şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2 yasindaki kiza goz kirptigi icin avm'den disari cikarilarak etraftakilerle birlikte dovulen adamin tutuklandigi haber.

  ya haber yanlis ya da hakkaten kafayi yedik.

  (bkz: 2 yaşındaki kızına göz kırpan kişiyi dövdü http://www.hurriyet.com.tr/…n-kisiyi-dovdu-40772194)
 • kimsenin çocuğuna uzaktan da gülüş falan atamıycaksın artık galiba. olayın içeriği tam olarak ne bilinmez ancak haber başlağından olayım bana göre masum olduğu görünüyor.
 • tutuklu yargilanmak uzere cezaevine gonderilmis. haberde aktarilmayan bir seyler mi var acaba. yoksa cok sacma degil mi
 • taciz ve tecavüz edenler adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken tutuklanmak nedir? 2 yaşında olan çocuk daha bebektir, ben de görüyorum göz kırpıyorum ağzımı burnumu yamultup şebeklik yapıyorum. bu biraz yargısız infaz gibi olmuş, habere yansımayan çirkin ayrıntılar yoksa tabi.
 • yav ha normal bir erkeğe/kadına göz kırpmışsın, ha elalemin çocuğuna. ne farkı var? neyini saçma buldunuz? gayet haklı gerekçeye sahip adamdır. avrupa'da git göz kırp bakayım milletin çocuğuna. tatlı/şirin bulduysan gidip izin alırsın ailesinden. izin verirse konuşursun.

  edit: çocuk görünce şaklabanlık yapan tüm yazarlar iyi giydirdi bana. ben de bizim iyi niyetlerinden kuşku duymayacağım pek tatliş yazarlarımızın izin alın dememe neden bu kadar sinirlendiğini anlamadım? bu kadar zor olmamalı.
 • özellikle hareketli ve hiperaktif çocuklara karşı çok sıklıkla yaptığım eylem olduğundan beni oldukça endişelendiren başlıktır.

  ve göz kırpmakla yetinmemem ve elemanlara ayrıca dil çıkartmam ve el sallamam da cabası.

  haberin doğru olduğunu varsayarsak, yani sadece göz kırpma ile sınırlı olduğunu varsayarsak, bu adamın dayak yemesi ve tutuklanmasına anlam veremiyorum.

  sanırım milletçe paranoyak olduk ve dengemiz bozuldu.
 • bütün dünyanın embesil veletlerinin peşinde olduğunu sanan kompleksli ebeveynler yüzünden günlük hayat zorlaştı.

  bu örnek bariz şekilde, bir canlının yavrusunu koruma içgüdüsü falan değil, benim çocuğum hepinizden daha değerli kompleksiyle şov yapma olayı.

  benzer bir şey bir yıl önce falan benim başıma geldi:

  işten eve dönüş yolum üzerinde bir kreş var, bahçesi de yoldan görülebilecek şekilde açık. bir gün eve dönerken bahçedeki oyun parkında yavru bir kedinin kendi kendine oyuncaklarla oynadığını gördüm, korkulukların yanına gidip telefon ile video çekmeye başladım. bir süre sonra, bebek arabasıyla oradan geçen sığırın biri; "napıyosun sen?.." falan gibi bir şeyler diyerek seslenmeye başladı, üzerime alınmadan kediye pisi pisi falan diyerek video çekmeye devam ediyorum ben. adam bir süre sonra sesinin tonunu iyice arttırdı (aramızda 15-20 metre var, adam sokakta bana doğru bağırıyor, o anda orada üç beş dallama gaza gelse olayın ne olduğu anlaşılmadan linç başlayacak). en son dönüp "ne var?" dedim. "napıyosun orda" falan derken, telefonu gösterip "fotoğraf çekiyorum, bi sorun mu var?" dedim. bu hıyar en son "çekemezsin orada kreş ora, çoluk çocuk var..." falan diye sayıklamaya başladı (saat 19:00 bu arada, kreş mi kalır o saatte). ben yanına gidip biraz sert tonda konuşunca, kimse de olaya dahil olmayınca aldı ablak suratlı sevimsiz piçini yanına gitti mal.

  özetle bu sığırların derdi çocuklarını korumak falan değil, çocuğum için dünyaları yakarım şovu yapmak.
 • ulan ben her gördüğüm çocuğa yaparım bunu, gülerim falan, ardındanda şebek gibi bir kaç mimik yapar çocuğu güldürürüm. bazı cocuklar çekinir korkar doğaldır, oyle olunca da, 'ulan ne mal adamım' dedikten sonra benim moralım bozulur.
  böyle olacaksa artık evdende çıkmayalım artık.
 • nasıl haklı buluyorsunuz ulan bunları siz?

  sizin o pis kafalarınız yüzünden çocukları sevemez hale gelmişiz artık. ben bebeklere bayılan ve dünyadaki en güzel varlıkların onlar olduğuna inanan bir adamım. toplu taşıma araçlarında olsun, yolda sokakta ya da bir mekanda olsun bir bebek gördüğüm anda ona bakıp saçma sapan hareketler yaparım, güler eğlenirim, onu güldürmeye çalışırım, hatta o an kanım çok kaynadıysa yanağından bir makas alır ailesine bebekle alakalı iyi niyetlerde bulunup yoluma devam ederim.

  ama adam bu yargı kararını normal görüyor. sizin leş gibi fikirleriniz yüzünden normal değil mi? sizin leş gibi fikirlernizde herkes herkesi pis duygularla sevebilir, yaklaşabilir. sırf için ısındığı için kaynadığı için bir çocuğun yanağını sıkamazsınız değil mi siz?

  haberde eksik bir şeyler olduğuna inanıyorum. hukuk sistemimiz henüz bir bebeğe uzaktan göz kırpıldı ve sevgi hareketlerinde bulunuldu diye birini tutuklayacak kadar bozulmadı. bozulmamalı da.
 • eksik bilgi barındırdığına inandığım haber.

  oğlum benim de 2 yaşında kızım var. yolda vs ailesinin yanında 2 yaşında bebek gördüğümde kızım aklıma gelir ve o bebeğe de gülücük atarım veya göz kırparım. böyle mallık mı var? çocuğa dokunmaya çalışmış, veya yanına çağırmaya çalışmış olsa anlarım. ancak babasının yanındaki bebeğe göz kırpılır. ne var bunda?