şükela:  tümü | bugün
 • özellikle ekşi sözlük gibi sosyal medya organlarında gittikçe daha da fazla hissedilen durum. eylem hakkında her gün 2000-3000 entry girilirken bu sayı dün itibariyle 74'e düşmüş durumda. bu da bana göre 20 günlük eylemin başarısız olduğunun ve eylemcilerin hafızasında bile yer edinmeyi başaramadığının göstergesi aslında.

  bana kalırsa, bir ay sonra tamamen silinip, unutulup gidecek büyük ihtimalle.

  düzenleme: yine bir takrir-i sükun ve yıldırma aracı olarak znd ispiyonu. sevgili kardeşim, bak kardeşim diyorum, "bana göre" ve "bana kalırsa" kalıplarının neresini algılayamadın?
 • artık sosyal medyada eylem hakkında değil de, daha iyi bir türkiye nasıl olabilir ve bundan sonra yapmak gerekenler nelerdir gibi konular hakkında konuşulması nedeniyle oluşan yanlış bir algı.
 • var olmayan durumdur. direnişin farklı bir boyut kazanmasıyla birlikte polis müdahalesinin kesilmesinden dolayı, en azından istanbul için, unutulmuş olarak görülmektedir.

  ama benim facebook'um ve twitter'im hala forumların o güzel videoları ile çalkalanıyor.

  ayrıca insanlar diğer bütün adaletsizlikler için direnmeye başladı.

  (bkz: bingöl'deki tecavüze sessiz kalma)
 • son günlerde sokakta yürürken, dolmuşta, kafelerde, şehrin herhangi bir yerinde duyduğum direniş sözcüğünün sıklığı bu durumu doğrulamamaktadır. toplumsal belleğin yavaş yavaş şekillendiği, bir eylemin insanlarda muhteşem değişiklikler yapmayacağını unutmamak gerekir. bu eylemlerin son zamanlarda insanları farklı şeyleri konuşmaya ve tartışmaya ittiği aşikardır.
 • unutanlar üzülmesin, tarih kitaplarında okundukça hepsi hatırlanacaktır.
 • köpeğin duası karşılığı kemik yağması ne kadar olanaksızsa , direnişin unutulmasını umarak unutulacağını sanmak o kadar olmazdır. birtakım güçler tarafından arzu edilendir.

  kısmet sanaymış kardeş . buyur
  (bkz: inş cnm ya)
 • unutulmamıştır, hiçbir zaman da unutulmayacaktır. iktidarda olanlar (hangi partiden olursa olsun) yine bu şekilde bir dayatma içine girdiklerinde ya da halkı küçümsediklerinde, milyonlar yine kendilerini hatırlatacaklardır.
 • ben de diyorum bunca tecavüzü bunca adaletsizliği (daha devam eder de mevzu anlaşıldı tahminimce) kimler unutabiliyor diye. demek ki balık hafızalı insanlar gerçekten varmış bu başlık bana onu gösteriyor. biz unutmuyoruz canım. senin hafızayla ilgili problemlerin varsa başbakanına danış bakalım en iyi o anlar ne de olsa. saçma sapan argümanlarla insanların sinirini bozmaktan vazgeçin. hayatta tek başarısı parazitlik olmak olan sizler yerinde olsam intihar ederdim lan.

  tanım: herkesi kendi gibi sananların saçma beyanlarının bulunduğu başlık.
hesabın var mı? giriş yap