şükela:  tümü | bugün
  • merhaba arkadaşlarım. daha önce ekşi sözlük camiasında hiç rezillik paylaşmak kısmet olmamıştı. bu akşam üzeri çalıştığım bir kurumdaki dünyalar tatlısı yöneticimin istanbul'da başına gelen bu üzücü olayı farkındalık yaratmak üzere kendisinin aktarımıyla sizlerle paylaşmak istiyorum.
    kadına şiddetin yanı sıra insana olan şiddete karşıyız her şeyden önce. ancak ve ancak kadınların, çocukların; savunmasız olduğu düşünülerek/görülerek saldırıya uğraması ne yazık ki kahredici bir durum.

"merter metrobüs durağının oradan taksiye bindim. taksici nereye gideceksiniz diye sordu. bakırköy-osmaniye, dedim. neresi, diye tekrar sordu. osmaniye - bakırköy diye tekrarladım. tamam, dedi çıktık yola. bir süre sonra osmaniye girişi olan marmara forum kavşağını geçtiğimizi fark ettim. "nereye gidiyorsunuz döneceğimiz yeri kaçırdık" dedim. "söyleseydin ya ben nereden bileyim" dedi. "neyse ileriden bakırköy'den girelim o zaman" dedim. bakırköy'e ayrılan yan yola girmemiz yakınken en sol şeride geçtik. "ne yapıyorsunuz biz yan yola gireceğiz" diye uyardım. "gireriz kardeşim gireriz bir sıkıntı etme" diye sinirle cevapladı. yan yola diğer araçları sıkıştırarak girdik. bakırköy'e giden yola dönmek üzereyken bir anda bahçelievler'in içine girdik. "siz nereye gidiyorsunuz ya, bakırköy'e gideceğiz, bahçelievler'e neden döndünüz" diye biraz sert çıkıştım. bundan sonra başladı hakaret etmeye; "trafik var görmüyor musun? seni yetiştirmeye çalışıyorum acelen var belli, zaten trafik sıkışık sen de sorun çıkartma" dedi.
    sonrasında 3 dolmuş şoförü ile kavga etti. incirli yoluna girdik yine tem otoyoluna dönen yola giriyordu benim uyarımla en sağ şeritten en sol şeride girdi, el frenini çekti ve bu sefer de arkasındaki sürücü ile kavga etti, küfürleşti. sonrasında dedim ki sol şeritten devam edin. ikinci ışıklardan sola gireceğiz. ilk sağdan sokağa döndü. "siz dedim ne yapıyorsunuz ya! beni ne kadar çok dolandırdınız siz. ben size solda kalın diyorum siz sağa dönüyorsunuz" dedim. bir sinirle geri geri geldiğimiz yola gitti bana bağırdı karşıya geçiş mi var buradan nasıl geçeceğiz, diye. ben de, beni dinleseniz gideceğiz dedim. bu sefer bana "sen de sorun çıkart bir sen eksiktin" diyerek hakaretler etmeye başladı. ben de " kusura bakmayın ama haksız olan sizsiniz, kaç kişi ile kavga ettiniz" dedim. sonrasında sağda durdurdu arabayı "in arabadan git karşıdan bin taksiye nereye gideceksen git bir de seninle uğraşmayayım, istemiyorum paranı falan" dedi. ben de indim arabasından kapıyı da kapattım. sonra bir baktım arkamdan bağırıyor "paramı ver" diye. "ne parası ya" dedim "sen demedin mi istemiyorum para diye" dedim. bekle polisi arayacağım dedim, ve o sırada üzerime gelerek telefonu elimden aldı, yere fırlattı. "sen kim oluyorsun da telefonumu atıyorsun dedim. telefonu aldım. 155'i çevirdim. elime vurdu, diğer bileğimden tuttu beni çekiştirmeye başladı. sonra insanlar geldi, korsan taksiciyi durdurmaya çalıştı. hırpalanma olayı gerçekleşti. akabinde polis geldi ve olay polise intikal etti. polise durum aktarılırken de taksicinin ne ne ne yazık ki korsan, duraksız bir taksici olduğunu öğrendik."

olayı tüm ayrıntısıyla aktarmamızın sebebi, kime ne denmiş, hangi yoldan hangi gerekçelerle geçilmemiş, dönülmemiş tarzında verdik ki, taksicinin iğrenç niyetini yazıyla da olsa görebilesiniz diye.

arkadaşlar belki de aranızda bu durumu yaşayan birçok kişi var. lütfen kayıtsız kalmayalım. arkadaşımın aktarımından bana kaçırma girişimi gibi bile gözüktü. böyle kayıtsız kuyutsuz ortada gezen taksicilerden şiddet de görebiliriz, kaçırılabiliriz de.

korsan taksicinin plaka ve kendi fotoğrafını sizlerle paylaşıyorum, istanbul'da yaşayan arkadaşlarımız lütfen dikkatli olsun:

taksinin plakası

kendisi