şükela:  tümü | bugün
  • sağlam sallamıştır. hepimize geçmiş olsun.

edit: sözlükte gezerken depremi hissedince şansımı denemek istedim, daha sallanırken entry'yi gönderdim hemen. demek deprem başlıklarını böyle açıyorsunuz.

edit 2: kandilli'ye göre merkez üssü manisa akhisar'mış, 4.8 büyüklüğünde. moderatör başlığı manisa olarak düzeltsin lütfen.

kaynak
  • saat - 03:23
    büyüklük - 4.8
    konum - gokceahmet-akhısar (manısa)

hadi geçmiş olsun yatın uyuyun. iyi geceler

tahmin: 4.5 demiştim
  • oluyor.
    edit: lan olurken yazdım. tam başlık ismini girerken son kelime olan ... depremi ni yazarken entry girdiğini gördüm ve yine hüsran.
  • güzel salladı
  • kısa ama bir anda gelen depremdir.

4.8 akhisar

edit: deprem büyüklüğü ve yeri eklendi.

edit 2: deprem şiddeti, deprem büyüklüğü olarak değiştirildi. uyaran yazara teşekkürü bir borç bilirim.
  • salladı, sallamadı. karar veremedi.
  • gece yarısı da bu kadar hızlı entry girilmez ki. ne çabuk başlık açtınız?
    korkutan deprem.
    edit: şu sıralar o kadar çok sallandık ki artık psikolojik olarak sürekli sallanıyor gibi hissediyorum. umarım öncü bir depremin alameti değildir bunlar. hadi hayırlısı.
  • geçen haftaki depremlere göre oldukça hafif salladı.
  • 4.8 büyüklüğünde, manisa ilinin akhisar ilçesinde meydana gelen depremdir. 12.6 kilometre derinde gerçekleşmiştir ve kemalpaşa lokasyonundan hissedilmiştir. deprem ile alakalı bilgiler geldikçe güncelleyeceğim. kemalpaşa, çoğu izmir ilçesine göre manisa'ya - özellikle de akhisar'a - yakın bir ilçe. deprem aslında anlık olarak hissedildi. çok uzun sallamadı ancak şiddetli bir biçimde salladığını söyleyebilirim. oturduğum bilgisayar koltuğunu sağa sola doğru salladı ve sonra dindi.

akhisar belediye başkanı besim dutlulu'nun yaptığı açıklamaya göre herhangi kötü bir durum yok. tüm ekipler herhangi bir olay olmasına karşın yine de hazır halde beklemedeler. herhangi bir kötü durumun yaşanmaması sevindirici. bölge halkına ve depremden etkilenen herkese geçmiş olsun.

edit 1: kullandığım lastquake programı 4.6, earthquake programı ise 4.8 büyüklüğünde bir uyarı verdi. kandilli rasathanesi'nden gelecek net büyüklüğü de buraya ekleyeceğim.

edit 2: kandilli rasathanesi'nin verisine göre 4.8 büyüklüğünde ve manisa ilinin akhisar ilçesinde meydana gelmiştir.

edit 3: merkez üssünde 2 büyüklüğünde birkaç artçı, 3.4 büyüklüğünde ise bir artçı meydana geldi.

edit 4: akhisar belediye başkanı'nın deprem ile alakalı attığı twiti buradan okuyabilirsiniz. herhangi bir problemin olmadığını ama her türlü duruma karşı ekiplerin hazır olduğunu belirtmiş. milliyet gazetesi'nin haberini ise buradan okuyabilirsiniz. aslında çok bir haber yok, sadece büyüklük ile yeri paylaşmışlar afad ve kandilli rasathanesi'nden aldıkları verilere dayanarak. yine de kaynak olarak bakılabilir.

edit 5: saat 14.36'da manisa, akhisar'da 4.5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.
  • karşıyaka'da hissedilmiş, merkez üssü merak edilen depremdir.

deprem olurken " neden donla yatağa yattım lan ben" şeklinde düşünsel pişmanlıklara sevk etmiştir.
    üzerimde sadece iç çamaşır varken canlı yayında akut timleri tarafından göçükten çıkarılırken ki manzaramı düşünmek bayaa bi tırsıttı. hemen koştum giydim eşofman altını..