• türkiye'de ilk defa bu kadar anarşisti ve kara-kızıl bayrağı bir arada görmeme sebep olmuş , iyiki olmuş eylemdir.
    sadece kara-kızıl değil aynı zamanda morcana feminist bayrakları da görmüş bulundum.renklendim vesselam.
    sayı itibariyle 200-250 kişi arası eylemci vardı anladığım kadarıyla.(yanlışsam düzelt)
    15 dakikalık susma eyleminden sonra sloganlar atılarak sorunsuz şekilde dağılındı.
    biraz kısa sürmüş efektine uğradım evet.
    ama anladığım kadarıyla da bu eylem anarşistlerin salt çatışmadan ibaret olmadığını ,pasifist eylemlerde de bulunabileceğini göstermek amaçlı yapılmış yerinde bir eylemdi.
    iyi de oldu.
    ha bundan sonra ne olacağına kimse garanti veremez tabi.
    ilginç anektodlar da vardı anlatmadan geçmiyeyim...
    eylemin ortasında boyundan askılı taşınabilir teybi ile "bastığın vatanı toprak diyerek geçme tanı , düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı..." istiklal marşı seslendirmesiyle geçen milli takım formalı , kırmızı beyaz şapkalı amcayı oraya birisi mi yolladı yoksa hakikaten tesadüfen mi geçti eylem alanından , onu kimse bilmiyor mesela..
    ama eminim eylemde bulunan -gazetecisinden,eylemcisine,sokaktaki insanından simitçisine kadar- olayı farkeden herkes , kendi arasında bu ilginç rastlantının konsensusunu yapıp hafif bir tebessüm etmiştir.
    ama fazlasıyla paradoksal bir rastlantı olduğu gerçeğini vurgulamak gerek.hanidir biraz "fazla" paradoksal... itiraf edeyim polisin ajite etmek için yolladığını bile düşündüm.
    yok yok paradoksal olmasını geçtim harbiden komikti yahu bu iş.çok komik.

-olmaya devvvlet ci-han-da!!!
    -bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı...
    -bü-tün devletler ka-til-dir!!

ilahi...
  • taksim'de, eylemin olaysız bir şekilde sonuçlanmasından dolayı polislerin biraz hayal kırıklığı yaşadığını gözlemledim. ''yağmurlu mağmurlu havada geldik o kadar, bari bi kargaşa çıksaydı da iki adam coplasaydık amına koyim'' der gibi bakıyorlardı sanki.
  • taksim'deki iyiydi, hoştu.
  • "farklılıklarımız zenginliğimiz, dayanışma silahımız" sloganlı afişe sahip olan eylemdir.
    http://globaldisaster.blogspot.com/…ylem-arisi.html

katılımcılar 15 dakika boyunca susup, gözlerini devlete dimdik dikeceklerdir, ayrıca.
  • ankara anarşi inisiyatifi bu eylem çağrısını görmüş bile:

"bu isyan alexis'i kalbinden vuran kurşuna isyan...

ama yalnızca o değil,

bütün yeryüzünde çalınan çocukluğumuza ve gençliğimize isyan...

masumların, sivillerin, silahsızların hep ateş ortasında olmasına isyan...

sokaklarımızdaki yüzlerce silahlı polise isyan...

bu isyan, küresel kapitalizme karşı. bu isyan sömürü uygarlığının bahşettiği iktidarı kaybetmemek için en aşağılık otorite taktiklerine başvuran hükümetlere karşı.

bu isyan yaşamlarımızı özgür kılacaktır. bu isyan yüreklerimizde taşıdığımız yeni bir dünyanın an be an kurulduğu ve kurmaya devam edeğeceğimiz isyandır.

atina'nın sokaklarında çatırdayarak yanan, zalimlerin kanlı tarihidir. bizim olmayan bu tarih'in sonuna umut ve isyan yüklü adımlarla yürürken biz, yüzyılın adı isyan yüzyılı olacaktır. bu defa bir yüzyılı başlatan bizler, yüzyılın adını tarih kitaplarına değil, unutulmasın diye akıllarımıza mıh gibi yazacağız. iktidarların cehennemi bir daha olmasın diye... sokakların kaldırım taşlarının altındaki kumsal bir kere daha bu kadar büyüdü. ve o kumsal, çıplak ayaklarımızla üzerinde dikilip gökyüzüne bakmamız için bütün yeryüzü olacak...

derin bir nefes alın arkadaşlar bizim yüzyılımız başlıyor

isyan devrim anarşi

20 aralık cumartesi günü saat 12.30'da, dünyanın bütün sokaklarında olduğu gibi biz de ankara'da, yunanistan konsolosluğunun önündeyiz.

ankara anarşi inisiyatifi"
  • kibris gencligi de, tum dunyada baslayan protesto gosterilerine 20 aralık'ta sokaga cikarak destek veriyor.

"20 aralik’ta kibris gencligi de sokakta….

20 aralik gunu saat 14:00’da, ozgurluk, demokrasi, evrensel hukuk, sivil devlet, yasanabilir dunya ve yasanabilir bir kibris icin sokaklardayiz. ..

benim de sozum var, ama sadece sozum var demeyip "kibris'a sahip cikiyorum" diyorsan 20 aralik gunu omuz omuzayiz. isgal altindaki atina politeknik meclisi, katledilen tum gencler, gocmenler ve devletin usaklarina karsi mucadele edenlerin anisina, avrupa’da ve kuresel-olcekte direnis eylemleri cagrisi yapmayi kararlastirdi. yasamlarimiz devletlere ve katillerine ait degil! katledilen kiz ve erkek kardeslerimizin, dostlarimizin ve yoldaslarimizin anisi mucadelelerimizde yasiyor! kardeslerimizi unutmuyoruz, katillerini affetmiyoruz.

tum avrupa gencligi el ele sokaklardayiz !!!

yuregimizle sokaktayiz, polis siddetine karsiyiz !!

bozuk duzene karsi cik, memleketine sahip cik…!!!

tarih: 20 aralik

bulusma yeri ve saati: lefkosa terminali 14:00

yuruyus guzergahi: terminal-tc elciligi- meclis- cumhurbaskanligi

ykp genclik, bkp genclik kollari, tdp genclik kollari, ksp genclik birimi, baraka kultur merkezi, e.k.i.m"
hesabın var mı? giriş yap