şükela:  tümü | bugün
  • gerçekten yazık diyorum. bu ülkeye yazık ediyorsunuz.
    http://odatv.com/…tilmiyoruz-karari-2011161200.html

chp istanbul il örgütü önce katılacağını resmi olarak duyurmuştu, bugün ise katılmama kararını açıkladılar. katılmamalarını kimi chp'liler geç ama doğru bir karar olarak görüyor, ben de yalan ve kara propagandaya pabuç bırakmak olarak görüyorum. chp alandaki kimi çekincelerini dile getirmeyi ve çözüm bulmayı isteseydi bunu yapabilirdi. zira chp oradaki verilen görüntüyü kontrol edebilecek ve mitingin yürütme mekanizmalarına etki edebilecek kadar güçlü ve kalabalık bir örgüttür.

hazırlanan sahte afişlere, yürütülen karalama kampanyalarına böylece prim verilmiş oldu. eğer bu miting bir yanlışsa -ki kimi chplilerce yanlış- yanlıştan dönmek elbette bir erdemdir. ancak iftiraların ve yalanların gölgesinde bir karardan kaçarcasına dönmek de büyük bir yanlıştır.

kaldı ki ben chpli de değilim sadece bu ülkenin içinde bulunduğu hal ve şartlardan rahatsız biriyim. o kadar.
  • doğru karardır. bu mitingin iktidar eliyle hazırlanmış bir tuzak olduğu çok açık. iktidar şakşakçısı yazarların chp - hdp ortak miting yapıyor çığırtkanlığı bile bunu açıkça gösteriyor. nitekim miting alanına bakıyorsunuz hdp flamaları, demirtaş posterleri. yani amaç teslim olmayacağız sloganı altında terör seviciliği yapıp chp'yi de buna destek veriyormuş gibi göstermek. chp'yi böyle bir oyuna gelmediği için kutluyorum.
  • bu miting birleşik haziran hareketinin organizasyonu değil mi? neden her hangi bir partinin flaması bayrağı falan var.
  • öncelikle şunu söylemek gerekiyor bu miting chp-hdp ortak mitingi değil (bkz: birleşik haziran hareketi) çağrısıyla gerçekleşen bir mitingdir. birleşik haziran da gezinin ardından ortaya çıkmış ve bazı chp'li ve eski dönem chp'li milletvekillerinin de yönetim kurulunda olduğu bir topluluktur, yani dolayısıyla gezi'de yan yana olan insanlar bugünde yan yanaydı. fakat kabul etmek gerek ki chp yönetimi direkt olarak birleşik haziranla bir etkileşim içinde değil ama düzenlediği her mitingde haziranı, diğer sol grupları mitinglerine dahil etmeye çalışıp bu mitinge katılım sağlamamalarına ne denir bilmiyorum. ayrıca chp önce bu mitinge katılım kararı verip ardından yine akp'nin yarattığı algı operasyonuna yenik düşüp geri adım atmasıyla da kendi başına siyaset üretememe tezlerini de doğrulamış gibi görünüyor.
    son olarak şunu söylemek gerekiyor tekrar, özellikle bu mitinge karşı duran muhalif dostlara bu miting bir chp - hdp mitingi değil birçok değişik görüşe sahip topluluğun bulunduğu bir miting ve ortak buluşma noktası tek adam rejimine karşı olmak. akp'li arkadaşların zaten bu mitingle ilgili görüşlerini onlar açısından normal karşılıyorum lakin özellikle chplilerin bu milliyetçi gaza gelerek hemen bu mitinglere sallamak yerine biraz daha mantık çerçevesinde bakmaları gerek.
  • (bkz: 20 kasım 2016 chp'nin yine sıçması)

ulan bir karar verin artık, solcu musunuz, sağcı mısınız? bu tür hareketlerle arada ezilip hiç kimseye yaranamıyorsunuz. sebebi ise provakasyon ihtimali imiş. aynı şeyi milletvekili dokulunmazlıklarını kaldırmak için 'evet' derken de söylemişlerdi. muharrem ince'nin de dediği gibi, halka ne olduğunuzu, neyin peşinde olduğunuzu anlatamıyorsanız, 'halka açıklayamayız' deyip halkın kafasıyla alay edecekseniz, bırakın bu işleri. siz bir siyasi partisiniz. sizin ilk misyonunuz, halkı aydınlatmak olmalı. 'yok yaa halk anlamaz, sonra zor duruma düşeriz, biz en iyisi ortada kalalım.' diyorsanız, zaten kapatın partiyi, o partiden bi cacık olmaz.

