• bizde bi kritik toplantı yapalım lan boş duruyoruz sanmasınlar amk
  • son dakika bilgileri ile geldim

rusya, denizaltı kazası için programlarını iptal edip toplanmış.

avrupa parlamentosu, bugün yapılan atamalar ile ilgili toplanmış.

amerika'da herhangi bir acil olay yokmuş.

çin'in niye toplandığını anlamadım ama,burası biraz karışık olabilir.

norveçli yetkililer herhangi bir sızıntı tespit etmedik açıklaması yapmış.

şuan ortalık süt liman,zaten dünya gündeminde hiçbiri konuşulmuyor biz türkler coşmuşuz. herkes hayatına devam ediyor.
    e bizim de hayatımız bu, kaos ile besleniyoruz.

dağılabiliriz dostlar, sıkıntı yok.(şimdilik)
  • böyle kesin bilgilerin olmadığı, iddiaların havada uçuştuğu zamanlarda bankaların dolar için açtığı makaslara bakıyoruz.

olağandışı bir fiyat var mı?
    cevap hayırsa sıkıntı yok demektir.

cevap evetse makas büyüklüğüne bakıyoruz. makas ne kadar büyükse o kadar büyük sıkıntı var demektir.

şimdilik bankaların fiyatlarında anormallik yok.

her kurum hata yapar, risk alır ama bankalar asla. bunların istihbaratı nsa ile yarışır.
  • tam da "1939 yazı" adlı kitabı okuyorum. savaşa bir hafta var. hitler, polonya'yı vurdu vuracak. thomas mann "yok ya olmaz öyle şey" diye konferanslar veriyor, sartre ve simone de beauvoir paris'te aşk yaşamakla meşgul, albert camus cezayir'den bir savaş çıkmayacağına dair ahkam kesiyor. klaus mann, amerika'da eğlenmekte. freud zaten can derdine düşmüş bir tek einstein üç buçuk modunda.

onu hatırlatan olay.
  • twitterdan alıntıdır.
    link: https://twitter.com/…boz/status/1146118338751422471

biri rusya’da nükleer diyor,biri donald trump ölmüş diyor,biri dünya savaşı diyor,biri iran çin pekin diyor. hükümet’e sesleniyorum sizde olağan üstü toplanın.
    gerekirse batak falan oynayın ama millet bizi boş sanmasın.
  • abd endeksleri tsi saat 23:00’de kapandıktan sonra ons altını iyi izlemek lazım. eğer uçarsa bir saldırı falan olabilir. ben pek ihtimal vermiyorum, bizim millet biraz komployu sever. başka ülkelerde böyle haberler yok, millet güneş tutulması izliyor.

savaş ihtimalinde; ons altın ve brent petrol bakılır.
    trump ölmesi durumunda; eurusd ve abd endeksleri bakılır.
    ben okeyde yenilirsem; herkesin cebinde taş var mı diye bakılır çünkü ben okeyde yenilmem.
  • her ne olduysa emin olduğumuz tek bir şey var o da, akp ve erdoğan'ın bu kaosta yine yanlış ata oynayarak türkiye'yi gelecekte zora sokacağıdır.
  • bir çok iddia var kimileri trump'ın öldüğünü iddia ediyor, kimileri abd'nin iran'ı vuracağını rusya'ya bildirildiğini söylüyor. nükleer kaza olduğunu iddia edenler mi dersiniz, abd ile rusya arasında çatışma olup askerlerin öldüğünü iddia edenler mi dersiniz neler neler. kesin bir şey olmamakla birlikte ortada bir hareketlilik olduğu bir gerçek kaynak
    velhasıl hiç bir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oluyor.
    edit: bazı yazar arkadaşlar kaynağı beğenmemiş, twitter uydurmaları falan filan diye ahkam kesiyor. orada zaten kocaman iddia diye belirtmişiz, her boku biliyosunuz madem buyrun bu hareketliliğin sebeplerini siz söyleyin.
    ek kaynak
    ek kaynak
    ek kaynak
  • ya bu kadar çöp başlık görmedim lan. espri yapacağınız meseleyi sikeyim.

net bir şekilde üç bilgi var. onları aktarayım.

- deniz suyundaki radyoaktivitede olağanüstü bir seviyeye rastlanmadı, norveç makamları açıkladı.

- putin savunma bakanı'nı denizaltının kaza sebeplerini araştırmak üzere görevlendirdi.

- beyaz saray basın departmanı sözcü yardımcılarından hogan gidley, pence'in new hampshire ziyaretinin iptal edildiğini doğruladı, "yeni bir durum ortaya çıktı. konunun başkan trump'ın sağlığıyla ilgisi yok" dedi. "endişelenecek bir şey yok" demesiyle ilgili olarak voice of america "konuyla ilgili detay veremedi" dedi.

şu an için anladığım kadarıyla rusya denizaltısı batılı bir ülke tarafından vuruldu. suriye tantanası yüzünden çok konuşulmasa da baltık ve iskandinav denizleri rusya ile nato arasında en büyük gerilimin yaşandığı yerlerden biri.

51. bölgeye yüzlerce uzaylı aracı indi diye yazan gördüm lan. yuh.
  • merakla takip ettiğim hareketlilik. ya hepimiz ağır sekilde trolleniyoruz ya da gerçekten bir şeyler oluyor. nükleer denizaltinda 14 askerin ölmesine yol acan patlama olduysa eğer, sızıntı yok diye açıklama yapanlara inanmıyorum. bu arada burada espiri yapmaya çalışan gerizekalılar, oksijen israfisiniz.
hesabın var mı? giriş yap