şükela:  tümü | bugün
  • 2011 fifa 20 yaş altı dünya kupası şampiyonluk maçı. başlama saati 04:00 ve trt spor'dan yayınlanacak.
  • daha önce dört kez şampiyon olan brezilya ile iki kez bu zaferi yaşayan portekiz'in final kapışması. brezilya 2003'ten beri şampiyon olamıyor, portekiz ise 1989 ve 1991'de altın jenerasyonu ile iki kupa arka arkaya kazanıp uzun bir sessizliğe gömülmüştü. portekiz finale gol yemeden gelerek dikkat çekti. karşılaşma trtspor'un yanısıra eurosport ekranlarında da olacak 04.00 itibariyle..
  • u20 dünya kupası final maçıdır. türkiye veya iddaa için 21 ağustos günü oynansa da maç 20 ağustos günü oynanmakta turnuvanın düzenlendiği kolombiya'da.
  • 5. dakikada brezilya'nın 1-0 öne geçtiği, hemen ardından 9. dakikada portekiz'in golü bulduğu maç.

bu iki gol arasındaki 4 dakikalık zaman dilimi ise portekiz'in kupada ilk kez yenik durumda mücadele ettiği bölüm oldu. finale kadar gol yemeden gelmişlerdi, ilk gollerini yediler, ilk kez yenik duruma düşüp olası bir panik havasından çabuk kurtuldular gelen beraberlik golü ile.
  • nasıl olsa yabancı sınırı kısmen kalktı, bu maçtaki 22 futbolcuyu da transfer edeceksin aga. ileride türk de olurlar cillop gibi. 22 futbolcunun 12 tanesini 2.lig'e kiralasan, 2 tanesini orduspor zaten havada kapar, kalan 8 futbolcu da tribünde otursun ya da paf takımla idare etsin.

süper yatırım olm, ben olsam yapardım.
  • ilk yarısı itibariyle güzel bir maç oluyor. özellikle maçın başındaki karşılıklı goller ve sonrasındaki 15 dakikalık bölüm çok heyecanlı geçti. daha sonra takımlar rölantiye alsalar da ara ara vitesi yükseltiyorlar. iki takımda da gelecek vaat eden oyuncular var. ikinci yarının başında yine yüksek tempo oluşacağını ve eğer gol gelmezse ardından vitesin düşeceğini düşünüyorum. her halükarda biz güzel bir maç izleyeceğiz.

ayrıca benim kişisel görüşüm imkanı olan arkadaşların maçı eurosport'tan takip etmeleri yönünde. maçı anlatan erman yaşar'ın futbol bilgisi ve maç arasında verdiği anektodlar maça keyif katıyor.
  • 2-2 biten ve uzatmalara giden final. güzel maç oluyor, özellikle nelson oliveira iyi futboluyla ileride adından çok söz ettireceğe benziyor.

- iki iki mi ?
    + tamam
  • sol kanatta oynayan dudu*nun oldukça etkili olduğu ve takımının ikinci golünde, yaptığı asistten önceki dönüş hareketinin akıllarda kalacağı maçtır.
  • oscar*ın muhteşem bir golle takımını 3-2 öne geçiren golü atarak hat trick yaptığı maçtır.