şükela:  tümü | bugün
  • olayı hızlıca anlatayım.

19 mayıs 2017 tarihinde beşiktaş belediyesi'nin attığı lgbt desteği tweeti, belediye başkanı murat hazinedar tarafından acilen sildirilmiş ve islam adına hz. muhammed adına twitter üzerinden defalarca özür dilenmiştir.
    sözde laikliği savunan chp'nin yönettiği belediye, insan haklarını hiçe saymış ve "topluma eşcinselliği özendirmek istemiyoruz." şeklindeki korkunç açıklama ile "yönetimdeki tek bir kişinin isteği" doğrultusunda tweet silinmiştir.

belediye tarafından atılan tweet

ve murat hazinedar'ın yaptığı inanılmaz açıklama ;
    --- spoiler ---
    tweet1
    tweet2

biz sadece hz.muhammed mustafa (sav) ve gazi mustafa kemal atatürk'ün değerlerinin peşinde devletimizin ve milletimizin askeri oluruz...
    insanlarımızın değerlerine,kültürlerine,inançlarına ve tercihlerine saygı göstermek beşiktaşımızın ve beşiktaş belediyesi'nin en önemli yaşam ve yönetim düsturudur.bunu gösterirken özenli olmak,abartmamak topluma doğru anlatmakta hassasiyetlerimizin başında gelir... bu nedenle beşiktaş belediyesini ve (beni)temsil etmeyen tweet ağrı'da bulunduğum sırada öğrenilmiş derhal müdahale edilerek sildirilmiştir. bizim saygılı tutumumuz eşcinselliği teşvik etmemize neden olamaz.inancımız ve toplumsal yaşama bakışımız buna engeldir.saygılarımla

--- spoiler ---

birileri için diktatör diyen sevgili chp yöneticileri siz de benzer şeyleri yapmıyor musunuz acaba ? murat bey kendi düşüncelerini ifade ederken sürekli biz kelimesini kullanmış "birileri" gibi. murat bey, "siz" kimsiniz ? sizin kullandığınız "biz" kelimesi beşiktaş halkının tamamını içerir. bu padişahlık hırsı nedir ?
    daha düne kadar tüm gazetelerde lgbt'yi baş örtülüleri ve tüm azınlıkları destekliyoruz şeklinde açıklama yapan belediye başkanı, ne oldu da bunu hastalıkmış gibi lanse etmeye başladı ?

sahi neden türk politikası bu kadar satılmış ?
  • belediye başkanının, belediyeyi ve kendisini temsil etmeyen tweeti sildirmesi neden diktatörlük olsun ki?

bir başkasının attığı tweeti usulüne ve hukuka aykırı şekilde sildirse veya beşiktaş belediyesinin korkusundan tweet atamasa insanlar neyse.

katılmıyorum. olay başkaysa da açıklama yetersiz.