şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trafiğin büyük sıkıntı olduğu istanbul'da özellikle köprü geçmesi gereken çalışan ve öğrencilerin yoğun şekilde kullandığı bostancı-beşiktaş, bostancı-bakırköy denizotobüsü seferlerinin neredeyse "yok" haline getirilmesi rezaletidir.

  ıdo daha önce ciddi sayıda seferlerini azalttığı bu hatlarda bugün duyurduğu yeni tarife ile bostancı-beşiktaş için karşılıklı sabah ve akşam olmak üzere birer sefer (evet yazıyla "bir"), bostancı-bakırköy seferlerini de gün içinde karşılıklı dörder sefere düşürmüştür.

  http://www.ido.com.tr/…le-ic-hat-sefer-duezenlemesi

  toplu ulaşım bir vatandaşın en temel hakkıdır. şu anda otobüs ve metrobüs ile ilgili yaşanan sıkıntılara çözüm bulunamazken koca boğazı olan bir deniz kenti istanbul'da deniz seferlerini azaltmanın mantıkla açıklanmasının mümkün olmadığını düşünüyorum.

  özel iştirak diyecek olanlara da bu hizmeti vermesi gerekenin belediye olduğu ve bunu sağlamakla yükümlü olması gerektiğini hatırlatmak istiyorum.

  bu seferleri kullanan kişiler olarak tepkimizi ıdo'ya iletmemiz gerek.

  http://www.ido.com.tr/tr/ido-iletisim/bize-yazin

  bu linkten yazıyla,

  0850 222 44 36 telefon numarasını arayarak sözlü olarak,

  ya da info@ido.com.tr eposta adresine eposta atarak bu saçma harekete karşı tepki verilebilir.

  edit: imza kampanyası başlatılmış, lütfen siz de destek verin.

  imza kampanyası

  aynı zamanda şikayetlerinizi beyaz masa, bimer ve cimer üzerinden de lütfen yazın.
 • ido şu ülkenin en beyinsiz yönetilen şeylerinden biri. evet şey. insanlar 5km yolu bazen 50dkda alıyorken bu sıkıntıyı bile lehlerine ve lehimize kullanamıyorlar.
 • sabahtan beri kendisine bela okuduğum beyinsiz firmanın son rezilliğidir.

  işe gidiş geliş için bostancı-beşiktaş seferlerini günlük kullanan birisiyim. mevcut tarifeyle iş yoğunluğunun ve insan akışının en fazla olduğu 7:45, 8:15 ve 8:45 saatlerinde seferleri varken; 2 ocak itibariyle arkadaşlar kış tarifesi adı altında koydukları tuhaf tarifeyle yüzlerce insanın kullandığı bu seferleri adeta ortadan kaldırmış durumdalar.

  bostancı- beşiktaş yönüne dalga geçercesine saat 9:00'a ve 16:45'e 2 sefer koymuş bu yarım akıllılar. yani insanların işyerlerine ulaştığı ve trafiğin azaldığı dolayısıyla bu zımbırtaya hiç ihtiyacın olmadığı ve kendilerinin de hayvan gibi zarar edeceği 2 zaman dilimi.

  bu durumda insanın aklına iki seçenek geliyor:

  1) idonun pek sevgili yönetici profilinde sorunlar var.
  2) bostancı-taksim dolmuş hattındaki kişilere ciddi bir peşkeş çekilme durumu sözkonusu..
 • (bkz: ido kabataş seferlerinin kaldırılması)

  bu olduğunda da söyledik ve hayatımızı giderek zorlaştırdırlar. kabataş seferlerini beşiktaş'a taşırken sefer sayısını azalttılar. yetmedi tarife değişiklikleri sırasında biraz daha azalttılar. ne yapmaya çalıştıklarını anlayabilene helal olsun.
 • bu nasıl bir düzenleme olmuş anlam vermek mümkü değil. bu kadar denizle iç içe yaşayıp deniz trafiğine hiç önem vermemek anca bizim ülkemizde olur zaten. resmen hatları hiç etmişler kimse kullanmasın diye.
 • istanbul’u kurtaran, insanları düzgün ulaştırabilme yetisine sahipti özelleştirilmeden önce. çöpe çevirdiler. şehri rahatlatacak hatları bitirdiler kim izin veriyor anlamıyorum, şikayetleri de ciddiye almıyorlarz

  iskeleler var ido var adamlar kafalarına göre tarife değiştirip; artık sadece 1 tane kullanabilirsiniz sabah, akşam; soruyorum deli misiniz?
 • hakikaten rezalet gibi rezalettir. sürekli kullandığım ve neredeyse her seferin doluya yakın olduğuna (hafta sonu seferleri her zaman dolu, hatta ek sefer konuluyordu) bizzat şahit olduğum bakırköy-yenikapı-kadıköy-bostancı hattının sefer sayısının hafta içi karşılıklı 4'er, hafta sonu karşılıklı 3'er sefere düşürülmesi kelimenin her anlamıyla skandaldır. bostancı-beşiktaş hattına hiç girmiyorum bile, zira hiç kimsenin işine yaramayacak saatlere koymuşlar seferleri. aynı şeyi yıllar önce avcılar-kadıköy hattına yapmışlardı. önce alakasız saatlere koymuşlar, o saatlerdeki seferler hiç kimsenin işine yaramadığı için doğal olarak kullanılmayınca da tamamen kaldırmışlardı.

  ido'nun özel şirket olduğunu biliyorum ama toplu taşıma dediğin şeyin öncelikli hedefi kamu yararıdır, en azından öyle olmak zorundadır. şu açıklanan kış tarifesiyle kamu yararını net bir şekilde -excuse my french- sikip atmışlar. tez zamanda batarlar inşallah.

  edit: lütfen siz de tepki gösterin; bir umuttur yaşatan insanı:

  http://www.ido.com.tr/tr/ido-iletisim/bize-yazin
  0850 222 44 36
  info@ido.com.tr
 • kartal-yalova denizotobüsü seferlerini de önce azaltmış, daha sonra terminal tadilatı gerekçe gösterilerek süresiz kaldırılmıştı. gariptir ki, ortada tadilat falan da yoktu.

  bir ilginç rastlantı da ido seferlerinin azaltıldığı veya kaldırıldığı belediyelerin chp'li olması.
 • (bkz: rezalet gibi rezalet)

  o nedenle daha çok sözlük yazarının desteğini hak ediyor.
 • gerçekten rezalet. vatandaşı illa karayoluna yönlendirmek için ne gerekiyorsa yapıyorlar.
  boğazı betonla doldursalar daha iyi.

  ido yapacağın işi ...