şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adam gibi adam nick cave in yirmi dört saati üzerine odaklanmış belgesel. sanırım nick reyizin 50. yılı devirmesi münasebetiyle böyle bir isme sahip. sundance 2014 te en iyi yönetmen ve kurgu dallarında ödülleri kapmış. berlin film festivalinde de arz-ı endam edecekmiş. ilk sneak peak'ine şuradan ulaşılabilir
 • bir nick cave belgeseli.
  warren ellis'ten kylie minoguea ve blixa bargelde birçok kişinin yer aldığı daha çok son albümüne yani - push the sky away'in görüntülerinin ağırlıkta olduğu, psikoanalizli, sıradışı görüntüleri olan nick cave'in iç dünyasını da yakalayabileceğiniz, karısınında bir silüet olarak yer aldığı ve karısının yüzünü asla göremediğiniz sundance film festivalinde en iyi belgesel ödülü almış belgesel. ama klasik röportaj ya da konser görüntüleri tadından çok uzakta olan belgesel, öyle de şukela.

  ana sayfası: http://www.20000daysonearth.com/
  güzel ingilizce bir review: http://blogs.indiewire.com/…-days-on-earth-20140123
 • 33. istanbul film festivali'nde gösterilecek olan nick cave filmi. uzun zamandır merak ediyordum bu filmi. pazar günü gidip izleyeyim arkadaşlarla. bir işin içinde (bkz: nick cave) varsa, o şey her zaman ilgiyi hak eder.

  18,19 ve 20 nisan olmak üzere 3 gösteriminin olduğu filmin seanslarına buradan ulaşabilirsiniz: http://film.iksv.org/tr/film/2630
 • 33. istanbul film festivali'nde gidip görüp nick cave'e bir kez daha hayran olmamızı sağlamış filmdir.
 • benim icin 29 mart 2038 tarihidir.
 • aranızda nick cave sevmeyen var mı?
  yok mu?

  o zaman, nick cave'in dünya üzerindeki (ki bizim bulunduğumuz dünyadan bir miktar yüksekte yaşar bence) 20,000. gününe hoş geldiniz. herkes koltuklarına yerleştikten sonra; tüm ışıklar kapanacak, nick cave'in tüm karizması, sesi, duruşu, müziği, sözleri, yorumu salonu dolduracak. bu da yolluk için;

  http://www.youtube.com/watch?v=anxqvf8i0wc
 • 19 eylül'de vizyona girecek nick cave belgeseli. memleketi avustralya'da ağustos'a gösterilecekmiş official trailer
 • yarin saat 21:00 de beyoglu sinemasinda gosterimi yapilacak olan belgeseldir. aman herkese soylemeyin kalabalik olmasin.
 • 20 eylül new york'da town hall'da filmin gösterimi yapılacak. üstelik nick abimiz küçük bir de konser yapacak sanırsam. heyecanlanmıyor değilim lan. biletler ön siparişe 5 eylül 12pm'den sonra giricek. gidecek olan varsa haber versin buluşuruz falan hall'un karşısında. şimdi çaylak olduğumdan şu entry'de görülmeyecek ha bak ona sinir olacam. ah sözlük ah.
 • bu kadar şişirildiğini görünce balon olmasından endişe ettiğim film. zira dağıtımcısı carlinos films filmleri iyi pazarlıyor. medyayı iyi kullanarak büyük beklentiler yaratıyor bütün filmlerinde. işin içine başka sinema da girince kıllanmadan edemiyor insan. ancak bir kere düşer izleyici buna, tekrar yemez.