• xxx, akp genel başkanının değil cumhurbaşkanını alkışlıyor diyor, videoda arka plana bakıyorsun akp logosu var. oyy

edit: arkadaş ironi yapmış küfürü sildim :)
  • her yerin akp logoları ile dolu olduğu ortamda, başkomutan seçimdeki rakibini eleştirirken, geleceğin genelkurmay başkanı olarak nitelenen adam gülerek alkış tutuyor. sende bunu başkomutanını alkışlıyor diye normalleştiriyorsun. ben senin vicdanını seveyim.

üç hafta sonra seçimi kaybederse bu başkomutan, yerine seçilecek olanı aman başkomutanım canım başkomutanım diye kucaklayacak mı bu ordu komutanı yoksa ordusuyla birlikte şu anda alkış tuttuğu komutanının peşinden mi gidecek? bu görüntülerden sonra kim bunun garantisini verebilir?

tanım: askerin hiç işi olmadığı halde siyasete meze edilmesine çanak tutan bir ordu komutanı içeren görüntülerdir. umarım tarih bu olanları unutmaz ve tsk düştüğü bu içler acısı halden bir an önce kurtulur...
  • halkı da kandırıyorlar, önceden askerler siyasetin içindeydi vesayet kalktı diye, helikopterle ev ziyaret et (gülü sevmem, diken meselesi) devletin, milletin komutanı böyle güle oynaya siyasi konuşmaya alkış tutsun sanki siyasi partinin üyesi, millet emaneti geri aldığında kral çıplak...
  • o kendisine bu durumu yakıştırmış ama yeminle ben burda izlerken kendimi sıktım, ezildim, ufalandım yani ne bilim niye yapar o makamda ki insanlar bunu.
  • cumhurbaşkanı paşanın komutanı olabilir ancak bir siyasi propaganda da taraf olması doğru değil. balkan savaşlarını çabuk unuttuk. paşa çok iyi bilir balkan savaşlarını ordu içindeki kutuplaşmayı. koskoca osmanlı ordusu dandik balkan ülkelerine yenildi rezil oldu.

sonra edirne’yi geri aldık diye sevindik kutlama falan yaptık. selanik kurşun atılmadan teslim edildi ki selanik osmanlı’nın en büyük ikinci şehri ve %80 türk. osmanlı tarihinin en büyük bozgundur. 400 yıllık vatan toprağı elden çıktı ki sonrasında oluşan göç dalgası ve türk soykırımı var.

bunların tek sebebi ordu içinde hizipleşme particilik padişahcılık çekilmesi.
  • şimdi herkes devran hiç değişmeyecekmiş gibi davranıyor ama değişecek. o zaman şakşakçılar bakalım neler diyecek.
  • cumhurbaşkanı, komutan, hakim, savcı gibi mevkilerde bulunan kişilerin tarafsız olması gerekir.
    çünkü bu kişilerin elindeki güç, tüm vatandaşların hayatına direk olarak etki edebilir. ülkedeki tüm vatandaşların bu kişiler karşısında eşit hissetmesi, hiçbir şekilde kendini ötekileştirilmiş hissetmemesi gerekir.
    ülkeler, devletler bunun için var.
    bu olay işte tam da bu yüzden izleyen akp'li olmayan her vatandaşta artık devletin başı gibi, ordunun başı da tarafgir hale geldi diyerek endişe kaynağı olmuştur.

o taraf, bu taraf olayını burada bir kenara koyalım.
    görüntlerde net bir seçim çalışması var.
    sayın komutan üniformanla gitmişsin üstelik. mustafa kemal'in ordusunun bir ferdisin.bir parti başkanının siyasi propagandasını şakşaklayamazsın.

kabul edilebilir bir durum değildir. acilen görevine son verilmelidir.
    nokta.
  • cok degil daha 3-5 ay evvel operasyonlara yonelik elestiri yapanlara ve tsk ile ilgili yorumlar getirenlere “terororor” diyenlere izletilmesi gereken durumdur.

bundan en cok mutluluk duyanlar da 2007-08’de ordu düşmanı fanatik akplilerdir. zira onlar orduya kendilerinin emrinde degil diye karsi idiler.
  • komutanın, ellerini sertçe çırpması ve alkışlarken sırıtmasıyla, "zoraki alkışlamıyorum başkomutanım" mesajı da verdiği olaydır.

başkomutanı seçimi kaybetmezse kendisinin kara kuvvetleri komutanlığı ve genelkurmay başkanlığı hayırlı olsun diyorum şimdiden.
  • 16 yıldır milletvekili olan birisine siyasette tecrübesi yok demek ve bunun alkışlanması gerçekten ilginç.
hesabın var mı? giriş yap