şükela:  tümü | bugün
 • gerçekten yazık diyorum. bu ülkeye yazık ediyorsunuz.
  http://odatv.com/…tilmiyoruz-karari-2011161200.html

  chp istanbul il örgütü önce katılacağını resmi olarak duyurmuştu, bugün ise katılmama kararını açıkladılar. katılmamalarını kimi chp'liler geç ama doğru bir karar olarak görüyor, ben de yalan ve kara propagandaya pabuç bırakmak olarak görüyorum. chp alandaki kimi çekincelerini dile getirmeyi ve çözüm bulmayı isteseydi bunu yapabilirdi. zira chp oradaki verilen görüntüyü kontrol edebilecek ve mitingin yürütme mekanizmalarına etki edebilecek kadar güçlü ve kalabalık bir örgüttür.

  hazırlanan sahte afişlere, yürütülen karalama kampanyalarına böylece prim verilmiş oldu. eğer bu miting bir yanlışsa -ki kimi chplilerce yanlış- yanlıştan dönmek elbette bir erdemdir. ancak iftiraların ve yalanların gölgesinde bir karardan kaçarcasına dönmek de büyük bir yanlıştır.

  kaldı ki ben chpli de değilim sadece bu ülkenin içinde bulunduğu hal ve şartlardan rahatsız biriyim. o kadar.
 • doğru karardır. bu mitingin iktidar eliyle hazırlanmış bir tuzak olduğu çok açık. iktidar şakşakçısı yazarların chp - hdp ortak miting yapıyor çığırtkanlığı bile bunu açıkça gösteriyor. nitekim miting alanına bakıyorsunuz hdp flamaları, demirtaş posterleri. yani amaç teslim olmayacağız sloganı altında terör seviciliği yapıp chp'yi de buna destek veriyormuş gibi göstermek. chp'yi böyle bir oyuna gelmediği için kutluyorum.
 • bu miting birleşik haziran hareketinin organizasyonu değil mi? neden her hangi bir partinin flaması bayrağı falan var.
 • öncelikle şunu söylemek gerekiyor bu miting chp-hdp ortak mitingi değil (bkz: birleşik haziran hareketi) çağrısıyla gerçekleşen bir mitingdir. birleşik haziran da gezinin ardından ortaya çıkmış ve bazı chp'li ve eski dönem chp'li milletvekillerinin de yönetim kurulunda olduğu bir topluluktur, yani dolayısıyla gezi'de yan yana olan insanlar bugünde yan yanaydı. fakat kabul etmek gerek ki chp yönetimi direkt olarak birleşik haziranla bir etkileşim içinde değil ama düzenlediği her mitingde haziranı, diğer sol grupları mitinglerine dahil etmeye çalışıp bu mitinge katılım sağlamamalarına ne denir bilmiyorum. ayrıca chp önce bu mitinge katılım kararı verip ardından yine akp'nin yarattığı algı operasyonuna yenik düşüp geri adım atmasıyla da kendi başına siyaset üretememe tezlerini de doğrulamış gibi görünüyor.
  son olarak şunu söylemek gerekiyor tekrar, özellikle bu mitinge karşı duran muhalif dostlara bu miting bir chp - hdp mitingi değil birçok değişik görüşe sahip topluluğun bulunduğu bir miting ve ortak buluşma noktası tek adam rejimine karşı olmak. akp'li arkadaşların zaten bu mitingle ilgili görüşlerini onlar açısından normal karşılıyorum lakin özellikle chplilerin bu milliyetçi gaza gelerek hemen bu mitinglere sallamak yerine biraz daha mantık çerçevesinde bakmaları gerek.
 • (bkz: ne isa'ya ne musa'ya yaranabilmek)
  chp'nin akp tarafından güzelce köşeye sıkıştırılıp düşürüldüğü durumu en iyi bu deyim anlatıyor herhalde. güzel bir örneği de bu miting oldu . muhalif cephenin birleşik haziran hareketi öncülüğünde (hdp değil) yapacağı eylemlere destek kararı al önce, sonra chp pkk mitingine katılacak propagandasına yenik düşüp mitinge katılmaktan vazgeç. sonuç ne sağcıya ne solcuya yaranabilen dandik bir siyaset. chp artık yolunu çizmeli, böyle iki arada bir derede debelenip durarak bir boka derman olamayacaklar.
 • birleşik haziran hareketi gerçekten muhalif mi yoksa akp'nin emrinde çalışan bir oluşum mu? oğlum akp bugün elindeki medya gücüyle 3 yıl boyunca büyüttü yeniden palazlandırdı. pkk'yı. bunu millete bakın barış bakın şehit yok diye sattılar ve bugün en vatansever akp
  chp hantal bir yapı. gidin tüm akp teşkilatlarına bakın neredeyse 7/24 çalışıyorlar peki ya chp?
  en basiti parti üyeliği kartı kaç yılda gönderilir. benim arkadaşa 2 yılda geldi.
 • yahu chp kendisine oy veren milyonlarca seçmeninin istemediği birşeyi neden yapsın?
  ne kadar hdp destekçisi varsa chp'ye kızıyor.. lan olum bu parti kendisine oy verenleri temsil etmek için orada.. onların da ezici çoğunluğu partisinin terör örgütü ile yanyana gelmesini istemiyor. e chp yönetimi de bu hassasiyeti gözetiyorsa sana tam olarak olan şey ne?!
 • korktuğu içindir. çok da suçlamamak gerek.
 • hahaha katılsa akp'ye malzeme verirmiş de, şöyleymiş de böyleymiş. oldu olacak akp'ye malzeme verir diye laiklikten de vazgeçsin, yoksa allah korusun aktroller vs bunlar dine karşı der, çocuk tecavüzcülerine af getiren yasayı da eleştirmesin, yoksa çok kıymetli gökçekler falan cehape aile kurulmasına da karşı diye kampanya yürütür. hatta hatta ırak'ta suriye'de ışid bir ton açığı islamcı, şeriatçı gruplarla yaptığı mezhep savaşına da tam destek versin, sonra her seçimde acaba chp'ye oy versem diye düşünen osmanlıcı, ümmetçi ve ırkçı tayfa bu sefer oy vermekten vazgeçer.
 • yenikapı'ya katılan cehape'nin yaptığı iş. o yenikapı ruhunun ne olduğunu bugünlerde görüyoruz bol bol. aferin cehape, bu kafayla git, yüzde %22-25 arasında takılarak akp yancılığına devam et. partinin adını da mhp 2 yapın arada.