şükela:  tümü | bugün
  • 29.08.2020 tarihi itibarıyla ttnet internet aboneliğim bitiyor. ancak bu rezalet sebebiyle bu şark kurnazı firmadan, en azından cayma bedeli ödemeden, kurtulabilmem mümkün görünmüyor. yaptıkları şark kurnazlığını anlatayım da benim gibi siz de sinir krizlerine girmeyin değerli yazarlar.

ttnetten internet aboneliğimizi başlattıktan bir süre sonra tivibu aboneliği de yaptırdık. tabi bunun için de (şu anda hatırlayamadığım) bir taahhüt vermişiz. dün internet aboneliğimiz ile ilgili müşteri hizmetlerini aradım ve aboneliklerimin ikisinin de iptal edilmesini istedim. tabi iptallerin gerçekleşebilmesi için kalkıp şubelerine gitmemi, cihazlarını iade etmemi ve imzalar atmamı istediler. bu şartlara hepimiz alışık olduğumuz için sorgusuz sualsiz peki dedik. tivibu aboneliğine ait taahhüdün ise ocak ayında sonlanacağını bu yüzden iptal için 500 tl civarında bir cayma bedeli ödememiz gerektiğini söylediler.

rezalet tam da burada başlıyor aslında. tivibunun aylık ücreti 20 tl değil ve kalan fatura dönemi ise sadece 5 ay. yani toplamda 100 liralık bir kalan fatura ücretimiz var. ancak bizden istenen cayma bedeli ise 500 tl. bu durumda biz tivibu aboneliğini iptal etmeyelim, anlaşacağımız yeni internet firmasının sağladığı internet üzerinden tivibuyu kullanmaya devam ederiz, dedik. "izleyemezsiniz bu hizmet sadece bizim hizmetimiz başka firmanın sağladığı internet üzerinden bu hizmeti alamazsınız." dediler. tamam o zaman lanet olsun biz tivibu hizmetinizi alamasak da 20 liralık faturalarınızı öderiz, bu yüzden tivibu aboneliğini iptal etmeyelim." dedik. bu seferde "yok olmaz internet ile birlikte tivibu üyeliğini de mecburi olarak iptal edeceğiz." dediler. yani sözleşmeyi biz de iptal etsek onlar da iptal etseler cayma bedeli ödememiz isteniyor. "şimdi biz cayma bedeli ödemeden sizden kurtulamayacak mıyız?" dedik, "maalesef cayma bedelini ödemeniz ya da hem internet hem de tivibu aboneliğinin ikisi için de müşterimiz olmaya devam edeceksiniz." dediler. tabi bu şartların hepsini bize abonelik iptali sırasında söyleniyor.

işte durumumuz budur değerli yazarlar. çözüm önerileri için yeşillendirirseniz sevinirim.