şükela:  tümü | bugün
  • yine yeniden 80 için gireceğim sınav. hazırlanıyor muyum eh işte. günde yarım saat.. umarım sonlara doğru tempoyu artırabilirim.
  • 50 bandında takılıp 60-70 bandına çıkması gerekenlerin grammer yerine kelime çalışması gereken sınav. bir önceki yds başlığında verilen kelimeler sayesinde istediğim puanı alabildim sürekli tekrar eden 40-50 kelime var.
    edit : (bkz: #59510584)
  • girmeyi düşündüğüm sınav. kaynak önermek isteyen yazarlar yeşillendirsin rica ediyorum. zira çalışıp 80 üstü almam gerekiyor.
    edit: imla
  • "şayet" değil, "zira".

(bkz: türkçe)
  • girmeye niyet ettiğim, gelgelelim bir mentöre ihtiyaç duyduğum sınavdır. deneyimli, ya da en azından "nacizane tavsiyem şudur" diyebilecek arkadaşlar yeşillendirirse çok makbule geçer.
  • hala ertelenmesi yönünde bilgi verilmemiş olan sınav.

ben de bir gireceğim ama hala çalışmaya başlamadım. ne olur acaba.
  • ulan daha 80 tl'ye alışamamışken 90 tl de neyin nesi dediğim sınav. gözünüz doysun bu kadar parayı hangi hırsıza vereceksiniz?
  • 90 tl lik ücreti an itibariyle kol gibi geçen sınav.
  • her yıl neden ücretinin arttığını anlayamadığım sınav.

talebin artması aklıma gelen tek mantıklı sebep olsa da şeker bile verilmeyen sınava 90 lira çok arkadaş.

alternatif 1: başvuruyu kaçırdınız ama gelecek sefer "daha uygun fiyatlı" bir sınava girmek isteyenler yök ve anadolu üniversitesi ortaklığında yapılacak olan yds ile aynı getirisi olacak sınava girebilirler.

eskinin kpds'si kıvamında olacak sanırım.

önceden kpds kolay üds zor derlerdi ikisine de aynı dönemde girip aynı puanı almışlığım var, bu hipotezin doğruluğu açısından bilgi veremiyorum ne yazık ki.

alternatif 2: bunlara her yıl para vermek yerine oturup toefl'a hazırlanmak en mantıklısıdır.

yök-dil
  • ziraat bankasından sonra yds ye girecekleri de varlık fonuna bağladılar sanırım, bu ücretin başka açıklaması olamaz.