şükela:  tümü | bugün
  • bir garip turkiye manzarasi.

rte'nin muharrem ince'yi elestirdigi konusmasindan sonra 2. ordu komutani alkisliyor.

rte'nin sozleri:

“çırağa dükkan teslim edilmez. siyasetin çıraklarına da türkiye emanet edilmez. siyasette hiçbir başarısı, hiçbir tecrübesi olmayanlara ülkenin yönetimini asla veremeyiz. kardeşlerim; girdiği her yarışı kaybedenlerin ne kendilerine, ne de milletimize verebilecekleri bir şey yoktur”

ardindan gelen alkis

vesayeti yiktik diyenlerin haline bak.

ekleme: muharrem ince'den cevap gelmis.

muharrem ince :"onun apoletlerini sokecegim"
  • sakın yanlış anlaşılmasın. akpnin genel başkanını değil ülkenin cumhurbaşkanını, kendisinin en üst amiri başkomutanını alkışlamaktadır.
    edit: sövmeden keşke bir baksan sağa sola. bu nefretle olmaz. biraz rahat ol. takma her şeyi kafana. burada ironi var. trtye 15 temmuza gönderme var. sadece akp yüzünden değil senin gibi nefret kusanlar yüzünden de ülke yaşanılmaz hale geliyor. nefret kusmak hakaret etmek bu kadar kolay olmamalı.
    edit2:başkaları da alınmış. tavsiye olarak kabul edin. ben çaylakken edindim bu prensibi. bir yazarı yargılamadan girin yazdıklarına favorilediklerine göz atın. ondan sonra yargılayın.

çirkin zihinlerle güzel bir vatan olmaz.
  • xxx, akp genel başkanının değil cumhurbaşkanını alkışlıyor diyor, videoda arka plana bakıyorsun akp logosu var. oyy

edit: arkadaş ironi yapmış küfürü sildim :)
  • halkı da kandırıyorlar, önceden askerler siyasetin içindeydi vesayet kalktı diye, helikopterle ev ziyaret et (gülü sevmem, diken meselesi) devletin, milletin komutanı böyle güle oynaya siyasi konuşmaya alkış tutsun sanki siyasi partinin üyesi, millet emaneti geri aldığında kral çıplak...
  • dün gece bende üsküdar belediyesi sahur çadırında idim. üsküdar belediye başkanını konuşmasını alkışladım. bazen istemesen de alkislayabilirsin.
    (bkz: millet aç aç)
  • türk ordusunun komutanından, hükümetin ordusunun komutanına geçiş
  • her yerin akp logoları ile dolu olduğu ortamda, başkomutan seçimdeki rakibini eleştirirken, geleceğin genelkurmay başkanı olarak nitelenen adam gülerek alkış tutuyor. sende bunu başkomutanını alkışlıyor diye normalleştiriyorsun. ben senin vicdanını seveyim.

üç hafta sonra seçimi kaybederse bu başkomutan, yerine seçilecek olanı aman başkomutanım canım başkomutanım diye kucaklayacak mı bu ordu komutanı yoksa ordusuyla birlikte şu anda alkış tuttuğu komutanının peşinden mi gidecek? bu görüntülerden sonra kim bunun garantisini verebilir?

tanım: askerin hiç işi olmadığı halde siyasete meze edilmesine çanak tutan bir ordu komutanı içeren görüntülerdir. umarım tarih bu olanları unutmaz ve tsk düştüğü bu içler acısı halden bir an önce kurtulur...
  • sanki 60-71-80 darbeleri siyasete meze olmadan yapıldı? arkadaşlar siz saf mısınız? ordu sürekli siyasetle iç içeydi, bağımsız değildi. hala da öyle, ben bu manzarada bir farklılık göremedim.
  • o kendisine bu durumu yakıştırmış ama yeminle ben burda izlerken kendimi sıktım, ezildim, ufalandım yani ne bilim niye yapar o makamda ki insanlar bunu.
  • gevrek gevrek gülmeseymiş iyiymiş.
    o zaman empati yapabilirdik.

edit: tsk disiplin kanununa göre suç işlemiş askerdir. ince haklı. muhalefete karşı söylenen söze karşı en azından elleri bağlı otursaydı "tamam yanlışlıkla veya mecburen orada bulunmuş" diyebilirdim. ama sırıtarak alkışladı ise, siyasi bir katılım göstermiş demektir. afrin mafrin ile sulandırmaya gerek yok. afrin şehitlerimizi gazilerimizi siyasete karıştırmayın.