şükela:  tümü | bugün
 • http://www.ensonhaber.com/…dasa-cirkin-saldiri.html

  atatürk havalimanı'nda uçağının kalkış saatini bekleyen bir adam, sarıklı ve cübbeli olduğu için malum azınlık kesimin cahil, saygısız, küstah bireylerinden birinin saldırısına uğradı.

  saldırgan, saldırısı sırasında okuduğu kanun ile mevcut durumun alakasız olduğunu, adamın din görevlisi değil de sıradan bir insan olduğunu bile kavrayamamış.
  (kadının aktardığından bahsediyorum. hani "parantez içinde" dedikten sonra "yani din görevlilerinin" diyor ya...)

  yolcuların "sizi dinlemek zorunda değiliz", "terbiyesizlik yapmayın" gibi uyarılarını da doğası gereği hiç sallamayan laikatak hastası, çevredekilerin acıyan bakışlarını dikkate almadan kendi kendine konuştu durdu.

  sarık ve cübbesi olan adam olayı gayet kibar, saygılı, medenice karşılamış.

  bu saldırganlık, bu cahillik, bu örümcek kafa, bu yobazlık, bu kendini - kendi ideolojisini üstün görme kafası öyle ya da böyle yok olcaktır. kimse merak etmesin.

  neler duydum neler editi:

  --- zavallılar için not ---

  1) senaryo:
  "oruç tutmadığım için dayak yedim, serçe parmağımı kestiler" diyenlerinki değil,
  "cuma'ya gitmediğim için işten kovuldum" masalları anlatanlarınki değil,
  "iş başvurusunda 'orucunu hurma ile mi açıyorsun' diye sordular" diye geveleyenlerinki değil,
  "mülakatta 'cuma namazında sünneti kılıyor musun diye sorguladılar" hikayeleri anlatanlarınki değil; bu görüntüsü, katını olan olay senaryo/tiyatro öyle mi?
  bu ülkede sizin dışınızda herhangi bir kesimin rol kesmesi pek mümkün gelmiyor bana.
  - sizler; hayırı dağıtamazsınız eveti dağıtabilirsiniz yalanı ortaya çıktığında duymamazlıktan gelip, etrafa yaymaya devam edenlersiniz.
  - sizler; istanbul maratonu fotoğrafını resmi twitter hesabından "milyonlar geziye yürüyor" şeklinde yüzü kızarmadan ortaya atan chp'nin evlatlarısınız.
  - sizler; sizin ideolojinizden olanları korumakla görevlendirilmiş paralı askerlersiniz. (gerçekleri bilseniz bile)
  - sizler; dünyanın öteki ucunda çekilmiş sırtında "policia" yazan bir polisi "gezide polis köpeğe bile gaz sıkıyor" diye pompalayanlarsınız.
  - sizler; bir gece yarısı "aselsan israile satıldı" yalanını sosyal medyaya akıtıp ellerini ovuşturan kötü niyetlilersiniz.
  - sizler; bir pervane kazasına ait görüntüyü, sanki türk polisi gezide yapmış gibi sosyal medyada ve televizyonlarda gösteren partililere ses çıkaramamış, emir gereği destek olmuş tiplersiniz.
  - sizler; yılmaz özdil denen kişinin 24 saat daha direnirsek hükümet düşecek yalanını sorgulama özgürlüğüne sahip olmayan, sadece yaymakla yükümlü kimselersiniz.

  sizler; tiyatro, senaryodiye geveleme hakkı olmayan, bir o kadar da yüzü kızarmayan tiplersiniz.

  2) kaynak:
  cumhuriyet, sözcü, sol haber gibi paçavraların linkini vermektense ensonhaber.com linki vermiş olmaktan gurur duyarım. siz onları yalamaya devam edin gencolar. ama inandırıcı olanlarına tutunmaya çalışın. öyle "marmaray su akıtıyor" gibi şeylere saf saf kapılmayın. az biraz kaliteniz olsun.

