şükela:  tümü | bugün
 • ilke şahin'i başkan yaptırmayacağız. igak önderliğindeki kadroyla yönetime el koyduk.

  edit: çok kişi gelmiş be. neyse insanların zaten kafası karışık ondan dolayı yanıltmayayım. benimle bir alakası yok olayın, sadece uzunca bir süredir ilke şahinin 100.yıl evlerinden gönderilmesini istiyordum. meğersem ilke ismindeki sosyal medya diktatörü gruubu kendi keyfi için parçalamış. neyse ki sonunda herkes nasıl bir insan olduğunu gördü o yönden mutluyum.
 • ilke şahin'in çalıp insanları yönlendirdiği yeni grubu ele geçirmesini sağlayan kişinin grubun odtü pati dosları'nı temsil eden admini irem kesik olduğu ortaya çıktı. ama ilginç bir biçimde yeni grupta bunu yazmaya çalışan herkesin postları anında siliniyor.
 • adamın adı ilke, okulu odtü, yaptığı iş ilkesizlik, hamlık, egoistlik. hocam yardımcı olma bize parana bak, yırtmaya bak...
 • amacı çok güzel ama içindeki binbir işgüzarlığın döndüğü facebook grubu.

  1- ilke şahin ve alican develioğlu tarafından verilen sözde ücretsiz 219-119-120 dersleri.

  kendileri bu dersleri ücretsiz olarak vereceklerini söylemişlerdi. bir defa online olarak verildi. sonra da hiç verilmedi. özel ders ilanı olduğu açıkça belli olan bir olaydı. odtülü bile olsalar grup üyeleri bu yalana kandı. kazanan saati 200 tl'den özel ders veren ilke şahin oldu.

  2- ntp isimli müzik grubu

  ilke şahin beyfendi bu grubu "100. yıl evleri resmi müzik grubu" olarak sıfatlandırdı. lan neyin resmisi be adam ? devlet kuruluşu mu grup ? pek çok insan kendi sayfasının reklamını yapamazken arkadaşlar gayet güzel bir reklam yapıp üzerinde partilerinin reklamını yaptı. ( ha bu arada grup leş bana sorarsanız.)

  3- çaktırmadan verilen mekan viralleri

  komple teorisi değildir kesinlikle. nasıl işliyor: birisi "hocam çankaya'da şöyle bir mekan var nasıl sizce ?" diye bir post açıyor. ardından seçilmiş kişilerimiz şöyle güzel, böyle güzel diye yorum yapıyorlar.
  ya da hocamızın teki "hocamlar esat tarafında rakı içmelik yer neresi var?" diyor. belirli kişilerimiz hemen şurası var, aa evet ben de duydum orayı gibi yorumlar yazıyor.

  4-bedava dağıtılan ama aslında adminlere para verilerek reklamı yapılan bilet promosyonları

  "hocam if'te şöyle bir konser var. sağolsunlar bizi de davet ettiler. buyrun yorum yazan ilk 10 kişiye bilet bizden hediye." diye yazılır ve adminlerin cebine para girer.

  5-sürücü kursu virali rezilliği

  ilke şahin'in admin olmadığı zamanda ise arkadaşlar bir sürücü kursu ile anlaşmışlar. sanki insanlar oraya gitmek zorunda gibi bir hissiyat yaratıp bunu grupta yaymışlardı.

  6-diğer grupların paylaşımına "reklam" diyerek izin vermemek

  batıkent-odtü araç paylaşım grubunun gönderilerine izin vermemiş arkadaşlar reklam diyerek. ulan içinde "para" geçmiyor bu araç paylaşım grubunun, sen ne reklamından bahsediyorsun ? reklam nedir, ne değildir lütfen (bkz: tdk sözlük)

  evet. şimdi anıl payan isimli diğer admin diyor ki: "ozan cumhur (kurucu) gruptan para kazanmaya çalışıyordu. biz de o yüzden ayrıldık." peki siz ne yapıyordunuz sevgili hocam ?

  debe editi: tecavüz meşrulaştırılamaz.
 • hocam yardımcı olayım, ilke isimli egosu yüksek, sürekli "bana güvenin" diyen bir arkadaşın, köpekler tarafından ısıralan kişilere "ama onlar da oradan yürümeselermiş" diyen sözde pati dostu irem tarafından kendi halinde takılan, seviyeli "100. yıl sakinleri" isimli gruba admin yapılması ve varolan adminlerin atılıp, grubun isminin 100. yıl evleri'ne çevrilmesi olayıdır.

  ilke'ciğim asıl, 20bin kişilik gruptan insanları banlayarak diğer sayfaya yönlendirmiştir.

  o grupta ne burslar bulundu, ne evler 5 kuruş harcanmadan eşyayla doldu, ne insanlar birbirine yardıma koştu bunca zamandır.

  yazıklar olsun.

  edit: soyadlar silindi.
 • rezalet gibi rezalettir de. dünya çok garip ve ilginç bir yer onu anlıyorum.
 • şaka maka neredeyse tüm odtülülerin kullandığı "100. yıl evleri" adındaki facebook grubunun ilke şahin tarafından uçurulması rezaletidir.

  o da biliyor direkt yeni grup açsa o grubun tutmayacağını, şartları eşitlemek için de eski grubun tüm üyelerini siliyor. böylelikle insanlar alıştıkları grubun değil alıştıkları insanın peşinden giderlerse kazananın kendisi olacağını sanıyor. muhtemelen bir alternatif oluşur ilke'nin yeni grubuna. bekleyelim, görelim.

  edit: o değil de irem ne alaka amk?
 • turkishmusic.org'daki sezen aksu tartışmasına dönme potansiyeli olan rezalet. hadi bakalım.
 • rezalet olmayan durumdur diyeceğim ama isin icine irem kesik isimli sahis girince cekimser kalmaya karar verdim. çünkü bu kadin bana cok itici ve tehlikeli geliyor. ınsanlar kopeklerden magdur oldugunu anlatmaya çalışırken magdura degil saldirgan kopeklerden yana tavır alan bir bagyandir.
  ılke sahin e gelince kendisiyle birebir tanismam ama bir rant peşinde oldugunu da düşünmek istemiyorum..