şükela:  tümü | bugün soru sor
  • benzer bir durumun başıma gelmiştir. ve benim öğlen hesapları kontrol ederken dumura uğratmıştır. şöyle ki hesabımda ki para çoğunlukla dolar az tl olarak duruyordu ve dün yurtdışında kurs için 20000 tl ödedim. bugün öğlen kalktım hesabı kontrol ettim. para miktarı aynı duruyor. 5 dk acaba para yatmadı da geri mi döndü diye düşündüm. sonra dolar kurunu görmemle üzülsem mi sevinsem mi bilemedim
  • 30 bin liraya kaç dondurma pardon kaç ekmek yenir?
  • kâr etmekle ilgisi olmayan eylem. 30bin liralık paranın değer kaybını korumuş oluyorsunuz. çok da sevinmeyin yani ama üzülmeyin de.
  • kar değildir, kar diyebilmek için, ana sermaye arttırımı yapılması gerekir.

1000 doların varken 6.50'den bozup, 6.00'dan alarak tekrar 6.50'den bozduğun zaman kar etmiş olursun.
  • babam 45 senedir gedikpaşa'da derici ve haftalik olarak çalışıyor iş surumuna göre 250-750 dolar arası haftalığı var.
    adam geçen gelmiş allah bereket versin dolarda yükseliyor keyfime diyecek yok diyor.
    halbisi ülke can çekişiyor haberi yok.
    ülkeyi bu duruma, bu noktaya getiren akla sokayım.
  • 17 bin doların ve 30 bin tl’nin büyük para olduğunu ve bir tek kendisinde olduğunu zanneden arkadaşları da gördük elhamdülillah. dostum evvela para öyle ulu orta söylenmez. burada cebinde bir paket sigara parası anca olan öğrenciler de var, asgari ücretle çalışan işçiler de, binlerce tl maaş alan insanlar da. yüzbinler, milyonlarca parası olan iş insanları, işletmeciler de var. herkes uyduruk bir rumuz ile bir şekilde takılıyor, fikir beyan ediyor. yani insan biraz yol yordam bilir. paranın da hayrını gör.
  • yedigi ekmegin bugdayinin ithal, onu pisirdigi dogalgazin ithal, gotundeki donun bile ithal oldugunu anlamayan gerizekali hala kar ettim, sen edemediysen bana ne diyor. uc gun sonra bebegine aldigin mama bile zam yiyecek mankafa, hala anlamiyorsun. iste bu asalaklar yuzunden batiyor ulke. kendileri dolari satin diye millete yalvarirken dolar istifleyen serefsizler ulkenin anasini becerdi bir de burada yuzsuz yuzsuz konusuyorlar.