*

şükela:  tümü | bugün
  • canlı olarak izleyeceğim maçtır. obradoviç ile resmi maç kaybetmeyen fenerbahçe ülker ile yapılanma sürecine giren ve kadrosunu gençleştiren anadolu efes maçı haftanın bir diğer derbisi.

obradoviç 'i canlı olarak izleyeceğim ve fırçalarını, itirazlarını ve oyuncuları nasıl basket odaklı yönelendirdiğini ve savunma hamlelerini göreceğim.
    mersin'e 22 sayı atan çok formda bojan bogdanovic maçın yıldızı olacaktır kanımca.

fenerbahçe ülker ile anadolu efes, resmi maçlarda 126. kez birbirlerine rakip olacak.

ligin iki güçlü ekibi yarın ülker sports arena'da 126. randevularına çıkacak. iki takım arasında geride kalan 125 resmi maçın 78'inin anadolu efes, 47'sini ise sarı-lacivertli takım kazandı.

iki takım ligde 110, türkiye kupası'nda 10, cumhurbaşkanlığı kupası'nda 4, gençlik ve spor genel müdürlüğü kupası'nda ise 1 kez karşılaştı.
    ligdeki maçların 68'inde anadolu efes, 42'sinde ise fenerbahçe sahadan galibiyetle ayrıldı.

bu arada, anadolu efes, rakibiyle oynadığı son 5 resmi maçı da kazandı. ligde son iki sezondur rakibini mağlup etmeyi başaran lacivert-beyazlılar, 2011-2012 sezonunda oynanan türkiye kupası maçından da galip ayrıldı.

not : linas kleiza ve kerem gönlüm dışında da barış ermiş te yok. elinden sakatlanmış.
  • sezonun en güzel maçlarından biri olmaya aday mücadele. kleiza'nın yokluğu pota altında üstünlüğü efes'e veriyor ki, bu da fener'in favori çıkmamasına neden oluyor.
    çok çekişmeli ve eğlenceli bir maç bekliyorum. ezeli düşmanlar vidmar-semih'in unvan maçı ve savanoviç-bjelica, planiniç -bo çekişmeleri de müthiş olacak.
  • linas kleiza'nin maçtaki yokluk nedenini merak ediyorum. yabanci kontenjanini surekli bu 5'ten yana mi kulanacak obra yoksa sakatligi mi var?

edit: kan gerekse bu kadar cevap almazdim :) tesekkurler, kleiza kufur ettiydi cumbaba maçinda, cezali.
  • yorumcunun* yerini değiştirip kütüphaneden kahveye geçtiği maç
  • bo mccalebb'in çok iyi oynadığı maç. takım da toparlandı.
  • ilk yarısı fenerbahçe ülker'in 42-38 üstünlüğüyle sona eren maç.
  • obradovic devre arasında melih'i yine haşlamış sanırım. melih'in 5 sayılık katkısıyla başladı fenerbahçe.
  • - cedi osman'dan hoşlanıyorum. iki senedir hoşlanıyorum. (ismet badem)
  • tek kötü yanı ismet badem olan maç. yeter be abi!!
  • bo mccalebb'in gordon'a efsane bir blok vurduğu, vidmar'ın son yılların en komik basket faulunu yaptığı maç.