şükela:  tümü | bugün soru sor
 • debe editi; sokak hayvanlari yararina kurulmus bir olusum varmis. elde edilecek gelirler sokak hayvanlarina bagislanacakmiş. begenelim lutfen. pati şeyler

  suan yasanan eylem. grevdelermis.

  kaynak; yeni cag gazetesi
  kaynak2; milliyet

  hala kaynak kaynak diye cikcikleyen adamlar var ne adamlarsınız ya. illaha sizin gözünüzün önündemi gerçekleşmesi gerekiyor inanmanız için. bu neyin kafası yahu?

  beyefendiler havalimaninda otobus istemiyorlarmis. akbil disari (akbil değil akmismiş açıklamada öyle demişler) sloganlari atip duruyorlar.

  yahu siz degil miydiniz patlama gecesi millete fahis fiyatlar ceken.

  uber yayilsinda iyice kurtulalim sizden.

  *ortalik karisti buyuk bi kavga cikti.

  arkadaşlar mesaj attı: açıklama yapmışlar. akbil değil akmis diye slogan atıyorlarmış

  cevap ve düzeltme hakkı (11 kasım 2016)

  “sabiha gökçen havalimanı’nda kendilerinden başka toplu ulaşım aracı görmek istemeyen taksiciler, iki otobüs şoförünü linç etmeye çalıştı” başlığı altındaki haberin gerçekle ve hukuki durumlar hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

  öncelikle sabia gökçan havalimanı, havaalanı işletme endüstrileri a.ş’nin kullanımında olup, sawkoop bu kurumun yaptığı ihale sonucu aldığı taksi ile taşıma işini havalimanı işletmesinin ve yasalarının öngördüğü kurallar doğrultusunda kuruma tahsis edilen alanlar içinde yerine getirmektedir.

  bahse konu olayın iett ve havabus firmalarıyla ilgisi olmayıp, atılan slogan ise “akbil dışarı” değil, “akmis dışarı”dır. akmis ve istanbul konfor firmaları havalimanında kendilerine tahsis edilmeyen alanlarda faaliyet gösteren, yüksek sesle güzergah isimlerini bağırarak ve tabela tutarak müşteri toplayan otobüs firmalarıdır. yapmış oldukları bu uygulamalar gerek güvenlik komisyonu kararına gerekse yasalara aykırı olup, durumun düzeltilmesi için gerekli resmi başvurular yapılmıştı. ancak bu firmalar, taksi durağına tahsis edilen alana daha da yaklaşmış ve zaman zaman taksici esnafını provoke eden davranışlarda bulunarak terörün gerçek faili olmuşlardır.

  gelinen aşamada taksici esnafı demokratik hak arama amaçlı olarak durumu protesto etmek için toplanmış ve uğradığı provokasyon sonucuna aniden gelişen, kurumumuz tarafından da tasvip edilmeyen olaylar meydana gelmiştir. darp edildiği iddia edilen şahıslar iett şoförü olmayıp adı geçen firmaların personelidir.

  sawkoop’a isnat edilen tüm suçlamalar asılsız olup, özel bir kaynaktan yönlendirildiği kanısındayız. bugüne dek hiçbir yolcunun taksiye binme zorlanmadığı, bu konuda herhangi bir yakınma yada başvuru bulunmadığı olguları göz önüne alındığında haberin karalama kampanyasının organizasyonu olduğu, ancak yasaları hiçe sayan bir kısım özel firmaların eylemlerinin yine yasalar karşısında gerekli yaptırıma tabi olacaklarına inanıyor ve güveniyoruz."
 • akbil dışarı mı? ulan uçak parası kadar taksi parası mı vereceğiz?

  radikal bir kararla, taksilerin havalimanı dışına taşınmasıyla sonuçlanırsa harika olacak eylemdir.

  edit: bu entry debe'ye girebilir ama eylem gerçek değil sanıyorum. zira hiçbir yerde yok haber.

  edit2: kaynak geldi, şimdi her şey daha net.
 • bu adi köpekler, disardan gelen taksileri de istemiyorlar. kendi taksilerine binice de aydinli emlak konutları dedigimde suratlari asiliyor. ne istiyosun lan pezevenk, evim orda benim. ustelik her seferinde 25ile30 tl arasi taksi parasi oduyorum. kafalari daha cok kazanmakta. ulan it zaten 10dakika. 10dakika sonra gel, al bi aydinli emlak konut daha olsun sana 60tl. neyin derdindesin orospu cocugu
 • bunlar yakında sabiha'da uçak olmasın diye de böğürür.
 • acayip bir çelişkinin başladığı nokta:

  diyelim adamlar sol görüşlü --> (otomatik olarak) sosyal devleti destekle --> toplu taşımayı destekle --> return 0

  diyelim adamlar akp'li, e zaten övündükleri şey metro değil mi?
  her yerde metro her yere metro değil mi sloganları?

  bu ne çelişki hasan?

  edit: 'sosyal devleti destekle' kısmı kesinlikle günümüz devletini ifade etmemektedir.
 • utanmazlığın daniskasıdır.
  bunu yapan adamların ruh eşidir bunlar.
  (bkz: 28 haziran 2016 taksicilerin fırsatçılığı)
 • taksiler dışarı.