şükela:  tümü | bugün
 • mogwai marifeti,
  rock action'dan uzun bi parça,
  daha iyilerini yapabiliyolar
 • enfes bir isme sahip olan mogwai sarkisi.
 • şarkının başındaki tekrarlarla dolu klasik mogwai tınıları ilerleyen dakikalarda baterininin de katılmasıyla umutlu bir beklentinin çağrışımlarını yapıyor.2 adım ileri 1 adım geri şekilde ağır ağır yol alınsa da bünye yorgun düşüyor bir noktadan sonra ve sağa sola hüzünlü sallantılarla geçiyor şarkının son bölümleri.
 • dinlerken çıplak ayakla kayalıkların, dağların üstünde koşuyorum, düşünüyorum, hüzünleniyorum, düşüyorum, kalkıyorum, hızlanıyorum,duruyorum, gülüyorum, siyah beyaz oluyorum, renkleniyorum, gülümseyerek yerlerde yuvarlanıyorum, doğaya bakıp, dokunup onu seviyorum hayalini kurduran nefis şarkı..
 • üniversiteyi hatırlatıyor bu şarkı bana, eski mükemmel günleri.
  bir pazar günü, şirkete gelip vergi iadesi için fişleri toplarken hem de...

  güzel ve gerçekten çok sevdiğim kız arkadaşım. her yere gidilirdi beraber, itiraz yoktu hiçbirşeye...

  dürüstlüklerinden, yakınlıklarından çıldırdığım, 24 saat beraber olduğum,hayatımın sonuna kadar benimle olacağına inandığım dostlarım, kardeş diyordum ben onlara

  yükseliyorum, gittikçe yükseliyorum, çok güzel her şey evet

  şarkının ortaları başı gibi aslında ama daha bir karanlık, kimse anlayamaz.

  sonra herşey bozuluyor işte, ben mahvediyorum ellerimle...sıkıyorum sıkılıyorum, gururun yüzünde iz bırakmış

  ve bir pazar günü şirkette fişleri toplayıp paramı kazanıyorum

  yalnızlık da bazen güzeldir
 • aklin bir kosesine girip orada donup duruveren sarkilardan bu da. ilk dinleyiste i-ih diyorsun, olmamis, hakkaten de daha iyilerini yaptilar. ama isin asli oyle degil. bir kere seni avucuna aliverdi mi birakmiyor, kafanin icinde, arabadaki teypte, evdeki muzik setinde, surekli caliyor. kendini ona teslim edip serbest salinima geciyorsun, elinden fazlasi gelmiyor.
 • bazen hatanın yapılması gerektiğini anımsatıyor, yalnızlık da kişiye dayatılmadığı sürece güzel zaten, olsun, kendimize yanlışlar yapalım.