işin ilginç yanı, söz konusu kesim iktidar olduğunda hiç de 'halka açıklayamayız' demiyor, direk kaçaksaray'a uğrayıp akp'nin mitinglerinde boy gösteriyorsunuz. amacınız ne olm sizin? çıkın diyin ki biz şu şu sebeplerden katıldık/katılmadık. 'akp'nin iktidarla kalmasının sebebi, alternatifinin olmamasıdır.' savını resmen haklı çıkarıyorsunuz. iktidara yakın medya kuruluşlarına bağlı satılmış kalemlerin birkaç yazısıyla böyle hedef değiştirecekseniz, cidden bırakın bu işleri, milleti kandırmayın.
  • (bkz: ne isa'ya ne musa'ya yaranabilmek)
    chp'nin akp tarafından güzelce köşeye sıkıştırılıp düşürüldüğü durumu en iyi bu deyim anlatıyor herhalde. güzel bir örneği de bu miting oldu . muhalif cephenin birleşik haziran hareketi öncülüğünde (hdp değil) yapacağı eylemlere destek kararı al önce, sonra chp pkk mitingine katılacak propagandasına yenik düşüp mitinge katılmaktan vazgeç. sonuç ne sağcıya ne solcuya yaranabilen dandik bir siyaset. chp artık yolunu çizmeli, böyle iki arada bir derede debelenip durarak bir boka derman olamayacaklar.
  • doğru harekettir.

ama chp herşeyi olduğu gibi bunu da eline yüzüne bulaştırdı.

chp ana muhalefet partisi.

eğer bir miting yapılacaksa ana omurgası o olur.

milyonları da meydan indirmelidir.

bir sürü şaşkın vekili bu mitinge çağrı yaptı. hdp'nin de yer alacağı bir yere gökçek'e, erdoğan'a bahçeli'ye bol malzeme vermekten başka ne işle yarar.

hiiç mi kafalar çalışmıyor. zaten yüzde 25 lere sıkışmış oyu 20'lere 15 lere düşürmeye mi çalışıyorlar.

bu cesaret değil. baskıya, diktaya, karanlığa meydanlara inip yüzbinlerle milyonlarla karşı çık. hdp'li vekillerin haklarını da savun. ama meydanlarda hd'lilerle birarada olursan hiç bir bok yapamazsın. bu kadar öngörüsüz aptal adamalr var bu partide.

bu cesaret değil. baskıya, diktaya, karanlığa meydanlara inip yüzbinlerle milyonlarla karşı çık. mesele cesaret değil. chp'de akıl eksik. cesaret eksik. stateji eksik. önderik eksik. liderlik eksik. iki tane muhalif kanal kalmış.

al bir halk teve örneği. şaşkın şaban'la balansı bozuk hakan'a bırakmışlar burayı. 7 / 24 en kalitelisinde yayın yaptır burda. halkı bilgilendir, harekete geçir.

biz kime ne diyoruz. halk teve'nin radyo yayınları kesildi. bunu bile beceremiyorlar.

bu kadar beceriksiz bu kadar iş bilmez nasıl bir araya gelmiş anlamak şaşırmamak mümkün değil.

bize umut olabilmesi için tepeden tırnağa budamak lazım bu partiyi.
    akılla cesaretle coşkuyla doldurmak lazım burayı.
  • birleşik haziran hareketi gerçekten muhalif mi yoksa akp'nin emrinde çalışan bir oluşum mu? oğlum akp bugün elindeki medya gücüyle 3 yıl boyunca büyüttü yeniden palazlandırdı. pkk'yı. bunu millete bakın barış bakın şehit yok diye sattılar ve bugün en vatansever akp
    chp hantal bir yapı. gidin tüm akp teşkilatlarına bakın neredeyse 7/24 çalışıyorlar peki ya chp?
    en basiti parti üyeliği kartı kaç yılda gönderilir. benim arkadaşa 2 yılda geldi.
  • "oncelikle sunu soylemek istiyorum"...

herhangi bir bayrak-flama olmayacak, seklinde gorusulen mitinge sen hdp bayraklarini basarsan, katilimcinin katilmama hakki da vardir amina kodumun.

sikeyim sizi ya.
  • yahu chp kendisine oy veren milyonlarca seçmeninin istemediği birşeyi neden yapsın?
    ne kadar hdp destekçisi varsa chp'ye kızıyor.. lan olum bu parti kendisine oy verenleri temsil etmek için orada.. onların da ezici çoğunluğu partisinin terör örgütü ile yanyana gelmesini istemiyor. e chp yönetimi de bu hassasiyeti gözetiyorsa sana tam olarak olan şey ne?!