• https://twitter.com/melihbulu
    melih bulu'nun kendi twitter hesabından duyurduğu olay. koskoca kurumun bittiğinin işaretidir.

belirtmeden geçmeyeyim, kendisi zamanının akp milletvekili adayıdır.

edit: buradaki asıl olay liyakat. sandık da sandık diyen insanların sandığa önce saygı duymaması, sonrasında da sandığı kaldırıp götürmesidir. problem, 2016'ya kadar kendi seçtiği rektörün atandığı bu kuruma, önce 2016'da seçime girmeyen insanın atanması, sonrasında ise "bunun" atanmasıdır.

bu başlıktan durumu anlatan güzel bir entry için (bkz: #117660291)
  • hoşgeldin 2021!
    edit:haber
  • görsel

inanılmaz bir olay. kendisi akp sarıyer ilçesinin kurucularındanmış.. resmen siyasete göbeğine kadar bulaşmış milletvekili adaylarını veya eski milletvekillerini bir bir rektör atıyorlar. ankara üniversitesi rektörü 3 dönem akp milletvekilliği yapmış birisi. bir sürü var bu örnekten. insanların ülkemizde adalete liyakate inancının düşmesi boşuna değil.

bu atama bana ak partide devlet yönetme geleneğinin olmadığını böyle bir kültürün olmadığını gösteriyor. çünkü bu makam bir üniversite yöneticiliği bir belediye başkanlığı veya milletvekilliği değil. devletin güçlü olması için buraya liyakat sahibi gerçekten o makamı hak eden ve siyasete bulaşmamış birisi atanmalıydı.

gerçi ak parti milletvekili adayı yapılıp sonra aynı kişinin mit başkanlığına atandığı süreci yaşatan veya eski milletvekilini anayasa mahkemesi üyesi atayan bir partiye devlet yönetme kültürünü anlatamazsınız.
  • liyakat kelimesinden haberi olmayan aktroller tarafından "ne varki yea akp millet vekili adayıysa yea", "profiline baktım, normal akademisyen yea" diye savunulan, 2016 yılına kadar her daim kendi seçtiği rektörünün atandığı okula ismi lazım olmayan insandan sonra dışarıdan atanmış insan.
  • yukarıda tutulması gereken rezalet.
    türkiye'nin köklü eğitim kurumları bu hale düşürülmemelidir.
    #kayyumrektöristemiyoruz
  • ben anlamıyorum ak parti hani üniversitelerin siyasetten uzak tutulması gerektiğini savunuyordu. ak parti öncesi hiç eski milletvekillerinden veya mv adaylarından rektör atandığını ben duymadım açıkçası. şimdi ak parti 15 sene önce üstüne basa basa söylediği şeyin tam tersini yapıyor hem de öncesinde örneği yapılmamış şekilde.

üniversiteler özerk kurumlar olmalıdır, siyasetin gölgesine girdikleri zaman bağımsız olamazlar, bilim üretemezler.
  • çok yerinde hadisedir.
    boğaziçindeki pkk yandaşlarını kovalamasını bekliyoruz yeni rektörden. yok öyle hem ayranım dökülmesin hem devletten maaş alayım hem pkk'lı olayım.

boğaziçi ivedi bir şekilde yerli ve milli olmalıdır, mehmed özkan çok vakit kaybettirdi...

edit: fikrimi belirttim diye mesaj kutum boğaziçililerin küfür kıyamet mesajlarıyla doldu. olm hani fikir özgürlüğü liberallik nerde kaldı? hadi yine iyisiniz köftehorlar, ben reisin yerinde olsam ahmet hamdi çamlıyı rektör yapardım, hepinize istiklal marşının on kıtasını tersten okuturdu. en acısı da ne biliyor musunuz, bir bok yapamazdınız, kuzu kuzu kabul ederdiniz.

edit2: bir de dikkatimi çekti, gelen mesajlarda standart bir şekilde boğaziçi'nden "hayalinde göremeyeceğin, kazanamayacağın, istesen de kapısından giremeyeceğin" okul olarak bahsetmişler. gerçekten çok ilginç bir patoloji. acaba aynısı odtülülerde de var mı? yoksa boğaziçililerin bir hastalığı mı? olm ben sizin dünyada ilk beş yüze giremeyen okulunuzu napayım amk. ben okuduğum okulu söylesem tr'nin tüm okulları toplanıp önünde diz çöküp tövbe eder. bunlar bir de türkiye'nin okumuş etmiş çocukları. yarın bir gün devlet yönetecekler. halimiz yaman amk...
  • boğaziçi üniversitesinin solcu ve liberal gençleri ağlıyor. tayyip akp milletvekili aday adayını rektör atamış bunlara. bunu kemalizm'e ulusalcılığa, laikliğe sövmeden önce düşünecektiniz aslan parçaları, alın size demokrat akp hahahahahaha.

https://twitter.com/…tatus/1345292564988104708?s=19
  • basketbol oynayan bir kişiyi nasıl olur da akpli diye ötekileştirebilirsiniz?

inşallah papaz eriğini imam eriğine çevirecek mükemmel projeler geliyor, ecmain.
  • siyaseti falan her şeyi geçtim (bu duruma düştük artık),

2003'de doktora bitirdiğinden beri okulda bulunmamış,

boğaziçinde herhangi bir yönetim kademesinde zaman geçirmemiş,

çok uzun süreler üniversite ortamından bambaşka bir ortamda, özel sektörde ve hatta aşırı rekabetçi firmalarda çalışmış,

haliç üniversitesi rektörülüğünden gelen, yeni boğaziçi rektörü atamasıdır.
292 entry daha
hesabın var mı? giriş yap