şükela:  tümü | bugün
  • allah belasını versindir. tatava yapılmadan, benim görüşüme uygun aday yok demeden, sandık protestosu yapmadan, boş oy atmadan, geleceğimiz için 2. turda kim kalırsa oy vereceğiz, vermeliyiz.

ince'ye oy vermeyecek muhafazakar abiler,
    akşener'e oy vermeyecek kürt kardeşler,

32 yaşındayım, hayatımın yarısı bu basiretsiz adamların yönetiminde geçti.

kurmaca davalarla bu ülkenin en güvenilir kurumu askeriyeyi bitirdiler, bu davanın savcısı biziz dediler, yerlerine fetöcüleri koyup darbeye zemin hazırladılar, sonra kandırıldık allah affetsin dediler, bir tane siyasi ayak bulamadılar. sonra utanmadan çıkıp ne kandırdık ne kandırıldık dediler. valiler talimatımızla doğuda müdahale etmedi dediler, sonra açılım sürecinde kandırıldık dediler, obama kandırdı, esed kandırdı, cemaat kandırdı.

ne bir dış politika, ne ekonomik düzen, ne tarımda iyileştirme, ne eğitim sistemi. eğitim sistemine sıçmadılar mı? çoluğunuz çocuğunuz yok mu? olmayacak mı? günden güne fakirleşmiyor muyuz? ihalelerde ne kadar para cebe indiriliyor bilmiyor musunuz? elindeki yüzüğünden başka bir şeyi olmayan adam gemiciklere sahip olmadı mı? eşi binlerce dolarlık çanta takmıyor mu? bu adamların yalanlarından, iş bilmezliklerinizden bıkmadınız mı? madenci tekmeleyen adamı unuttunuz mu? milletin anasını sikicez diyen adamın vergi borçlarının silinmesini? paraların sıfırlanmasını? ege adalarının elimizden gitmesine göz yummalarını?

yazarken sinirleniyorum, ben rusya'da yaşıyorum 6 yıldır, maddi olarak refahım da yerinde, ama her gün haberleri ülkemi takip ediyorum, her gün fantastik beyanları okuyup sinirleniyorum. artık bu malum şahsın seçim sonrası mosmor yüzünü görmek istiyorum, ilker başbuğ gibi bir paşaya yaşattıklarını yaşamasını istiyorum, adalet önünde mahkemede görmek istiyorum. geleceğe umutla bakmak istiyorum.