde eşya yok yani zarar verebileceğin, masraf çıkartabileceğin bi şey yok. sanırım depozitonun ne demek olduğunu bilmiyosunuz;

(bkz: depozito)

bilale anlatır gibi hepinize anlatıcaz bunları rahat olun

edit: duvar çizilmiyo mu işte efendime söyliyim kira ödenmezse nolacak gibi mesajlar alıyorum. ben haklı buldum bu arkadaşları artık fikir değiştirdim. insanlar evde kimya deneyleri yaparken evi de yıkabilir artık evin değeri neyse o kadar depozito verilsin konu kapansın
  • yeni bir hayat kurmaya çalışan genç yetişkinler veya öğrenciler için zaman zaman büyük zorluklar çıkarmaktadır.

ayrıca biz de isteriz son ay kiraya saymaya çalışmayalım ama ev sahipleri de evden ayrılırken depozitoyu geri vermeye çok gönüllü olmuyorlar..
  • esyasiz eve depozito neden verilmesin ki arkadaslar aptal misiniz?

kiraci girdiginde bos evde mi oturacak?

depozito ev alindigi gibi birakilmadiginda masraflari karsilamak icin alinir. cikarken de masraflar dusulup geri verilir.
  • ev sahipleri aylarca kira alamamaktan bezdikleri için normal olandır. evin temiz kullanılması ya da boyalara zarar vermekten ibaret değil. herkes sizin gibi düzgün kiracı değildir.
hesabın var mı? giriş yap