şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye'deki son yirmi günlük uyku modeli çoğunlukla sanırım böyle: sahurdan önce ve sonra olmak üzere iki üç saat...

yalnız derin uyku denilen, dinlendirici uyku 3-4 saatten sonra başladığı için tam dinlenmenin az olduğu da bir gerçek.
  • hafta sonları hariç yaşantımı yansıtmaktadır. hafta sonu ise sahura kadar uyumamak + sahur + 12'ye kadar uyumak modeline geçiyorum.
  • ikiye bölünen uykunun adamı piç etmesi sebebiyle uygulamadığım eşittiri olan başlık.
    bendeki tezahürü şu şekilde;
    01:45 gibi sahur; çay+sigara faslı, niyet, 02:30 yatış ve kapanış.
    03:00 e kadar dönme dolap durumu ve uykuya dalış.
    sabah 06:45-07-15 arası koğuş kalk!
    vasati uyku saati 3,5 saat gibi.
    =işe devam.
    saygılar efenim.
  • ıcinde bulundugum hal. aslinda biraz da iyi oldu gibi 3 4 saatlik uyku yetiyor gibi uyaniyorum
  • okul bittiğinden beri sahur yapmadan oruç tuttuğum için uygulamadığım uyku modelidir.
  • doğrusu

2 saat uyku + sahur + 3 saat uyku + iş = 24 saat

olan denklem

saat uyku’ ları tıplarsak;

5 saat uyku + sahur + iş = 24 saat

5 saat uyku diğer tarafa eksi ( negatif ) olarak geçer;

sahur + iş = 19 saat

doğru cevap c seçeneği olacaktı.
  • (bkz: iş ahlakı)

oruç tutana benim saygım var. peki orucu tutanın işine saygısı var mı? adam oruçluyum ya diyor öğle arasından sonra bedenen iş yerinde ama verim sıfır. kafa sürekli masaya dayanıyor. sonra bu kekoların işini de başkası yapıyor. sonra ben oruç tuttum sevap point kazandım. aferin.
  • + 1.5 saat öğlen uykusu ile dahil olduğum denklem.
  • 15-23 vardiyasındakileri etkilemeyen uyku modeli. sahur+8 saat uyku sonra mesai.
  • 14 saat uyku + iftar + sahur =ben