şükela:  tümü | bugün
 • 21.45'te başlamış serie a mücaledesi. şampiyonluk için mutlak kazanması gerek inter ile son 7 maçında sadece roma'ya yenilmiş lazio karşılaşıyor. hafta içinde lazio'lu taraftarlar antremanlara gelerek takıımlarının inter'e yenilmesini istediler. bunun sbebi de düşmanları roma'nın şampiyon olmamasını istemeleri.
 • inter gol attı lazio taraftarı ayakta.

  samuel 1-0
 • inter'in golüne mourinho hariç herkes sevinmiştir.
 • ne oluyor amına koyayım dediğim maçtır. millet seviniyor ama samuel gol attı diyor spiker, inter'e bir gol yazılıyor mourinho soyunma odasına gidiyor hafif kızgın şekilde, taraftarlar çılgınca seviniyor, lazyolu topçular da sevinecek nerdeyse gol yediklerine.
 • 44.dakikasında inter'in beklediği gole kavuştuğu ve 1-0 öne geçtiği maçtır. lazio seyircisi "giren çıkan bize değil roma'ya" refleksiyle gole inter seyircisinden çok sevinmiştir
 • hiç haz etmediğim lazio taraftarının ezeli rakibi* yüzünden kendi futbolcusunu gole giderken protesto ettiği maçtır. fenerbahçe şampiyon olmasın diye bursa ya yatalım mantalitesindeki insanlar bile bu kadar küçülmemişti.
 • lazio taraftarını gördükçe aklıma, stada ankaragücünü desteklemeye gelen bursaspor taraftarları geldi; çınlattım kulaklarını..
 • hafta boyunca lazio taraftarı tüm iletişim kanallarını kullanarak takımlarının yenilmesini istediklerini iletmiş futbolculara. hatta taraftar grupları hafta içi tesislere gitmiş, kaptana falan baklava ikram etmiş. ama inter'den puan alırsanız boğazınıza dizeriz baklavaları, kalbinizi kırarız diye tehdit etmişler. şaka değil, ciddi ciddi tehdit etmişler. lazio futbolcuları da; 'iyi diyorsunuz biz de isteriz roma göd olsun, totti'ye biz de ayarız, o hareket size olduğu kadar bize de yapılmıştır ama bizim düşme durumu var, puan veya puanlara ihtiyacımız olan kritik haftalara girdik' demişler. lazio taraftarı bu, gözü kararmış bir kere; 'sikimizde değil, koca kulübü düşme potasına getirirken düşünecektiniz, inter'e yenilin, sıçtırmayın belanıza' diye üsluplarını sertleştirmişler.

  şimdi inter lazio'ya çakınca tribün grupları yine tesis bassa, 'nerden baksan 100-110 yıllık efsane-rezil oldu sizinle' diye sloganlar atsa. düşürdünüz lan koca takımı diye futbolcuları kovalasa, çok tatlı olur bence. lazio futbolcusu da akşamına kafayı çizer, takım ertesi hafta maça bile çıkmaz.

  o değil de, türkiye'de yaşayan ve lazio'yu sevmeyen bir adam (ben) lazio taraftarı üzülsün diye lazio gol atsın istiyor. romalı taraftarlar lazio gol atsın diye dua ediyor. lazio taraftarı 45 dakkadır inter gol atsın da romalılar üzülsün diye götünü yırtıyor (bu işte puştluk, kaypaklık. hatta denyoluk) biz bu futbolun bokunu çıkardık bence. çok eğlenceli bi yandan gerçi.
 • faşizmi götünden anlayanları afişe eden fantastik mücadele. faşizm bir futbol müsabakasıyla özdeşleştirilemeyecek kadar kutsal bir ideolojidir.