şükela:  tümü | bugün
  • kaçak sarayın karşısına onun on katı kadar büyük ve ihtişamlı bir saray inşa ettirip içine esed ailesini yerleştirirdim. esed'e bayıldığımdan değil, maksat trollük olsun.
  • haci benim kafa belli bi miktarin ustune basmiyo amk ya... yani 2 milyon, milyar, trilyon, trilyar - hakkaten hicbi bok farklari yok lan... 200 lira de, rusa giderim derim. 2000 lira de, 1 ay yer icer, gezer tozarim derim... 20000 lira de 1 sene yerim icerim, gezerim tozarim derim... 200000 lira de, bi dukkan falan aciliyosa o paraya, acar kendi isimin patronu/amelesi olur, ona buna calismaktan kurtulurum derim... ama sanirim iste burda bitiyo benim ufkum, dunyam ve sair. vay amk ya. fakir olmak cok huzurlu lan. 2 milyon, 2 milyar, 2 trilyon - nasil yonetilir, nasil hesaplanir, nasil ugrasilir hatta neden ugrasilir ki, o kadar parayla lan?!

aslinda cevabi biliyorum da - yani cevap belli daha fazla rus; daha fazla yil ye ic, gez toz; daha fazla dukkan ac, biri iflas ederse oburunden devam et

bu di mi lan?! budur heralde lan!
  • 30lu yaslarda iseniz ortaca bir ortadogu ulkesinin basbakani ve bakanlar kurulunu satinalabilir, o ulkeedeki arabesk sarkicilar ile evlenebilir, sonrada su jeti ile gosteri yaparsiniz. ama gene de memurun ve orospunun parasini onceden vermeniz gerekir.
  • parayı bankaya atıp faizini yerim.ana paraya dokunmam.
  • metrobüs satın almak da bunlardan biridir. durağa gelen metrobüsüme tek başıma binip yolculuk yapardım. tutamaklardan tutunup maymun gibi bir ileri bir geri gitmek en büyük hayalim.
  • işte o zaman dünyanın anasını laciverte boyarım.
  • herkese benden bir dolar.

lan maksimum 8 milyar dolar eder zaten, dişimin kovuğu...
  • apple 652 milyar dolar
    samsung 131 milyar dolar
    google 453 milyar dolar
    hsbc 113 milyar dolar
    tesla 34 milyar dolar
    facebook 263 milyar dolar
    bp 111 milyar dolar
    amazon 248 milyar dolar

toplam 2 trilyon 5 milyar dolar

öncelikle 5 milyar dolar kredi çekilirmiş.