• çok uluslu bir şirkette ya da banka-telekom-büyük holding yapısı altında en az direktör pozisyonunda görev almak demektir. üzerine şirket arabası, özel emeklilik paketi ıvır zıvır haklar gelir. 15 sene görev sonunda dünyalığınızı yaparak rahata erersiniz.
  • herhangi büyük bir şirkette iyi bir pozisyon ya da havayolu şirketlerinde pilot olarak elde edebileceğiniz kazanç. ticaret demiyorum dikkat ederseniz çünkü o kendi rızkını kendin çıkartmaktır bir nevi. maaş işe bir işin karşılığında aldığınız bir nevi sabit ücrettir.

günümüz türkiye' sinde 1300 lira asgari ücret olduğunu göz önünde bulundurursak mükemmel bir maaştır. her türlü arabaya biner, lüks bir ev satın alıp keyifli bir hayat yaşatabilir. bu maaşı aldığın için işine de aşıksındır büyük ihtimalle.

yani şahsen bana keşke bir ay verseler de bende o duyguyu tadabilsem. nasıl oluyormuş bir de içinden yorumlasam :(
  • bugun turkiye'ye donmek istesem min isteyecegim maastir. ha tabii vermezler, zaten bende bugun donmek istemiyorum. umarim ileride dondugumde, o senenin sartlarina gore buna yakin alabilirim
  • bi 20 bin tl maaş vermek değildir.
  • görünüşe göre sözlük yazarlarının beğenmediği miktarda maaş almaktır.
    (bkz: hepiniz mi ceosunuz lan)
  • 20 bin tl maaş alan arkadaşlar, 1200 lira verin siz evde yokken tüm ev işlerinizi falan halledeyim diyerek iş aradığımı belirttiğim kişidir. 20 bin tl ne lan deve?
  • 20 bine az diyen ibneler aynı platformda öğretmen maaşının fazlalığından yakınıyor. 20 bin azmış hadi oradan.
  • oraya bi 70 bin rica edeceğim
  • adi fazla, icraati cok da fazla olmayan paraya 20 bin tl denir
hesabın var mı? giriş yap