şükela:  tümü | bugün
  • gümrük ve ticaret bakanı bülent tüfenkci, "ekonomik anlamda türkiye yeni bir şahlanışa, yeni bir destana imza atacak. türkiye'yi iki kat büyütme adına, gerek etkin yönetim gerek kararlı duruş gerekse pratik uygulamalarla türkiye, hem yatırım anlamında hem istihdam anlamında hem de ihracat anlamında büyümelerine devam edecek. bunun tabana yayılan bir anlayışla da her kesim tarafından hissedileceği bir döneme geçmiş olacağız." dedi.
    kredi derecelendirme kuruluşlarının pozitif söylemlerinin esasında "paçayı kurtarma, fiyakalarını kurtarma" anlamında belki kendileri için bir anlam ifade edeceğini vurgulayan tüfenkci, şunları kaydetti:
    "söylemlerinin türk milleti tarafından bir anlam ifade etmediği, 24 haziran'da verilen cevapla ortaya çıktı. esasında uluslararası yatırımcı da çok ciddiye almıyor ama bunları ciddiye alarak, bunlara ümit bağlayan çevreler ve kesimler var. ben öyle tahmin ediyorum ki o kesimler de boylarının ölçüsünü aldı ve bunlara sığınarak türkiye'de siyaset mühendisliğine soyunulamayacağını görmüş oldular. ekonomi üzerinde bunlar ve yerli iş birlikçileriyle operasyon yapmak isteyenlerin bu operasyonlarına milletimiz cevabı 24 haziran'da verdi."
  • seçim bitti başkanım. gerek yok böyle şeylere.
    şey yapın..
    zam!
  • benim de böyle seçmenim olsa ben de günaşırı şahlandırırdım her bi şeyi.

ekonomik veriler ise tam tersini söylüyor.

ne desek gg olacağı için en iyisi bekleyip görmek.
  • çabuk şahlandı dikkat edersen
  • yine de şahlanıyor amman...kolbaşının...