• ıcinde bulundugum hal. aslinda biraz da iyi oldu gibi 3 4 saatlik uyku yetiyor gibi uyaniyorum
  • doğrusu

2 saat uyku + sahur + 3 saat uyku + iş = 24 saat

olan denklem

saat uyku’ ları tıplarsak;

5 saat uyku + sahur + iş = 24 saat

5 saat uyku diğer tarafa eksi ( negatif ) olarak geçer;

sahur + iş = 19 saat

doğru cevap c seçeneği olacaktı.
  • (bkz: iş ahlakı)

oruç tutana benim saygım var. peki orucu tutanın işine saygısı var mı? adam oruçluyum ya diyor öğle arasından sonra bedenen iş yerinde ama verim sıfır. kafa sürekli masaya dayanıyor. sonra bu kekoların işini de başkası yapıyor. sonra ben oruç tuttum sevap point kazandım. aferin.
  • 15-23 vardiyasındakileri etkilemeyen uyku modeli. sahur+8 saat uyku sonra mesai.
  • sadece 3 saat uyku ve iş
    ömrüm bir ayda bitti...
  • bu sene yeni bir sistem üzerine uyku planladım, gece 12 civarı uyuyorum sahur için 5 dk uyanıp su/süt içip geri yatıyorum sabah daha dinç uyanıyorum. iş çıkışı eve gelince kesinlikle uyumuyorum. geçen seneye oranla uykumu aldığım için daha dinç ve zinde ramazan geçiyorum.
  • herif tam bir türkiye portresi.amacı konudan bağımsız kendi argümanını sunup, asıl konuyu eleştirmek. yapma o zaman oruç tutanın işini yaprağam. (bkz: iş ahlakı)
  • bence kimse kendini kandirmasin.
    yaptigim ankette 100 kisiye sordum. 99u ben saat 2ye kadar oturuyorum. sonra yiyip yatiyorum. saat 10 gibi kalkip ise gidiyorum oluyor. mesaiye 2 saat gec baslayan arkadaslar 2 bucuk saat kala da ortamdan kopuyor.
    is dediginiz 11-12 ve 13.30 - 15 arasini kapsiyorsa emeginize saglik genşler.
  • (bkz: 40 yapar)
  • bu arkadaşlara yarım maaş vermesi lazım işletmelerin. ben mesela oruç tutsam normal zamanda düzgün beslenip uykumu alıp gösterdiğim performansı doğal olarak gösteremeyeceğim için haram yemek istemez maaşın bir kısmını reddederdim. bildiğim kadarıyla kul hakkı da affedilmeyen günahlardan. diğer çalışma arkadaşlarının ve işverenin hatta devlet memuru ise 80 milyonun hakkına gasp var bariz. müslüman olmayıp 12 ay aynı performansı gösteren adamın ne suçu var. bir ay boyunca ancak yarım performans yıllık düşününce %5 eksik çalışmaya tekabül ediyor. 25 yaşında iş hayatına atılan bir insan 65 yaşında emekli olsa, oruç tutan ve eksik performans sergileyen adama göre 2 sene fazla performans sergilemiş oluyor. ama bakıyorsun maaşlar aynı, emekli ikramiyesi aynı, emekli maaşı aynı. bir adaletsizlik var gibi.
hesabın var mı? giriş yap