• rezalet gibi rezalettir ve arkasında ince oyunlar vardır muhakkak. bunu klasik arz talep, dolu/boş sefer gibi akli şeyler ile açıklayamayız. ucu bir şekilde devlete, belediyeye dayanıyor olmalı.
    o gemi filosu ve o iskele ağı ile istanbul gibi şehirde bu iş yönetilemiyorsa altında başka işler aramak gerek. günlük rutinini ido'ya bağlamış kişiler için alternatiflerinin ıstırap olduğunu görmek/anlamak zor değil. bir çok kişi çok kötü etkilenir bu işten.
    geçmiş olsun diyebiliyorum. istanbul daha doğrusu istanbullu arkadaşlarım için üzülüyorum.
  • hürriyet haber yapmış. keşke ana akım medyada daha çok yer bulsa

https://t.co/wd4wf9hpqk
  • "halkı değil, cebini doldurmayı düşündükleri için keyfi bir biçimde hatları kaldırıyor ve iptal ediyorlar.
    ...
    ido'yu bu şirketlere peşkeş çeken akp'lilerin sesi çıkmıyor. seferler kaldırılıyor, halk yollarda perişan oluyor. akp'lilerin ağzını ise bıçak açmıyor.

... yeterli yolcu olmadığını gerekçe gösteriyor. bu kabul edilebilir bir mazeret değil. bu bölgelerde yaşayan insanlar, vapur dolmuyor diye eve mi hapsolacak? bu nasıl bir anlayış?
    ...
    akp'nin ulaşım politikası çöktü; altında ise istanbul halkı kaldı. istanbul, akılsız başın cezasını çekiyor. "

barış yarkadaş
  • 2 gündür işe geç kalmama sebep olan rezalet.

sebep olanların da (ido) yeni yılda işe geç kalması, sabah akşam 2 saat yol gitmesi ve günde 4 saat ulaşıma harcaması dileklerimle. "2018 çok kötü başladı" yazanlar var,
    2018'in bi kabahati yok ki kabahat zamanında bu özelleştirmeleri yapanlar da. öyle değilmi lan sayın amına koduğum.
  • uzun zamandır hayatımı kurtaran toplu taşıma aracının bende büyük hayal kırıklığı yaratan, yolculuklarını günde toplam 4-5 sefere düşürmesi olayı

(bkz: güvendiğim dağlara karlar mı yağdı)
  • gündemden düşmemesi gereken rezalet gibi rezalettir. anadolu yakasından avrupa yakasına bir tane insancıl şartlarda yolculuk yapılabilecek kanal vardı o da bir anda yalan edildi.
  • imza kampanyasını 6800 kişi imzalamış ama çıkıp bu konuda bir açıklama yapan yetkili yok. bımer-cımer üzerinden yapılan şikayetler valiliğe yönlendiriliyor. onların cevabı da bu bir özel kuruluş, kararlarına biz müdahale edemeyiz.

türkiye'de sahipsiz hissediyorsanız şaşıracak birşey yok çünkü evet sahipsizsiniz.
  • ilgilisi varsa söyleyelim, bu olayın ardından turyol kadıköy bakırköy hattına girişmiş lakin abonman ve istanbulkart geçmiyor. nispeten daha ucuz lakin bakırköy ido iskelesinden geçen mr20 numaralı otobüsle marmaraya varmak daha hızlı gibi geldi bana.
  • rezaletin daniskasıdır.

o noktada deniz otobüsünün bulunmasının amacı zaten günün her saati kolaylıkla bakırköy'e veya kadıköy'e geçebilmekti. bu saatten sonra elinizdeki tarife dediğiniz garabetle taşımacılık yapsanız ne olur, yapmasanız ne olur.

illa araba satın alıp bir tur vergi götümüze girdikten sonra bir de üzerine köprü/avrasya parası vereceğiz yani. işin tercümesi bu.

zaten evcil hayvanlara yaptıkları muameleden dolayı kıl kapmıştım, bu da son damla. batın inşallah.
hesabın var mı? giriş yap