şükela:  tümü | bugün
 • bu ehliyetsiz barzolar yüzünden 2 kişi hayatını kaybetmiş ve insanlar twitterda siyasileri etiketleyerek adalet arıyor. başka türlü adaletin olmayacağını herkes farkında.

  ülkenin geldiği durum budur.
 • 2 kişinin ölümüne sebebiyet veren katil iddiaya göre ehliyetsizmiş. eşinin iddiasına göre serbestmiş. eşinin adalet yakarışını, twitter paylaşımı için: #fadimeöğretmeniçinadalet https://twitter.com/…tatus/1294399539319906304?s=21
 • bu tiplerin hepsinin birbirlerine benzemesi bir tek benim mi dikkatimi çekiyor acaba...
  sadece görüntüleri değil, müzik zevkleri, davranışları, konuşmaları ve genel tutumları hep aynı gibi geliyor.
  proje gibiler.

  yukarıda kalmalı bu başlık.

  editleme gereği duydum.
  bir sürü mesaj geldi, hepsinde kürt vurgusu yapılmış ve benim de öyle düşündüğümü sanar gibi yazmışlar.
  katılmadığımı ve bu görüşü sığ bulduğumu belirtmek istedim.
  ben bu tipleri diyarbakır'da da gördüm, çorum'da da. birbiriyle alakasız bir sürü yerde karşılaştım.
  velhasıl, bir nesilden bahsettim, etnik kökenden değil. saygılarımla.
 • ülkede sosyal medyada gündem olmadan suçlulara yaptırım uygulanmıyor. bu nedenle gündemin en tepesinde tutulması gereken başlıktır.

  trafikte bu tiplerden çok fazla var ve bizim başımıza gelmez dememek lazım. bir gün tamamen kurallara uyarak trafik ışıklarından veya yaya yolundan karşıya geçerken, kaldırımdaki bankta kahvenizi içerken, köpeğinizi gezdirirken sizin ya da yakınlarınızın bu şekilde katledilmeyeceğinin garantisi yok.

  bu tiplerin dışarıda kaldığı ve diğerlerine cesaret verdiği her gün toplumun kalanı için tehlike oluşturmaktadır.

  ayrıca babanın "yardım et" sözleri insanın içini acıtmaktadır... üzücü.
 • etiketlediği siyasilerin, mafyaların kılını kıpırdatmayacağı hadise. ancak o nefret ettiğiniz ekşiciler bu konuyu gündeme taşıyabilir ve suçluların yargılanmasını sağlar.
 • iq'ları yüzlerine yansımış. şu sıfata bak şunların bu kertenkelelere veriyorlar şahinleri sonuçları böyle oluyor. en ağır cezayı alması gereken mahluklardır.
 • 1-iki kişiyi öldürdüğü halde dışarıda gezen, instagram yayını yapan oruspu çacukları.

  2-eşi ve kayınpederi öldürülen vatandaşın, içişleri bakanını etiketleyerek hakkını hukukunu sosyal medyada araması.

  3-acılı vatandaşın twitini aladdin çakıcı'yı da etiketlemesi.

  4-ülkedeki hukukun durumu.
 • twitter'dan yardim isteyen (aslinda adalet isteyen) adam suleyman soylu'yu mention'layip gereginin yapilmasini "istirham etmis". bile isteye adam olduren bu igrenc yaratiklar dunyanin neresinde serbest birakilirdi? birakilsa o ulkedeki bakanlara, yetkili mercilere neler yapilirdi?

  ote yandan ilgili tweet'in altinda mention'lar devam ediyor. i.melih gokcek'e "baskanim sizden destek bekliyorum" yazilmis. neyin baskani bu adam? normalde ne gibi bir destek verebilir ki zaten hakli olan birine?

  onu da gectim, biraz asagida alaatin cakici mention'lanmis.

  daha fazla anlatmaya gerek yoktur herhalde.
 • sevdiklerinin bunlar yüzünden yok yere öldüğünü düşünsene kafayı yersin. direksiyonda bulunan kımıl zararlısı taksirle ölüme sebebiyet vermekten 2 yıldan 15 yıla kadar yargılanıp cüzi miktarda ceza alacak ve tabi ki tutuksuz yargılanacaktır. mahkeme sonucu ne olursa olsun en fazla birkaç yıl sonra kaldığı yerden devam etmesinin önünde hiçbir engel yok.

  bu ülkenin terör sorunundan bile daha büyük asayiş ve adalet sorunu vardır. bu ülkenin polis teşkilatı da adli organları da bu barzoları durdurmaya yetmiyor. yanlış suçu önlemede başlıyor sonrasında büyüyerek devam ediyor.

  bu ülkenin kanunları işini yapmak isteyen polisleri, savcıları, hakimleri ezer geçer ama bu barzoları öyle bir korur ki aklınız şaşar.