  3) aldığım mesajların en komikleri genellikle "biz iktidara geldiğimizde" gibi başlayıp, "o zaman sizi süründüreceğiz" gibi bitiyor.
  içinde bol miktarda hakaret ve faşistlik oluyor. aga açık konuşayım; benim sikim taşşağım dile gelir ama siz ve sizin zihniyetinizdekiler iktidara gelemez. gelmemeli zaten. orası iyi sizin için. orda uslu uslu yiyin kendinizi.

  --- zavallılar için not ---
 • doğal olarak sözlükte ilgi gösterilmeyecek olay.
 • bi bitmediniz amk dedirten teyze modelidir.

  ya arkadaş ülkede her görüşe mensup insandan faşizm fışkırıyor. yemin ediyorum şunun gibileri gördükçe atatürk sevgimden, tam tersi yönde sarık cübbe giyip sokaklarda millete böyle gezmeniz caiz mi diye soran tipler yüzünden din sevgimden, kampüste el ele gezdiler ülkümüzün namusu vardır deyip 10 kişi bir genci döven ülkücüler yüzünden milliyetimden şüphe ediyorum.

  bence devlet bir hapisane inşa etsin, bu faşist profile mensup herkesi, sağcı-solcu, dindar-ateist, muhafazakar-laik, fenerbahçeli-galatasaraylı, alevi-sünni demeden aynı koğuşa tıkıp kapıyı üzerlerine çeksin.

  böylece ulus olarak hepimiz kurtulmuş oluruz.
 • akp nin oylarındaki düşüşün tescili olan görüntülerdir. secim sath-ı mahaline girildi. mağduriyet lazım öcü lazım. kitleyi konsolide edip saadete kaptırmamak lazım
 • türkiye cumhuriyeti'nde yaşayan her vatandaş türkiye cumhuriyeti'nin yasalarına uymakla mükelleftir. kolluk kuvvetlerinin görevi ise uymayan vatandaşlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktır. polis kendi görevini yapmayınca iş vatandaşa düşmüş. olan bu.

  eğer ülkede gerçekten tarafsız bir yargı olsa idi önce o sarıklı polis tarafından uyarılır, uyarıya rağmen sarığını çıkarmıyorsa gözaltına alınıp hakkında gerekli işlemler başlatılırdı, eğer polis bunu yapmıyorsa orada görevli tüm polislerin her biri için de görevi ihmalden hakkında soruşturma açılırdı. eğer bu videoda türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre suçlu aranıyorsa öncelikle o sarığıyla etrafta dolaşan zat, sonra da onun hakkında gerekli işlemleri yapmayan polislerdir!

  edit: bazı arkadaşlar bu yasaya metruk demiş. hayır bu yasa metruk falan değildir. sizi hukuk fakültesinden mezun eden hocalarınıza tek tek selam söyleyin! devletin resmi personelinin ayırt edici bir kıyafeti vardır. polisin üniforması ayrı, subayın üniforması ayrı, (diyanete bağlı) din adamlarının (yasada sözü geç ruhanilerin) üniformaları ayrıdır. devletin resmi polisi olmayan birisinin nasıl polis üniforması giymesi yasak, devletin subayı olmayan birisinin nasıl subay üniforması giymesi yasak ise devletin resmi din adamı olmayan kişinin de din adamlarının kıyafeti olan sarık ve cübbeyi giymesi yasaktır! her yasada olduğu gibi bu yasanın da sebebleri vardır. bunlardan bir tanesi de vatandaşların kötü niyetli insanlarca mağdur edilmemesidir. bu sarıklı ve cübbeli ama ne idüğü belirsiz adam (veya bunun gibi giyinenler) dükkan dükkan gezse "ben bilmem ne camiinin imamıyım bilmem nereye bağış topluyorum" dese bu gibi adamlara para kaptıracak milyonlar var. ama bu sarıklı ve cübbeli adam(lar) tamamen alakasız, ateistin teki topladıkları tüm parayı cukkalayacan tipler de olabilir! bilemezsin! o yüzden bahsi geçen kanunda devlet demiş ki, ruhban kısmına ait üniformaları (=sarık cübbe) sadece benim onayladığım kişiler giyebilir, o da sadece mesaileri başında, dolayısıyla eğer öyle birisini görürsen güvenebilirsin. teminatı benim. benim verdiğim teminatı çarşıda pazarda satılan cübbe sarıkla gezip suistimal eden olursa da cezasını çeker demiş. aynı şeyi sonraki maddelerde asker üniformaları için de demiş. sonra kasaba üniversitesinden mezun olmuş sözde hukukçu gelmiş buraya "o kanun metruk bi kere diye" bilmişlik taslıyor. ülkenin geldiği duruma bak!

