• türkiye'yi desteklediği için karıştırılan ülke. iki türk devletinin yakınlaşması ne rusya'nın ne batının ne de dandik arap ülkelerinin işine gelmez. iran' ı da unutmamak lazım.

edit: özel mesajla hakaretler yağdığı zaman edit yapmak adettendir. aliyev'lerin ne bok olduğunu biliyorum. demek istediğim 25 yıl sesini çıkarmayan halkın tam da azerbaycan'ın bize destek verdiğini söylemesinden sonra ayaklanmasının dikkat çekici olduğu. bu bölgedeki her yönetim kirli. ama bazı güçler istemedikçe halk protestolara başlayamaz.

edit 2: ulan ne mesaj yedim şu entry yüzünden. bildiğin kafatasçı falan oldum. dur bakalım bir tane daha geldi.
  • üzeri baskı ile örtülen çarpıklıklar birgün elbet ortaya çıkar. işte o gün gücü yönetenler, aslında ne kadar güçsüz olduklarını anlayacaklar.
  • emperyalizm, desteklediği liderlerin politikaları ile fakirleştirdiği halkları; emperyalizmin kendi çıkarlarına aksi yönde hareket ettiği anda o liderlere karşı ayaklandırmaktadır.
  • yaşlı yaşlı amcaları çuval gibi kaldırıp götüren polisler içeren olaylardır. bu polislerin yüzsüzlüğü sadece ülkemize özgü bir durum değil demek ki. umarım problemlerini demokratik haklarını kullanarak çözebilirler ve kimse ölmeden bu olaylar çözülür.
  • polisin insanları damacana taşır gibi taşıması olayıdır.
  • halimize şükür. bizimki istfa etmeyeceği için boşa kürek çekmiyoruz en azından...
  • polislerin olaylara müdahele şekli aynı biz. ne de olsa kardaaaş ulka aouzerboycan !
  • ali kerimli onderliginde ilerleyen olaylardir. dile getirilen konular arasinda kanimca en buyuk sorun yolsuzluktur. azerbaycan’da cpi konusunda degisimle alakali bir haber hizli gerilemeyi cok net anlatiyor. diger dile getirilen iki konu ise “dusuk gelir” ve “demokrasi istegi”.
  • erdoğan’ın istanbul’u kaybetmesinin bölgeye etkilerinden biri olarak da yorumlanabilir.

muhakkak tek başına sebep bu değil, fakat azerbaycan halkı da artık erdoğan’ı da aliyev’i de eskisi gibi sevmiyor ve erdoğan’ın inebileceğinin görülmesi aliyev’in inebileceği, türkiye’de esen ögzürlükçü rüzgarların azerbaycan’da da esebileceği hissini getirdi.

azerbaycanlı kardeşlerime özgürlük, demokrasi, eşitlik, adalet yolunda bol şans diliyorum.

muhakkak insanların da eğitilmesi özümsemesi gerekiyor ve bu iş belki yıllar alacak fakat bu kıvılcımların boş olmayacağını söyleyebiliriz.
  • türk halkı hissizleştiği için artık hak aramayacaktır.boş hayallere kapılmayınız
hesabın var mı? giriş yap