şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: ailelerin bahçelere girişi yasak deniliyor. peki bu görüntüler ne? hem diyelim ki burası okul bahçesi değil, ne fark eder? önemli olan bu kadar insanın, sosyal mesafe olmaksızın bir arada bulunması saçmalığı. maske olsa ne olmasa ne? daha birkaç hafta önce, bizzat sağlık bakanı, “yakın mesafedeki iki kişiden ikisi de maske takmış olsa, virüs maskeye rağmen birinden diğerine bulaşabilir” demedi mi?

not: korona hastası olan öğrencilerin sınava alınmasına dair video da geldi!.
    doctorfizik isimli yazara teşekkür ederim. bu arada koronalı öğrencilerin, tek başına sınava girdiklerini ben de biliyorum. burada eleştirdiğim nokta şu, neden insanları şu ortamda böyle zorla kalabalığa sokuyoruz? bir ay daha bekleyelim ne kaybedeceğiz? haftaya daha yks’si var bu işin.. bu konuyu eleştirmeyelim de, neyi eleştirelim?

çocuklar sınavdayken, ailelerin okul bahçelerinde dip dibe bekleştiği görüntülerin olduğu rezalettir. hani bütün önlemler alınmıştı? önümüzdeki bir hafta içinde bizi hangi vahim sonuçlar bekliyor kim bilir..
    kaynak

koronalı öğrencilerin sınava alınması
  • ama maskeleri var yahu. hani maske takmak önlüyordu ya virüsü.
  • ailelerin okul bahçesinde girmeleri yasak. salak salak işler yapmayın.
  • lgs denen bir sınavın var olması bile başlı başına bir rezalettir.

edit: ilk defa bu kadar fav aldım tişikirlir irkidişlir..
  • (bkz: milli eğitim bakanı)'nın da,

(bkz: sağlık bakanı)'nın da sınavlar konusunda halka verdiği sözleri, taahhütleri yerine getirmediğini belgeleyen görüntülerdir. gelin görün ki o bahçedekilerin %40'ı yine bu sözünü tutamayanlara, kendilerini önemsemeyenlere, sağlıklarını hiçe sayanlara oy verecek.
  • her gün bu görüntünün kat ve kati toplu taşımalarda park ve bahceler de görülüyor.
    hala neyine bu şaşırma anlam veremiyorum.
  • böyle halka hangi hükümet ne yapsın? devlet mi dedi göt göte bekleyin diye. eminim uyarılmışlardır ama dinlememişlerdir.

tanım: cahillik
  • virüs yayılımının ivme kazandığı bir dönemde bu manzaranın oluşacağına dair öngörü kırıntısına sahip olmayan sayın bilim kurulu üyeleri boşuna toplanmasın. yok öngörü var da söz dinletemiyorlarsa yine boşuna toplanmasın.
    haftaya da üniversiteye giriş sınavı var, hayırlı işler.
  • covid hastası bir öğrencinin sınava giriş görüntüleri.

inşallah izole bir şekilde sınava alınmıştır.

edit: getiren sağlık görevlileri full korumalı (ki öyle de olmalı zaten) ama içerideki beraber sınava gireceği öğrenciler sadece maskeli. ki onlar da sınav esnasında maskeleri çıkarıyor!
  • bu kadar rezalet üstüne futbol maçlarının seyircili olması gerekiyor artık.
134 entry daha