• 3 ekim 2009 beşiktaş denizlispor maçı sırasında söylenmiş olunması durumunda geceyi taksim ilkyardım hastanesinde geçirmenize sebep olabilecek cümle.şahsen ben yanımda biri böle bişi söylemiş olsa kafa göz dalardım hacı*
  • malesef "çarşı'nın ruhuna el fatiha" denilmesi gerektiğinin işaretidir.
    yazık oldu.

çar$ı kendine kar$ı
  • yıldırım demirören' e kalan ihalede elindeki tek koz.

(bkz: koz kupa)

malesef yanlış koza girdin, batarsın.
  • bu pankartın neden çarşıya maledildiğini anlamakta zorluk çekiyorum. tamam o tribünün esas sahipleri, çarşı grubunun beşiktaş sevdalıları belki o pankartın asılmasına izin vermemeliydi ama karşıda da başkan var, paralı askerleri var, güvenlik güçleri var, var oğlu var. çarşı bütün maç yönetim aleyhine bağırarak duruşunu belli etmiştir fikrimce.
  • del bosque'ye ödenen 7 küsür milyon euro, tabata ve ismail için antep'e verilen 14,5 milyon euro, delgado için ödenen 7,75 milyon euro, seric, gordon şindelbilmemne, diatta, higuain, tayfun korkut, okan buruk, ertuğrul sağlam'a yapılan terbiyesizlik, 8-0 hezimeti, sivas maçına pafla çıkarız beyanatı, dengesiz birçok açıklama, mehmet topuz fiyaskosu, gelen giden 60 küsür oyuncu, bir sürü teknik adam, yerlere düşen kulüp itibarı vs daha niceleri...

bu pankartı açanlara bağırmak ister deli gönül;

asıl sen bunları unutma ve iki kupaya kanma!!!
  • pankartın yazarı tamda karşısında ironik biçimde 'şeref tirbününde' ve "bak karıcım benim marifetim nasıl dövcekler karagümrüklüleri şimdi" demeye oturan başkandır.
    kapalı altta yıllardır karagümrük adıyla duran ve başında(o günlük belki) o tirbün senin bu tirbün benim nemalanan ve yolunacak en uygun tavuk olarak demiröreni bulan kişilerin marifetidir.
    kapalıda bulunan biri olarak "o gün istifa diyen herkese sataşan ve kavgaya sebep olanda aynı gruptur." diyebilirim. onun bunun çarşı bildiği alen ve kutu maç boyunca "istifa" diye bağırırken kapıların açılıp alttaki karagümrüğün üste çıkıp pankart açması ve dayak yiyerek stattan kaçması dakikalarla sınırlıdır. açılan pankartın başında takım elbiseli adamlar vardı. çarşının satılık olduğunu iddia etmeniz için yapılan bu eylem sırasında başta alen olmak üzere o tirbünde bulunan taraftar grupları, pankartı açan karagümrük tayfasıyla kavga etmekteydi. gördüğünüz karvgalar tirbün bölünmesi değil aksine beşiktaşlı olmayanların temizlenmesidir. lig tv'nin verdiği saniyelik görüntüler ve gazetelerde yer alan tek fotoğrafla beşiktaş taraftarı yada sizin anlayacağınız çarşı ya 'satılmışlığı' mal etmeye çalışan yıldırım demirören'in işidir.
    tirbünü satan, takımı satan, zamanında hasan kabzelere gelende aynı adamdır ve 'adam' kelimesinin bu cümledeki tek işlevi ironidir!!

koltuk sevdası demeye dilim varmaz. bir başkanın nasıl bir çıkar sağladığı bilinmez; gaziantep'te aklanan milyonlar mı, reklamın kötüsü olmaz adımız duyulsun mu yoksa ben mi çok iyi niyetli çıkarlar saydım şimdi bilmem... varsın götümüze girsin bu entry. demirören gider kavga biter.
  • utanç abidesi olarak zihinlere kazınmış olan pankart.. bunu açtıran bir süre sonra toplu tribün temizliğinden bahsetmiş güç ve baskı ile de birçok tribün liderini tribünlerden uzaklaştırmayı başarmıştır..
  • demirören ve demirören'i destekleyen güruhun sığındığı tek liman. iyi mına koyim iki kupa aldı diye kulübün tapusunu verelim hep beraber rahat edelim.

bu kulüp beşiktaş'ı başarıdan başarıya koşturan şeref bey'e, baba hakkılara, şükrülere ve nice cengaverlere kalmadı iki kupa adlı diye demirören'e mi kalsın.

beşiktaşlılık iki kupaya minnet etmek değildir. bunu anlatamadık hala millete.
hesabın var mı? giriş yap