• hafta boyunca lazio taraftarı tüm iletişim kanallarını kullanarak takımlarının yenilmesini istediklerini iletmiş futbolculara. hatta taraftar grupları hafta içi tesislere gitmiş, kaptana falan baklava ikram etmiş. ama inter'den puan alırsanız boğazınıza dizeriz baklavaları, kalbinizi kırarız diye tehdit etmişler. şaka değil, ciddi ciddi tehdit etmişler. lazio futbolcuları da; 'iyi diyorsunuz biz de isteriz roma göd olsun, totti'ye biz de ayarız, o hareket size olduğu kadar bize de yapılmıştır ama bizim düşme durumu var, puan veya puanlara ihtiyacımız olan kritik haftalara girdik' demişler. lazio taraftarı bu, gözü kararmış bir kere; 'sikimizde değil, koca kulübü düşme potasına getirirken düşünecektiniz, inter'e yenilin, sıçtırmayın belanıza' diye üsluplarını sertleştirmişler.

şimdi inter lazio'ya çakınca tribün grupları yine tesis bassa, 'nerden baksan 100-110 yıllık efsane-rezil oldu sizinle' diye sloganlar atsa. düşürdünüz lan koca takımı diye futbolcuları kovalasa, çok tatlı olur bence. lazio futbolcusu da akşamına kafayı çizer, takım ertesi hafta maça bile çıkmaz.

o değil de, türkiye'de yaşayan ve lazio'yu sevmeyen bir adam (ben) lazio taraftarı üzülsün diye lazio gol atsın istiyor. romalı taraftarlar lazio gol atsın diye dua ediyor. lazio taraftarı 45 dakkadır inter gol atsın da romalılar üzülsün diye götünü yırtıyor (bu işte puştluk, kaypaklık. hatta denyoluk) biz bu futbolun bokunu çıkardık bence. çok eğlenceli bi yandan gerçi.
  • şu an lazio tribünlerinden "ibne roma olamazsın şampiyon" tezahüratı yükselmektedir. vay anasını.
  • sevmiyorum ben lazio taraftarını. ezik ezik rakip golleri alkışlamasını geçtim.

maç içinde oyundan çıkan, oyuna giren inter futbolcularını da alkışlıyorlar, e alkışlasınlar zaten ezikler.

fakat rakip oyuncuları alkışlarken oyuncu seçiyorlar. beyaz oyuncuları alkışlarken samuel eto'o oyundan çıkarken ses etmiyorlar.

hani şunu demeye getiriyorlar; düşmanımız roma'nın şampiyon olmaması için seve seve yeniliriz ama ırkçı duruşumuzdan asla taviz vermeyiz.

bunları tribünlerde birleştiren lazio sevgisi değil bir sike benzemeyen siyasi görüşieri. o yüzden takımlarının yenilmesine sevinirken dahi oyuncuların rengine dikkat edebiliyorlar.

lazio taraftarı işte bildiğiniz gibi, puşt gibi ibne gibi bişi.
  • faşizmi götünden anlayanları afişe eden fantastik mücadele. faşizm bir futbol müsabakasıyla özdeşleştirilemeyecek kadar kutsal bir ideolojidir.
  • 21.45'te başlamış serie a mücaledesi. şampiyonluk için mutlak kazanması gerek inter ile son 7 maçında sadece roma'ya yenilmiş lazio karşılaşıyor. hafta içinde lazio'lu taraftarlar antremanlara gelerek takıımlarının inter'e yenilmesini istediler. bunun sbebi de düşmanları roma'nın şampiyon olmamasını istemeleri.
  • ne oluyor amına koyayım dediğim maçtır. millet seviniyor ama samuel gol attı diyor spiker, inter'e bir gol yazılıyor mourinho soyunma odasına gidiyor hafif kızgın şekilde, taraftarlar çılgınca seviniyor, lazyolu topçular da sevinecek nerdeyse gol yediklerine.
  • çok garip bir maçtı. dahası ekran başındaki roma taraftarları lazio'nun yenmesi için dua ediyor. lazio da olmaz diyor. kemal sunal'ın "kovuyor musun ağam?" sorusunu şener şen'in "kovmuyorum ulan" diye cevaplamasına benziyor biraz.
    lazio'lu futbolcuların yerinde olsam mı olmasam mı bilemedim. etik olarak zaten istemezdim ama adamlar resmen sıfır baskı ile oynadılar. örneğin fantastik hareketler deneyebilirdim. penaltı kazanıldığında panenka penaltısı atar, gol olmadığında "n'apayım yemedi" derdim. gol olduğunda da taraftarım yine tepki gösterirse "yok artık eşeğin s.ki" derdim herhalde. en çok lazio kalecisine acıdım. 69. dakikada eto'nun şutunu çok güzel bir şekilde kornere çeldi. taraftar resmen homurdanıyordu. kaleciye en ufak bir kutlama yok. zaten o top da kornerden gelip gol oldu.
    lazio taraftarı mutlu(!) oldu, iyi hoş ama, buna rağmen roma şampiyon olursa düşecekleri durumu hiç hesap ettiler mi acaba?
  • sneijder oyundan çıkarken bütün lazio'lu taraftarlar ayağa kalkarak alkışlamıştır. aynı şekilde milito oyuna girerken de.
  • roma taraftari olsam zevkten dort kose olacagim bir mac. kolay degil adamlar ezeli rakiplerinin taraftarlarini cildirttilar en sonunda. laziolular kime destek vereceklerini sasirdi.
hesabın var mı? giriş yap