şükela:  tümü | bugün
  • türkiye genelinde en berbat müşteri hizmetlerine sahip olan 3 büyük şirketten biri olabileceğini düşünüyorum. bir destek merkezi birbirinden bu kadar habersiz olabilir gerçekten.

13 haziran cumartesi günü 473 73 73 üzerinden kendilerini aradım. arçelik'te kampanyalı bir paket olduğunu ve aldığımda kullanıp kullanamayacağımı sordum. hali hazırda bir üyeliğim olduğu için belki sorun olabilir dedim ve öncesinde arayıp sormak istedim. görüştüğüm arkadaş paketi kontrol etti ve paketi alabileceğimi, herhangi bir sorun yaşamayacağımı ve taahhüt bozma bedeli de ödemeyeceğimi belirtti. bu görüşmenin üzerine arçelik'ten paketi aldım ( 2 paket aldık, birini kuzenim aktifleştirdi ve sorunsuz bir şekilde kullanıyor)

paketi aldıktan sonra aktifleştirmek için tekrar aradım. görüştüğüm arkadaş taahhüt bedeli yansıyabileceğini söyledi. tabi ki önceki görüşmemden bahsettim ve kontrol edip bana dönüş yapmalarını istedim. dosya oluşturduğunu ve bana hemen döneceğini söyledi fakat dönüş yapılmadı.

aynı gün tekrar aradım. yaklaşık 20 dakika telefonda görüştük. görüştüğüm arkadaş (21:30-22:00 arası) kontrol etme amacıyla şifremi istedi. kendisiyle şifreyi paylaştım ve kontrol ettiğinde paket detaylarını görebildiğini, şifrede bir sorun olmadığını ve taahhüt bedeli ile ilgili herhangi bir bilgi olmadığını söyledi. paketi aktifleştirmeyi denediğini fakat kendisinin yetkisinin olmadığını, konuyu yetkili birime ilettiğini ve bana yine dönüş yapılacağını söyledi. tamam dedim, arasınlar.

bu görüşmeden sonra 14,15,16,17,18,19 ve 20 haziranda birer kez arayarak durumu sordum. gayet sakin ve kibar bir ses tonuyla görüştüğüm kişilerle konuşmaya devam ettim. fakat 19 haziranda yaptığım görüşmede arkadaşımız paketin süresinin dolduğunu ve kampanyanın bittiğini söyledi!!!!!

kendisine tekrar sakin bir şekilde durumu izah ettim. almadan önce ve aldıktan sonra arayarak destek aldığımı fakat kendilerinin bana yardımcı olamadığını, her gün bana dönüş yapılacağı bilgisi verildiğini fakat kimsenin beni aramadığını söyledim. o da dosya oluşturdu ve gün içinde dönüş yapacağını söyledi fakat tabi ki aramadı.

20 haziran (bugün) yine aradım. biraz sesimi yükseltmek durumunda kaldım ( görüştüğüm arkadaşa şahsına yönelik olmadığını belirterek )

bana önerdikleri çözüm : arçelik ile görüşün...

konuyu baştan anlattım. arçelik ile konunun bir ilgisi olmadığını, arçelik'in digiturk'ten aldığı şifreleri sattığını ve benim zamanında aradığımı söyledim. bir zaman aşımı var ise bunun digiturk kaynaklı olduğunu ve benim bu süreçte her gün aradığımı belirttim fakat yine cevap belli : size gün içinde dönüş yapacağız.

bu kadar müşterisini önemsemeyen, sorun çözümü konusunda master yapmış bir ''müşteri hizmetleri'' hayatım boyunca görmedim.

tabi ki konuyu digiturk online işlemlerden de eskale ettim fakat tahmin edebileceğiniz gibi herhangi bir dönüş olmadı.

bu gibi durumlarda sanıyorum tek yol cimer-bimer-hakem heyeti 3'lüsü.
    bence digiturk müşteri hizmetleri desteğini tamamen kapatıp hakem heyeti dosyalarını çözecek bir birim oluştursun. zira digiturk destekten tek şikayetçi olanın ben olduğumu sanmıyorum.
  • şu ülkede hangi şirketin destek merkezi adam gibi çalışıyor ki. aslında rezalet başlıkları değil, olumlu sonuç filan alınca açmak lazım başlıkları. nadir olan haberdir çünkü. geçmiş olsun kardeşim.
  • dua edin sorunu anlamak için fax çekmenizi istememişler.
  • eleştireceğim ve bu sayede de gündeme girmesine katkı sunacağım başlık.

kardeşim yıl 2020 digitürk aboneliğine ne gerek var?

bu firmalara abone olursun, ama sonra çıkamazsın.

yani sana abonelik için telefon ettiklerinde, kabul ettiğin an rezalet başlamış demektir.

yazdıklarından anladığım kadarıyla kendini tecavüze uğramış gibi hissediyorsun ama önlerine geçip arkanı dönerek, donunu indiren sensin.

burada tecavüzü meşrulaştırmak gibi anlaşılmak istemem.

lakin gel gör ki, sen baya ileri gitmişsin. bu defa onlar afedersin düdüklemese, onların hakkında dedikodu çıkabilirdi.

:)

hadi git faturanı öde, iptal ettirmeye çalış
  • sene olmuş 2020 hâlâ digitürk gibi saçma sapan bir kurumla işi olan insanlara hayret ediyorum bir gün bir damla suya muhtaç kalsam ve o suyu digitürk uzatsa içmem tekmelerim verdiği suyu da. digiturk ne abi ya bedava bile verseler hiçbir ürününü kullanmam hatta üstüne para verseler bile dönüp bakmam. hâlâ var olmalarına bile şaşırıyorum.