şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumhurbaşkanlığı seçiminde muharrem inceye oy vermeyi düşünüyordum (geçmiş entrylerimde var) fakat fikrimi değiştirdim ve oyumu meral hanıma vereceğim... ikinci tura mutlaka meral akşenerin kalması gerekiyor. eminim son kararım.

  meral akşenere uygulanan medya ambargosundan görüyoruz ki akp güruhu meral akşener'in ikinci tura kalmasını kesinlikle istemiyor. zaten anket sonuçlarında da ikinci tura erdoğan/akşener kaldığında akşener kazanıyor. erdoğan/ince kaldığında erdoğan kazanıyor... ve yine biliyoruz ki türkiye de sol cenahtan gelen bir aday 50+1 alması çok güç. ama sağ kökenden gelen meral akşener tarafından öyle değil durum..

  yarışın erdoğan-ince arasında olacağı gibi bir izlenim veren güruh da akp güruhu, çünkü ince'yi yenebileceklerini onlar da iyi biliyor. resmen muharrem ince parlatılıyor şu an... meral akşener'i ise yokmuş gibi davranıyorlar, ne adını ağızlarına alıyorlar, ne partisini... kendilerini akıllı zannediyorlar ama bu şark kurnazlığını bilinçli seçmenlere yutturamazlar.

  meral hanım, miting yapıyor hiçbir haber bültenlerinde yok, neden yok? hem malum medyanın hemen hemen hepsi yandaş medya, hem de ajansların hepsi yandaş ajanslar... haber bültenlerine gelen haberler bile yandaş ajanslar tarafından geliyor... birazcık ortada durmak isteyen tv kanalları bile yandaş ajansların verdiği mitingleri/haberleri gösteriyor. belki de doğan grubunun seçim öncesinde tv kanallarını ve doğan haber ajansını satması bu plan neticesinde olan bir baskı, bir zorlama neticesinde oluşmuş bir şeydir... siz sanıyor musunuz ki, erken seçim kararı bahçeli çıkışıyla oldu, belki de aylar öncesinden bilinen bir karardı ve doğan medya sindirildi.

  bu tuzağa düşmeyeceğiz. ailem ve çevremde de muharrem inceye oy verecek kişileri meral akşenere vermesi için ikna edeceğim...

  iyi parti trolü gibi yaftamalarla gelebilecek yazarlara gülüp geçiyorum. milletin aklıyla alay etmeyin. akıllı olun.

  bir slogan olarak 2.tur için oyum meral akşenere sloganı parlatılsa muhalefet seçmeni tarafından da bir farkındalık olacaktır bence.

  milletvekilliği seçiminde ise millet ittifakında gönül verdiğiniz istediğiniz partiye verin.

  meral hanım... yılma, yıkılma... dik dur, arkandayız.
 • rte'nin karşısında kim varsa oyum ona.
  2. tuta kalmak için %27 yeter meral hanıma. %65 sağ seçmenin yarısı bile değil. alsın ve kalsın ikinci tura. bizde verelim oylarımızı.
 • benim de paylaştığım fikirdir. ilk entryi yazan yazar arkadaşın da bahsettiği gibi ak parti meral akşener'den ve iyi parti'den korkuyor. bu korku seçimi kazanması en yüksek ihtimalli partiyi bize gösteriyor. ayrıca meral akşener kürt oylarını alabilecek potansiyelde birisi. öncelikle bir ana. doğudaki gezilerinde kürt türk demeden çocukları kucaklayışından bile samimiyetini anlıyorsunuz. doğuya an itibariyle en çok giden aday meral akşener. referandumdan beri doğu ile özel temasları var. öyle iki yüzlülük de yapmıyor doğuya gittiğinde. işe ve aşa yardım edeceğini söylüyor. ayrıca meral akşener'in kadrosu çok bilgi birikimi yüksek bir kadro. teröre ve bölge sorunlarına yapıcı yaklaşıyorlar. öyle bir barış bir savaş gibi samimiyetsiz değil planlı bir şekilde sorun çözmek istiyorlar. bunu kurmaylarının açıklamalarında görüyoruz.

  ak parti meral akşener'e ne kadar düşmanlık ederse etsin ne kadar görmezden gelirse gelsin etrafımdaki tüm vatansever insanları iyi partiye ikna edeceğim.
 • gına gelmiş konudur.
  oyum akşener’e falan değil. bu gidişle ikinci tura kendi hakkı olarak kalsa bile -ki bana göre imkansız- chp seçmeni oy vermeyecek.
  son günlerde bir çok chp linin ağzından da aynı lafları duyuyorum, kendim de öyle düşünüyorum.
  bakın benim de geçmiş entrylerimde var. kendisini hiç sevmememe rağmen bileği hakkıyla ikinci tura kalırsa bakarım diyordum ama, bu nedir kardeşim?
  dilene dilene mi kalacaksın ikinci tura?
  chp tabanı darülaceze mi ki sürekli ona buna destek atsın?