şükela:  tümü | bugün
  • gördüğünüzde alkol var mı gençler diye bi soru ile muhattap olmanız olasıdır.. farkedilmeden kaçınız. yada ölü taklidi de işe yarayabilir.
  • benim vergimi çok benzin harcayarak boşa harcar.
  • en çok sevdiğim polis aracı çeşididir. eve çok geç geldiğim saatlerde otobüsten indiğimde evime çalışan minibüs hattı aktif olmadığından 20dk'lık yürüme mesafesi beni bekliyor oluyor.
    bir gece daha yeni başlamışım yürümeye, alkolün etkisi var biraz, yanıma polis aracı yanaştı, kafasını uzatan memur "genç nereye böyle bu saatte" diye sordu. kafam güzel, ben güzelim güzel güzel cevapladım, yukarı çıkıyorsanız beni de atsanıza diye ekledim. sağ olsunlar bıraktılar evime kadar.
    bir daha ne zaman yürüyecek olsam polis arabası arıyor önce gözlerim. hemen el yapıyorum çekinmeden. eve teslim yapıyorlar seve seve, ne olacak zaten aynı yöne gidiyor araç.
  • benzinim bittiğinde bana yardım edip ekip otosuyla benzin istasyonuna götürüp, arabamın başına tekrar getiren polisleri taşıyan araba.
  • nedense her gördüğümde; dökük arabasını peugeot yapan hintlinin olduğu peugeot 206 reklam filminin, arabayla ağır aksak giderek kızlara hava yapılan son sahnesini hatırlatır bana.
  • kadıköy sahil şeridinde bankta oturmuş sessiz sedasız muhabbet eden normal görünümlü iki kafadara yanaşıp üst arama ve gbt sorgulaması yapmaları pek tabii görev tanımları dahilinde olmalı. fakat buna mukabil daha kalabalık bir grubu yine aynı lokasyonda, sebze kasalarını yakma suretiyle ortalığı dumana boğmuş, onlarca bira şişesini ip gibi dizmiş, outdoor speaker ile "im gonna get high" nakaratlı şarkıyı son ses dışarıya vermiş şekilde gözlemlediklerinde transit geçip gitmelerini hiç bir mantıklı izaha bağlayamıyorum.

ya da dur bağlıyorum:

-bak bak şu serserilere bak hele
    -ya bırak şimdi üstümüz başımız is olur kokarız
    -aynen devam et
    -hem sahile bisikletleriyle inmiş gençler kötü olamaz bence
    -katılıyorum. türk bayrağı da var.
    -am gonna get haay niriniriniri iyiymiş ha bu arada :)