şükela:  tümü | bugün
 • ne söylesek boştur.kıçımızı yırtsak, yırtmakla kalmayıp başımıza geçirsek de bu ülke muz cumhuriyetinden daha beter bir yerdir, ve güçlü güçsüzü ezer, iktidar elindeki bütün imkanları kullanarak kendi yandaşlarının yaptığı katliamı örtbas eder, demokrasi falan hikayedir.
  açıkçası bu olaylar, ve son zamanlardaki bütün gelişmeler ne demokrasiye karşı bir inanç, ne de geleceğe dair bir umut bırakmıştır.
  demokrasiden bahseden bir hükümet, bir valinin kararı ile 18 yıl önce yaşanmış bir katliamı bile anmayı engellemektedir.oraya buraya girilmez, gösteri yapılmaz, toplantı yapılmaz yasağı koyabilmektedir.
  artık gücü elinde bulunduranlar kendini ülkenin tek sahibi olarak görmektedir.bu aymazlık yakında bir patlamaya yol açacaktır.bunun da sorumlusu herhalde biz aleviler olmayacağız.
 • sivasın bir ilçesinde yaşayana kadar sadece senede bir kez tvde gördüğüm tam bilgi sahibi olamadığım türkiyenin yine kanlı tarihini anlatan olaylardır.

  şimdi nerden aklına geldi buraya yazmak diyeceksiniz?
  yanımda çalışan hemşirenin (ki hastanede çoğu hemşirenin eşi polis) eşinin atanma dönemi. fakat sivastaki 2 temmuz olayları yüzünden atamalar bu tarihten sonra yapılıyormuş. çok garip bir durum değil mi?

  aslında kural olarak bir durum hakkında objektif fikir sahibi olmak için ya durumu gidip kendin inceleyeceksin( ki bu çok mümkün görünmüyor) yada olayla ilgili yazılanlara ulaşacaksın( türkiye gibi özgürce yazılamayan ülkelerde bu da zor)
  sivasta yaşadığım 10 ayda çok az da olsa fikir sahibi olduğum durumu yazmak istiyorum.
  (bkz: 2 temmuz)