• biz bunları hep kitaplarımızda yazdık.

avrupa’nın abuk sabuk göçmen politikası onların sonu olacak.

ortadoğuyla avrupa arasında tampon iki ülke vardı: türkiye ve yunanistan. ikisinin de hali ortada. ortadoğu taşıyor.

bir sürü işsiz güçsüz, entegrasyonu son derece problemli insanı alıp besleyip büyütüyorlar. kendi ülkelerinin teröristi olan insanları alıp hedef ülkenin iç işlerini karıştıracaklarını sanıyorlar.

oysa ki seküler göçü kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapmaları lazım. ancak böyle demografik yapılarını orta vadede koruyabilirler.

ancak geldiğimiz noktada 7 çocuklu işid militanı, yetişmiş bir mühendisten çok daha kolay göç ediyor.

alın eserinize sevinin daha da size ne denir zaten...

edit: neden delirdiniz bilmiyorum ama aktroll olmakla falan suçlanmışım. bir de kitap mı yazdın ahahahaha, diyen bile var. hey allahım.

7 çocuklu işid militanının almanya tarafından beslendiğini, alman devletinin sağladığı almanca öğretmenine açıkça ‘bu gavur kadını evimde istemiyorum’ dediğini görmüş biri olarak görüşlerim çok değişmedi.
    avrupa’nın göçmen politikası yanlıştır. bizim göçmen politikamızsa korkunç derecede yanlıştır.
    ülkeler entegre olamayacak, ülkeye fayda sağlamayacak veya en azından insani sebeplerle sığınması gerekmeyen insanları ülkelerine almamalıdır.

ayrıca evet bu bir taraftar kavgası da olsa avrupa’nın göbeğinde terörist eylemler yapıldığı gerçeği de değişmemektedir.

bir de kendi kuyruk acımdan falan yazmadım entryi. benim tuzum kuru. ama avrupa’nın büyük şehirlerinde bir iki gün geçirmiş herkes ‘ortadoğu taşıyor’ cümlesinin altına imzasını atacaktır, bunda yanlış ne var anlamıyorum.

edit 2: artık bu başlığı okuyup bana ırkçı pislik demekten vazgeçerseniz sevinirim. milyonlarca insanın serbest dolaşım hakkını elinden alıp zavallı insanları diğer ülkelere para vererek sınırlarda aç susuz tutan avrupalılar sadece kullanışlı hainleri veya cahil olduklarından cihadçı olduğunu anlayamadıkları bazı ortaçağ kaçkınlarını sığınmacı kabul ettikten sonra ırkçı olan ben değil onların dış politikalarını belirleyenler oluyor kusura bakmayın.

okuma yazma bilmeyenleriniz için: insani sebeplerle sığınma hakkından bahsettim. hala nasıl ırkçılık yakıştırması yapabiliyorsunuz?
  • ben hayatımda bu fransadaki göçmenler kadar bir şey olsa da çıkıp bişeyler yaksak diye bekleyeni görmedim.

fransa dünya kupasını kazanır, market yakarlar. cezayir maç kazanır mağaza yağmalarlar. fas gol atar, araba devirirler.
    lan iki dakika edebinizle protesto yapın amk ya
  • arabı, afganı, pakisi, surisi, boku püsürü bu ülkeye doluşmaya devam ederse, bir 5-6 seneye aynı görüntüleri bizim de yaşamamız olası.
  • o lüks mağazalar sigortadan fazlası ile paralarını alır,
    yarına hiç bir şey kalmaz unutulur,
    ha, o acıdığın zenci ya da mağripli göçmen arap var ya,
    türk ve fransız denize düşse fransızı çıkarır,
    sabah mesaisinde de efendi gibi ortalığı temizleyecek olan yine onlardır.
  • fransa'dan bildiriyorum: turkiye'de eylem yapmak, ses yukseltmek, devlete ve polisine karsi cikmak gibi en temel insan haklarinin ustu kapanali yillar oldugu ve coktan otoriter bir ulke haline geldigi icin, sinirlari icerisinde yasayanlar dunyanin herhangi bir yerinde polisle yasanan bir catisma, gerginlik veya onlara karsi hak arama mucadelesi vs. gordugunde garipsiyor ve o ulkede "teror" ortaminin hakim oldugunu falan saniyorlar.

arkadaslar, yakin zamanda turkiye'de de bu tarz eylemler, polisle gerginlikler, havalarda ucusan gaz bombalari falan vardi, hem de cok uzak bir gecmiste degil. lan birakin politik eylemleri, taraftar-polis gerginliklerini hatirlamiyor musunuz? son yillarda bu goruntulere yabancilasma oldugu bir gercek ama en yakin zamanda turkiye'de de tekrar sosyal hareketler, hak arama mucadeleleri, grevler, eylemler vs. olacaktir. sanmayin ki bu baski ortami sonsuza kadar surecek. dunya hangi diktatorlerin, baski rejimlerinin coktugunu gordu... yine gorecek.

aksam haberlerinde dunku psg galibiyeti sonrasi paris'te polisle taraftarlar arasinda yasanan olaylar gosterildi, bir dakika bile surmedi, baska bir sey yoktu. bugun de olympique lyon maglubiyeti sonrasi lyon'da kucuk capli yine polisle taraftarlar arasinda bir catisma cikti: twitter'da birkac hesap paylasti, hatta ben de onlardan alintilayip tweet attim iki saat once: https://twitter.com/…ick/status/1296207128831680513
    bu basligi okuyunca bir ayaklanma mi basladi, bir sey mi oldu diye le monde'a, le figaro'ya falan baktim tek bir haber yok, bakin tekrarliyorum: tek bir haber yok.

ama turkiye'deki akp'li trollere ve onlarin actiklari basliklara bakarsan, sanirsin ki avrupa yikilmis, ustunde kuller ucusuyor. aslinda bu da bir cesit akp'li partizanlari avrupa ornegi uzerinden konsolide etme cabasi da neyse, onu da baska bir zaman konusuruz.

allah yardimciniz olsun, ne diyeyim.
  • göçmenler bazen ne kadar kırılgan bir grup olduklarını unutuyorlar.
    bu olaylar dönüp dolaşıp onların götlerine girecek ama düşünmüyorlar. yarın öbür gün milliyetçiler kazanır, kanunlar sıkılaşır, sosyal yardım azalır vs.
    bir ülkenin göçmen kabul etmesi sorumluluk gerektiren birşey ama göçmen olmak da sorumluluk gerektiren birşey.
  • dünya’nın bir yerinde (bu durumda abd) “ama şunlar mağaza yakabilir” “ama bunlar kendini patlatabilir” dediğinizde diğer yerindekileri zor tutarsınız.
    böyle şeyleri savunurken dikkat edin, evinizi de lüks sanıp yakmasınlar. doktor ve öğretmen maaşını çok sanan heriflerle dolu ortalık neticede.
  • zaman zaman gocmenler galeyana geliyorlar bu da onlardan biri iste buyutulecek bir sey degil.
  • psg taraftarının paris'teki kutlamalar sırasında polisle çatışması olaylarıdır. olay dünden kalmadır.
  • paris teki görüntüler dünkü görüntüler. maçtan sonra sokağa çıkanların yarattığı olaylar. lyon daki görüntüler ise bu akşam maçtan sonra sokağa çıkan taraftarların çıkardığı olaylar.
hesabın var mı? giriş yap