şükela:  tümü | bugün
 • havuz oluşturmak için şirket kasalarını sıfırlayan ortakların durumunu da kurtarmak dahil olmak üzere, yine, yeni, yeniden bilimum vergi, sgk ve idari para cezalarının faizlerini silip, ana borçların vadelendirerek af getiren karpuz devletidir. yine olan namusuyla çalışan, vaktinde vergisini ödeyen, alavereyle dalavereyle işi olmayan ancak sık, sık getirilen bu aflarla haksız rekabete maruz kalan vatandaşa olmuş, bir daha ödersem s.....ler ruh haline sokmuştur.
 • (bkz: #43249181)
 • (bkz: #43250574)

  ağır vergilerle ezilen vatandaş borcunu ödeyemediği için çıkartır.
 • vergi veren yada bordrolu vergi kaçırmayan vatandaşlarını net olarak "hıyar" yerine koyan devlettir.

  sonra maliyet bakanı çıkıp yok kayıt dışı şu kadar milyar, vergi kaçağı bu kadar zilyon diye bıdıbıdı ediyor, ağlıyor. sen önce vergi veren vatandaşını koruyup, öncelik vereceksin ki vatandaş seni sevsin, sana güvensin, vergisini koşa koşa versin.

  sen kaçamayan vatandaşını kucak kucak hoplat, sonra hoplatamadığının hoplamalarını da hoplattığın vatandaştan hoplatıp tahsil et. sonra hoplatamadıklarını "taam ya gelin barışalım, gelin valla bak bişey yapmıcam" diyerek ödüllendir. hoplatılanlar hopladıkları ile kalsınlar.

  sonra millet sövünce de kalbin kırılmayacak işte.
 • daha bir öncekinin dumanı tüterken ağanın bokunun üstüne bok oldurtan devlettir. yoksa af etmesin demiyoruz, hobi olarak yine af etsin....
 • çiğdem toker'in konunun iç yüzüne ışık tutan yazısında deşifre ettiği kanun teklifi veren akp'li vekilleri de barındıran devlettir.
 • küçük çalanları memnun ederek büyük çalanların irdelenmesini engellemeye çalışandır,
  düşünün, mis!
 • "son 10-15 yılda türkiye’de 8 kez vergi affı gündeme geldi. vergi afları türkiye’de artık arızi olmaktan çıktı ve bir istikrar kazandı. aflar hazine’ye kaynak sağlıyor, mahkemelerde bekleyen dosyalar azalıyor ama afların ardından vergi kaybı ve kaçağı aynı şekilde oluşuyor.vergi bilinci artırılamadığı gibi yeni af beklentisini gündemde tutuyor ve kayıt dışılığı özendiriyor."

  haluk dinçer
 • toplumsal barışı bozmak için bulunmaz kumaştır.

  vergi affı, yapanın yanına kâr kalmasıdır,
  diyelim birisi babanızı öldürdü ve ceza işletilmedi ne yaparsınız ?

  devletin egemenliğini zedeler, dağdaki eşkıyaya söz geçiremeyen devlet olur mu ?

  yasa hükümlerine uyup, kazandığı alın terinin vergisini son kuruşuna kadar ödeyen yurttaş, çıkarılan vergi afları sonrasında enayi konumuna düşürülür.

  vergisini ödemek için evindeki televizyonu, arabasını satan yurttaş ile cebinde parası olduğu ve alın teri ile çalışandan daha fazla devletin sağladığı imkanları tüketen ama vergisini ödemeyen vatandaşlar yaratılır;

  bu sayede toplumsal yozlaşma canavarlaşır, şehirde yaşayan biçare vatandaş bile terörist olur çıkar bu adaletsizlik karşısında...

  bu arada kimse bu konulara dikkat çekmez çünkü birileri devleti soymak ile meşguldür.

  bunca adaletsizlikte vergisini ödeyen yurttaş da zaten yok denecek kadar azalmıştır.
 • kendi eliyle vergi sistemini işlevsiz hale getiren devlettir.

  resmen vergisini eksiksiz beyan edip zamanında ödeyenlere siz ahmaksınız kardeşim mesajı verilmektedir.

  vergi ödemenin enayilere mahsus olduğu mesajını veriyor bu devlet. vergi kaçıranları ise her iki yılda bir ödüllendiriyor.