• seneler sonra nedense bu gece aklıma gelip beni dertlendiren konser. gittiğim onca konser arasında hafızama kazınan başlıca beş konserden biri aynı zamanda. wandering star dinlerken aklıma konserdeki hali geliyor önce, öyle yer etmiş. gözlerimi karanlığa açtığımda the blackness of darkness forever deyişi zihnimde yankılanıyor hâlâ. oh beth gibbons, nobody loves you like i do, it's true, not like i do.

bazı şeylerin bir defalık olduğunu, bir daha asla tekrarlanmayacağını, o anlarda hissettiklerimin ve o zaman tanıdığım insanların o halleriyle asla geri gelmeyeceğini idrak ettiren bir deneyimdi benim için. o gece tanıştığım derin'i hatırladım bir de, keşke sözlük okusa da beni bir daha bulsa. tanıştığımız zaman samimiyetle sevdiğimiz sevgililerimiz olmasa heteronormativiteden uzak bir aşk yaşayabilirdik; öyle bir elektrik vardı aramızda, öyle ani ve açıklanamaz bir bağ kurmuştuk. tekrarlanmaz işte bu asla.

gençliğimi özledim sanırım erken yaşlanıyorum.
  • şiir tadında bir konserdi.
    mysterons, sourtimes, glory box, over, roads, wandering star, cowboys... canlı dinledik ulan!
  • her ne kadar beth gibbons'u bir festival sahnesinde , ömürleri boyunca bir daha portishead dinlemesi yasaklanmasi gereken binlerce insanla beraber dinlemek yerine pespaye bir barın merdivenlerinde dinlemeyi hayal etmiş olsam da son derece iyi konserdi. ne yazacağimi da bilmiyorum açıkçası. roads'u canlı dinledim birkaç saat evvel. yarin kalkınca hayatım aynı olduğu gibi devam edemez. hic devam etmeyip bitse bile zirvede bitmis olur. gerçekten beni teselli edecek tek şey sabah kalktığimda 90'ların başında bristol'da uyanmam falan olur herhalde.

edit: kalktım ve hala aynı yerdeyim. hiçbir değişiklik yok. en kötüsü de bu işte. bundan sonrası tamamen düşüş.
  • daha konserin başlarında mysterons'la bayılmışım. wandering star'da tam kendime gelirken sonrasında machine gun'ın ikinci yarısında sarsılarak kendimi kaybettim. ama bu şarkıda böyle olacağını biliyodum ben. tam bi konser şarkısı diye düşünürdüm, gerçekten de öyleydi. görüntülerle filan da iyice gaza getirdiler zaten dinleyenleri. konserin ikinci yarısında noldu hatırlamıyorum. birisi anlatırsa sevinirim.
  • portishead, kaçıranların gönül rahatlığıyla oturup ağlayabileceği bir performans sergiledi. bugüne kadar küçükçiftlik parkta izlediğim en iyi konser olmasına rağmen harbiye açıkhava tiyatrosunda gerçekleşseydi belki bir kat daha güzel olabilirdi.

ayrıca konser boyunca kullanılan görseller de en az grubun performansı kadar güzeldi.

20 yılda 1 kere değil de 3-4 yılda bir gelseler de her seferinde koşa koşa gitsek keşke.
  • konsere gelecek yeni yetme seyirciye şöyle seslenmek istiyorum;
    tamam, gençsiniz, kanınız da kaynar ama çok rica ediyorum, taşkınlığın bokunu çıkarmayın. insan gibi şarkınızı dinleyin. valla konser sırasında bağıra bağıra konuşanı ya da böğüre böğüre şarkı söyleyip de kulağımızı tırmalayanı görürsem, ağzının üstüne üstüne vurucam. portishead (portişed okumayın, bozulanlar olur) bu, ağır grup. zaten 20 yılda zor geldiler, geldiklerine geleceklerine pişman etmeyin de 4-5 senede bir gelsinler en azından.
  • bristol ülkü ocakları olarak beth ablamızı deplasmanda yanlız bırakmayacağımız konser.
  • konser harikaydı gerçekten. roads zaten herkes tarafından beklenen bir şarkıydı, grubun en bilindik şarkısıydı onun güzelliğinden bahsetmiyorum bile. fakat machine gun neydi öyle abicim. canlı kanlı machine gun bile dinledik ulan! o sesler, kafama vurdu her defasında. elimde bir şans olsa roads'u değil de machine gun şarkısını bir kez daha çalmalarını isterdim. portishead dışında savages da çok başarılıydı. umarım ilerleyen senelerde bu iki grubu bir kez daha canlı canlı izleriz...

gelemeyenler oturup kına yaksınlar. konserin güzelliğini geçtim nedense benim içimde konser havası yoktu pek. bu da tabii benden kaynaklanıyor. bu kadar güzel bir konserde önceki konserlerime göre çok kafasını yaşayamadım sözlük.

sanırım konser sonrası işte olduğum ve içtiğim alkollerim sol kolumda (?!) ağrı yapması yüzünden..
  • taze taze duyurulmuş konserdir. detayları haftaya belli olacakmış. e o zaman safları sıklaştıralım.
hesabın var mı? giriş yap