şükela:  tümü | bugün
  • meral akşener'in deutsche welle'ye yaptığı, "umutlarımızı yeşerten" röportajından bir kesit. 8:30'dan itibaren:

meral akşener seçmenlere şöyle sesleniyor: 2.tura odaklanmamız gerek, 2.turda iki tutum var; erdoğan ile yol gitmek istiyorsak başka tutum, erdoğan'ı evine göndermek istiyorsak başka tutum. ikinci tura muharrem ince kalırsa, muhafazakar seçmen oy vermez. bunun sebebi chp'nin kurumsal adı.

muharrem ince büyük olasılıkla 2. tura kalacak, bunun sebebi yine "chp'nin kurumsal kimliği" değil, muharrem ince'nin bireysel başarısı. 2.tur için şimdiden umutsuzluk pompalamak başarılı bir hareket midir? hem chp'nin kurumsal kimliğini öteklieştirip, hem de chp'den oy istemenin mantığı nedir?
    şimdiden chp'ye ve ince'ye oy vereceğini söyleyen geniş bir taban var, bu insanların düşüncesi değişmeyecek, bu tarz söylemlerle antipati yaratmak, millet ittifakı için dezavantaj değil midir?
  • abisine gidip destek için ağlayan bir insanın serzenişi.

"abi abi muhalefetteki diğer kardeşim benden daha başarılı seçim çalışmaları yürütmekte. ben ezildim, ama en çok ben başkan olmak istiyorum. sen beni seç de muhalefet bende toplanarak beni başkan yapsın 2.turda."

mevzu bundan ibarettir. bol miktarda ihtiras barındırır.
  • peki erdoğan 2.tura bile kalamazsa,
    bi de böyle düşün!
  • cehape zihniyetine oy vermeyeceklerin profili bellidir, ahaber / atv izler kolayca manipule edilirler. bu adamlara aynı zamanda iyi parti = fetö'nün siyasi ayağı fikri dayatıldı. dolayısıyla cehape zihniyetine oy vermeyecek kişiler akşener'e hiç oy vermez. akşener ısrarla her konuşmasında bu konuyu tekrarlamaya devam ederse belki ak partiden oy çalar ama bu sefer ince'ye destek verenlerden oy alamaz hale gelecek.

ulan bir hafta öncesine kadar muhalefet adayları ne güzel gidiyordu. şimdi ince kalktı apolet polemiğine girdi, akşener de tutturdu bir ince'ye oy vermezler. bunlar seçim zamanı verilecek demeçler değil, kendinize gelin artık.
  • meral akşener'i severim, milletvekili seçimlerinde kendisinin partisine oy vereceğim fakat bu tür gereksiz açıklamalar ittifaka ve 2.tur sürecine zarar verir.

pek hoş karşılamadığım açıklama.