• 2 yasindaki kiza goz kirptigi icin avm'den disari cikarilarak etraftakilerle birlikte dovulen adamin tutuklandigi haber.

ya haber yanlis ya da hakkaten kafayi yedik.

(bkz: 2 yaşındaki kızına göz kırpan kişiyi dövdü http://www.hurriyet.com.tr/…n-kisiyi-dovdu-40772194)
  • nooluyo lan! ben de ailesinin yanında, otobüste filan göz göze geldiğim miniklere göz kırpıp mimik yapıyorum. güldürmeye çalışıyorum. onu da mı yapmayalım bundan sonra.

nereye gidiyoruz amk dedirten haberdir.
  • kimsenin çocuğuna uzaktan da gülüş falan atamıycaksın artık galiba. olayın içeriği tam olarak ne bilinmez ancak haber başlağından olayım bana göre masum olduğu görünüyor.
  • tutuklu yargilanmak uzere cezaevine gonderilmis. haberde aktarilmayan bir seyler mi var acaba. yoksa cok sacma degil mi
  • yav ha normal bir erkeğe/kadına göz kırpmışsın, ha elalemin çocuğuna. ne farkı var? neyini saçma buldunuz? gayet haklı gerekçeye sahip adamdır. avrupa'da git göz kırp bakayım milletin çocuğuna. tatlı/şirin bulduysan gidip izin alırsın ailesinden. izin verirse konuşursun.

edit: çocuk görünce şaklabanlık yapan tüm yazarlar iyi giydirdi bana. ben de bizim iyi niyetlerinden kuşku duymayacağım pek tatliş yazarlarımızın izin alın dememe neden bu kadar sinirlendiğini anlamadım? bu kadar zor olmamalı.
  • özellikle hareketli ve hiperaktif çocuklara karşı çok sıklıkla yaptığım eylem olduğundan beni oldukça endişelendiren başlıktır.

ve göz kırpmakla yetinmemem ve elemanlara ayrıca dil çıkartmam ve el sallamam da cabası.

haberin doğru olduğunu varsayarsak, yani sadece göz kırpma ile sınırlı olduğunu varsayarsak, bu adamın dayak yemesi ve tutuklanmasına anlam veremiyorum.

sanırım milletçe paranoyak olduk ve dengemiz bozuldu.
  • ulan ben her gördüğüm çocuğa yaparım bunu, gülerim falan, ardındanda şebek gibi bir kaç mimik yapar çocuğu güldürürüm. bazı cocuklar çekinir korkar doğaldır, oyle olunca da, 'ulan ne mal adamım' dedikten sonra benim moralım bozulur.
    böyle olacaksa artık evdende çıkmayalım artık.
  • nasıl haklı buluyorsunuz ulan bunları siz?

sizin o pis kafalarınız yüzünden çocukları sevemez hale gelmişiz artık. ben bebeklere bayılan ve dünyadaki en güzel varlıkların onlar olduğuna inanan bir adamım. toplu taşıma araçlarında olsun, yolda sokakta ya da bir mekanda olsun bir bebek gördüğüm anda ona bakıp saçma sapan hareketler yaparım, güler eğlenirim, onu güldürmeye çalışırım, hatta o an kanım çok kaynadıysa yanağından bir makas alır ailesine bebekle alakalı iyi niyetlerde bulunup yoluma devam ederim.

ama adam bu yargı kararını normal görüyor. sizin leş gibi fikirleriniz yüzünden normal değil mi? sizin leş gibi fikirlernizde herkes herkesi pis duygularla sevebilir, yaklaşabilir. sırf için ısındığı için kaynadığı için bir çocuğun yanağını sıkamazsınız değil mi siz?

haberde eksik bir şeyler olduğuna inanıyorum. hukuk sistemimiz henüz bir bebeğe uzaktan göz kırpıldı ve sevgi hareketlerinde bulunuldu diye birini tutuklayacak kadar bozulmadı. bozulmamalı da.
  • eksik bilgi barındırdığına inandığım haber.

oğlum benim de 2 yaşında kızım var. yolda vs ailesinin yanında 2 yaşında bebek gördüğümde kızım aklıma gelir ve o bebeğe de gülücük atarım veya göz kırparım. böyle mallık mı var? çocuğa dokunmaya çalışmış, veya yanına çağırmaya çalışmış olsa anlarım. ancak babasının yanındaki bebeğe göz kırpılır. ne var bunda?
  • nereden tutsan elinde kalacak durumdur.bir bakıma göz kırptı diye adam mı dövülür diyoruz.ancak arkasını tam olarak bilmiyoruz.
    diğer yandan insanlar için çocuklara çekimser davranmak zorunda olduğunu gösteren bir durum ve bunu gören insanlar kendisinin olmayan çocuklara kolaylıkla dokunmayacaktır.
    şöyleki; sokakta arada selam verdiğin adam/kadın samimi gözükmek için çocuğunu kucaklayıp öpmek istiyor. birader benden izin aldın mı da okşamaya çalılıyırsun evladımı.artık net bir şekilde söylüyorum dokunmayın lütfen diye istemediklerime.
hesabın var mı? giriş yap