şükela:  tümü | bugün
 • şam şebeği'nin son icraatı.
  iran ve hizbullah'ın desteği ile suriye'yi kan gölüne çeviren esad çetesi, umarım devrim sonrası bu yaptıklarının hesabını bir bir verir.
 • malum sözde insan hakları savunucuları tarafından sessizlikle karşılanan katliam.
  myanmarda da aynı sessizliği görmek mümkün. mesele katliama maruz kalanların müslüman olması. tam tersi olduğunda sosyal medya ve sözlük şöyle bir sallaniyor.
  zulüm nereden gelirse gelsin karşısındayız diyemeyen insan hakları savunucularına kaldı dünya. ölene bakıyor müslümansa neredeyse bir oh çekmediği kalıyor.
 • çoğunlukla kendine öso demeyen (nusra cephesi vb.) karşı devrimci grupların yaptıklarına karşı çıkanlar bir yanda, neo-liberal rejimin destekçisi suskun esad yalakaları bir yanda.

  bu da olmamıştır heralde. ya da öso yapmıştır. esad kaç yıldır ülkeyi aşiretinin hizmetinde de yönetmiyor zaten. suriye bir anti-emperyalist üs ama ne hikmetse batıyla işbirliğinden hiç vazgeçmemiş, ülkeyi burjuvazinin çıkarına yoksulluğa sürüklemiş. tayyip devrimi çalma amaçlı bunu satana kadar tayyiple dost.

  ama suudi arabistan, anti-emperyalizm, suriyeli göçmenlerin taşkınlıkları falan. di mi?
 • bank asya liginde hissedilmemis katliamdir.
 • her katliam gibi insanlık suçudur. bu haberi yok sayanlar da, bu da mı gol değil diye skor hanesine yazarak değerlendirenler de o suça katılır. birbirinizden farkınız yok, esad ile öso'nun farkının olmadığı gibi.
 • yaşına girmemiş bir bebeğin annesi ve diğer kardeşleriyle birlikte katledildiğini gördüğümüz katliam.

  emperyalizm kişiye egosunu güçlendir kendinden başkasını düşünme derken biz buna karşı korunan "vicdan" denilen kalelerin var olduğunu söyler ve insan varsa umut vardı her zaman.
  hep beraber itiraf edelim mi? vicdanlarımızı da köle olarak sattık emperyalizme diyelim mi? onların ağladığına ağlıyoruz onların güldüğüne gülüyoruz.
  normal şartlarda bu başlığın yıkılması lazımdı da.
 • orospu çocukları tarafından yapılmış katliamdır. fakat ortada şöyle bir kaç sorun var gözden kaçırılmaması gereken. öncelikle haftalardır yapılmayan bir katliamın bir anda tam da 2 mayıs 2013 öso'nun akçakale saldırısı olduğu gün veya ertesi gün olması epey ama epey ilginç. malum orada bir polisimiz şehit oldu ama daha olay soğumadan bu katliam çıktı ortaya.

  üstelik muhaliflere yakın olduğu bilinen suriye insan hakları izleme örgütü bunu açıklıyor. ilginçtir öso tarafından yapılan bütün katliamlar, adam öldürmeler, toplu kurşuna dizmelerin videoları varken ender çıkan suriye halk ordusunun katliam haberlerinde hiç bir zaman video yada resim çıkmıyor. suriye halk ordusunun tamamının temiz olduğunu iddaa edemem. sonuçta orada bir kaos var. fakat özgür suriye ordusu ile kıyaslanınca çok daha temiz kaldıklarını da çürütebilecek olan yoktur. varsa ulaşsın bak şunu şunu yapmışlar desin.

  bir kere suriye halk ordusu bu teröristlerin ele geçirdiği yerleri geri almaya çalışıyor. neden gidip katliam yapsın ki? insanların gözünü mü korkutacak? yani eline ne geçecek ki? özellikle tipik "esad her yeri kaybetti kıyı şeridine yeni bir ülke kuracak" kısmı hiç inandırıcı değil. özellikle abd suriye'ye müdahale etmeyeceğini açıkladıktan sonra bu özgür suriye ordusu denen yavşakların pek zamanı kalmadı bence:

  https://www.facebook.com/…3627715365&type=1&theater

  tekrar diyorum. bunu yapanlar orospu çocuğudur ama zamanlaması da manidardır. ne bileyim belki suriye askeri şehit düşen türk polisinin intikamını falan alıyordur dimi?
 • dünyada yankı bulmayacaktır tabii ki.
 • kadin cocuk demeden herkesi öldürten esed serefsizinin belasini bulmasi icin bir kere daha dua ettiğim katliamdir.

  kesinlikle savunmuyorum ama amerikadaki üç beş kisinin ölmesi kadar ses getirmemistir ne yazik ki. bazi (gercekten takdir edilesi) hayvanseverlerin, escinsellerin haklarini savunanların vs. samimi olmasi icin bana göre bu katliam için de vicdanlarinin sizlamasi ve birseyler söylemesi gerekmektedir. diger türlü masum insanlar ölürkenki bananeciliği gördügümde bu insanlarin samimiyetine inanmiyorum.

  zöge: neyin kafasındasınız? insanlari gerçek samimiyete ve vicdana davet etmek cok eski yüzyillarda kalmis anlasilan.
 • bazı orospu çocukları tarafından masum insanlara yapılmış katliamdır.