*

şükela:  tümü | bugün
 • euro 2008 çeyrek final maçı. viyana'da ernst happel stadyumunda oynanacak. son iki maçtaki futbol şansımız devam ederse yarı final oynamamız işten bile değil.

  basın viyana kapısı ile ilgili binlerce başlık atacak ya, ona yanıyorum.

  ----------------

  maç sonundan gelen edit: evet, aynen oldu.
 • volkan demirel ve aurelio dan yoksun oynayacağımız mücadele olacaktır. açıkcası bizim açımızdan iki oyuncu da çok büyük kayıp olacak. ikisi de topsuz alandaki hareketlerinden kart gördü. hırvat takımı, elediğimiz çek takımından grup maçları bazında konuşursak çok daha iyi görünmektedir. bu açıdan bakarsak asla yarı final cepte gözüyle bakılamaz. lakin görüldü ki bu turnuvada top bizi seviyor. melekler bizi seviyor. tıpkı 2002 dünya kupasında olduğu gibi. bu gazla, inançla ve arda turan ile kazanabiliriz.
 • hirvatistan'in mactaki ilk golu atmamak icin cirpinacagi mac olacaktir. cunku yenik duruma du$unce co$an bir takima, anca boyle bir taktik uygulamayi du$unebilirler.
 • çekler ile aynı oyun yapısına sahip takımdır hırvatistan,fakat onların bir kollerleri yoktur.
 • bundan 12 sene evveli oynadığımız talihsiz maçı (11 haziran 1996 turkiye hirvatistan maci) hafızalarımızda canlandıracak olan maç. kadere bakınız ki volkan'ın kırmızı kart görmesiyle kalemizde yine rüştü olacak...
 • viyana kapıları klişesi macı anlatan esasen trt spikeri olan ismini hatırlayamadığım abimizden de duyulmustur. üzmüştür. ingiltere ye yenildikten sonra sanmıyorum ki "ikinci istanbul isgali" , yada olası bir rusya mağlubiyetinden sonra "ikinci sarıkamıs vakası! türkler dondu kaldı!" gibi bir söz söylesinler, bir manset atsınlar. ama bizim dilimiz pabuc gibi masallah. ne kazanıyoruz böyle söylemlerden sonra asıl onu anlamıyorum. bize ne faydası dokunuyor. espri mi, beyin fırtınası mı, tarih temalı konferans mı veriyorsun, bunu söyledikten sonra insanlar islerine güclerine daha bir hırsla mı asılıyor, takım daha mı iyi konsantre oluyor??? yoksa ezelden beri yenemediğimiz, ic gıcıklayan yaramız mı, kompleksimiz mi, bir türlü sonlanmayan, üc bes kelime oyunuyla bastırmaya calstığımız ezikliğimiz mi??? farzet ki bunların hicbiri değil. o zaman neden söylüyorsun arkadasım bunu? bilen çözen varsa beri gelsin.

  maca gelince; hırvatistan cok sistemli, calısılmıs hücumlar yapan, teknik kapasitesi elbette ki ceklerden daha üstün olan, yaratıcı ve cok genc cok kosan futbolculardan kurulu bir takım. kranjar ve olic gibi cok yetenekli iki büyük silahları var. sağ bekleri vedran corluka da hücuma katıldığında cok etkili oluyor. dario simic, robert ve niko kovac ların da tecrübeleri ve sağlam oyunları eklendiğinde cok ciddi bir "takım" cıkıyor karsımıza. hırvatlar karsısında en cok zorlanacağımızı düsündüğüm sey ise savunmanın arkasına atılacak toplar ve sağ kanat bindirmeleri. olic hem cok iyi yer alan, bitirici ve hızlı bir futbolcu. en büyük avantajımız ise acık futbol oynamaları. bilindiği gibi milli takımımız acık oynayan takımlar karsısında cok rahat gol pozisyonu bulabiliyor. isimiz zor mu evet, ama yarı final cok mu uzak? tabiki hayır.hatta fifti fifti.
 • hakkında bu kadar entry girilince iptal olduğunu sandığım maç.
 • isvicre - turkiye: 1-0 / 1-2

  cek cumhuriyeti - turkiye: 2-0 / 2-3

  level arttikca zorluk seviyesi de arttigindan, bu macta 3-0 yenik duruma dusup cevirecegimizi tahmin ediyorum.
 • sayesinde son dört gün kala, şimdiden akide şekeri gibi ikişer üçer bebek aspirini içmeye başladığım müsabaka. tavsiye ederim kanı sulandırıyor, kalbi koruyor.