  edit2: türkiye cumhuriyeti'nde yasa yapıcı mercii, yasama organı tbmm'dir. ortada bir kanun var ve memnun değilseniz bunu değiştirecek mercii meclis. yazarsınız bimer'e cimer'e 15 senede ihale kanununu onlarca kez değiştiren, milletvekili maaş artışlarında tek yürek olan hükümetin milletvekilleri meclis çoğunluğuyla kanunu çat diye değiştirir. hatta neredeyse 2 senedir tbmm'ye , milletin vekillerinin iradesine bile gerek duyulmuyor, khk ile bir gecede ne kanunlar çıkıyor değişiyor. istiyorsanız sizi bir nebze koruyan bu kanunu değiştirin ama bu ülkede sözde dini bütün diye fetö'ye hocaefendi diye kanan milyonlar varken, gene dinibütün laflar ediyor diye güvenip çiftlikbank'a milyonlarını kaptıran onbinler varken (ki ikisi de sarıksız, cübbesizdi) ıı. mahmud döneminden beridir devletçe sadece ruhban sınıfına ait bir simge olarak imtiyazlı verilen sarık ve cübbeyi çarşıdan pazardan alıp insanları dinibütün diye dolandıranların sonunu alamazsınız. sonra "kandırıldık. devlet bize yardım etsin" diye ağlamayın ama.
 • ne yazık ki bu teyzenin babası da “şapka” kanununa uymadığı için kendisi dünyaya gelmiştir.
 • yaşadığı ülkenin kanununun suratına okunmasından rahatsız olan bir adet sığır, haber yazmayı bırak cümle kurması bile yasaklanması gereken bir adet öküz içerir.

  teyzeninse ellerinden öpüyorum.

  ekleme: mesaj yoluyla söven tüm büyükbaşların başarılarının devamını diliyorum. tımarınızı zamanında yaptırın, toynaklarınıza özen gösterin..
 • ülkede yobazlığın dağılımı tüm güruhlarda hemen hemen aynı. güruh diyebileceğimiz herhangi bir görüş etrafında birleşmiş bir topluluğun fanatizme evrilmediği bir örneği var mı bilmiyorum.
 • videonun sonlarında bir kişi 'sen cumhuriyete kurban ol, sen ne bilirsin cumhuriyeti' diyerek kadının ağzının payını veriyor helal olsun gerçekten. bu kadına sorsanız kendini cumhuriyet bekçisi, demokrat falan sanar. lakin o kadar boş bir insan ki çevreden bir tane bile destek çıkan olmamış kadına.

  rahat bırakın artık insanları. isteyen şort giysin isteyen cübbe... bu dünya kimsenin babasının malı değil. kimsenin kimseyi kendi düşüncesine göre düşünmeye, kendisi gibi giyinmeye, kendisi gibi yaşamaya vs. zorlama hakkı yok.
 • kadın türkiye cumhuriyeti devleti'nin anayasasını okumuş.

  bir adet sarıklı da diyor ki : beni cumhurbaşkanı bile kabul ediyor, sen kimsin?

  muhteşem.

  bence ne sikim giyerse giysin. bütün kızlarını da kara çarşafa büründürsün. dünyayı hala böyle görene diyecek bir şey yok. ama yasayı değiştirin ki bitsin bu yaygara.

  herkes hukuka uyacak sevgili arkadaşlar. hukuk süs diye yok.