şükela:  tümü | bugün
  • 1990 dunya kupasi elemelerinde a milli futbol takimimizin malesef sarampole devrilerek agir yara aldigi bir donemec. mac oncesi takimda ridvan ve tanju sakattir. tinaz tirpan mecburiyetten hasan vezir ile hakan tecimer'i forvet oynatir. izlanda'nin basinda sonradan galatasaray'a gelecek olan sigi held vardir. sigi held'in surekli pres yapan izlandasi karsisinda milli takimimiz tutunamaz ve 2-1 maglup ayrilir. bunun sonucunda da avusturya'yi yenmis olmasina ragmen, rusya karsisinda son maca mutlak galibiyet parolasi ile cikmak zorunda kalmistir. sene oldu 2012, bir gidim degisim yok takimda. sen grubun guclu takimlarina kok soktur, basit takimlara puan kaybet.
  • peşepeşe gelen 2 doğu almanya galibiyetinden sonra gurupta iddialı duruma gelen türkiye'nin gurubun en zayıf takımına karşı olan maçıdır. maçı türkiye 2-1 kaybetmiş ve ne kadar büyük bir fırsat teptiğini gurup maçları tamamlanınca ortaya çıkmıştır çünkü bu maçta zayıf rakibini yenseydi avusturyanın yerine italya 90'a giden taraf türkiye olacaktı. türkiyenin tek sayısı feyyaz uçar'dan gelmiştir.

    maçın golleri aşağıdaki bağlantıdan izlenebilmektedir;

    http://www.youtube.com/watch?v=rmvzfmgq98s
  • kibar feyyaz uçar'ın, tınaz hocadan tırpan yediği eski zaman dünya kupası grup eleme karşılaşması. forvet tercihini son lig maçında kendi takımlarında iyi oynayıp gol atan çorapsız hakan tecimer ve at suratlı hasan vezir'den yana kullanan tınaz hoca yanlışını fark edip feyyaz'ı oyuna alsa da yenilgiye engel olamıyor bütün bir ulusun italya 90'ı tüplü televizyondan izleyip arjantin'i desteklemesine neden oluyordu.